Šta je novo?

Pitanje u vezi Mp3-ja

  • Začetnik teme Začetnik teme Highl1
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Highl1

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
2,022
Poena
679
da li je moguce i ako jeste kako pesmu u mp3 formatu (80kbps, 22khz) prebaciti u 128kbps,44khz?
ako nije,da li bi mogao uz pomoc zadnjeg nera (5.5.9.6 valjda) da ove mp3-eve lepo prebacim na cd uz normalan kvalitet zvuka( da je chitljiv na svakom stubu,valjda je to .cda format0?
hvala najlepshe
 
[G]H1ghLANdeR je napisao(la):
da li je moguce i ako jeste kako pesmu u mp3 formatu (80kbps, 22khz) prebaciti u 128kbps,44khz?
-----------------------------
Pa moguće je. Prepakuješ ga najpre u wav a odatle ponovo u mp3 na 128kbps,44khz. Verovatno da ima i elegantnije rešenje ( a za kvalitet pri ovoj pretubmbaciji ne znam kako će da ispadne).
-----------------------------
ako nije,da li bi mogao uz pomoc zadnjeg nera (5.5.9.6 valjda) da ove mp3-eve lepo prebacim na cd uz normalan kvalitet zvuka( da je chitljiv na svakom stubu,valjda je to .cda format0?
hvala najlepshe
------------------------------
Možeš da ih prebaciš u audio format ali ne računaj da će to biti normalan kvalitet. Pri kompresiji u MP3 numera se trajno deformiše (da ne kažem sakati) i više ne može da se povrati u prvobitno stanje kvaliteta.

Ako pravilno izvedeš prebacivanje u audio format (što je u neru prosto - zadaš mu audio CD i prosto svoje mp3 koje hoćeš da prebaciš u audio format prevučeš u prozor za snimanje i Nero će odraditi ostatak) to će da ti svira na većini "stubova" tj kućnih CD plejera - samo kao što rekoh kvalitet neće nikada biti kao što je kvalitet pesme na originalnom CD-u.
 
tnx,nisi mi samo rekao pomocu kog programa da ga vratim u waw,pa onda u mp3 128kbps 44khz?
 
[G]H1ghLANdeR je napisao(la):
da li je moguce i ako jeste kako pesmu u mp3 formatu (80kbps, 22khz) prebaciti u 128kbps,44khz?
ako nije,da li bi mogao uz pomoc zadnjeg nera (5.5.9.6 valjda) da ove mp3-eve lepo prebacim na cd uz normalan kvalitet zvuka( da je chitljiv na svakom stubu,valjda je to .cda format0?
hvala najlepshe
U wav ih prebaciš iz winampa (disk writer output).
A možeš i direktno da radiš rekompresiju iz mp3 u mp3 pomoću recimo lame-a.
Mada ne vidim čemu svrha svega toga... To će i dalje da zvuči isto kao i na 80kbps, 22khz, čak možda i lošije, ali će da zauzima više mesta. Jedino ako imaš neki mp3 diskmen ili liniju koja hoće da svira samo 96-192kbps ili slično.
 
[G]H1ghLANdeR je napisao(la):
tnx,nisi mi samo rekao pomocu kog programa da ga vratim u waw,pa onda u mp3 128kbps 44khz?

Da ga prebaciš iz MP3 u wav može sa programom "Audio Converter" sa adrese: ftp://ftp.dennisre.com/audconv/audc20.exe
ili da pročitaš o njemu na http://software.mp3.com/software/individual/2967.html
Može to sa još nekim programima ali me mrzi da tražim, a može, kao što reče jddipqd i iz WinAmp-a

a da ga iz oblika wav vratiš u mp3 to može bilo koji od popularnih programa: Audiograbber, AudioCatalist, CDEX, Exact Audio Copy, Feurio ... ...😛
 
tnx

svima
 
Pa, nije bas sve tako zlatno. Ako snimis nesto u 80kps onda je tu gubitak 'culjiv'. Ako ga recimo otvoris u CoolEdit-u, videces da je max snimiti ga kao 96k i tako nanize. Prosipanjem iz supljeg u prazno ti ga mozes snimiti u 128, ali valjda razumes da ga ne mozes poboljsati time.
 
Nazad
Vrh Dno