Šta je novo?

Pitanje oko graficke

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Planiram da uzmem ATI Radeon 5450 512MB

Da li da uzmem ovu sa ovog oglasa na kp

https://www.kupujemprodajem.com/gra...0-512MB-23660209-oglas.htm?filter_id=41815949

Ili da uzmem potpuno novu za 590 dinara vise (+ postarina oko 200 din, ukupno 790) iz gigatrona

http://www.gigatronshop.com/grafick...lent_512mb_ddr3_-_hd5450-sl-hm1gd3-l-v2-28657

Ili ovu sa kupindo

https://www.kupindo.com/Graficke-kartice/26410449_ATI-5450-512mb

Ili ako neko moze da mi predlozi neku graficku koja se ne greje puno, znaci da makar mogu u CS 1.6 uci i igrati 15-20 minuta..
Posto sad na trenutnoj grafickoj dok surfujem netom temp. bude oko 60° a nekad cak i 65°, a kad udjem u igricu predje 80° i zakoci
 
Poslednja izmena:
Pa ovako, necu mnogo para sad da ulazem u graficku, posto i onako skupljam lovu za novu konfiguraciju sto sam sklopio

Maticna: nforce6m a
Procesor: 1 jezgro 2,20 ghz
RAM: 3 gb ddr2
HDD: 170gb
Napajanje: 500w
 
Planiram da kupim MSI GTX 750 Ti, da li mogu nekako da znam sa kojim memorijama kartica dolazi pre kupovine (samsmung, hynix, elpida) bitno mi je zbog klokovanja. Karticu koju imam imala je plave gumene cepove na konektorima da li to mozda ima neke veze posto neke imaju crvene itd...
 
Mislim da ne postoji mogucnost da znas dok je ne utaknes u komp. A sto se tice tih cepova, njihova boja ne znaci nista...
 
sem da trazis po oglasima i prodavca pitas da ti posalje ss gpu-z i/ili memory info-a.ali sa klokom memorije na toj karti neces dobiti realno nista."cepovi" ne predstavljaju nista.
 
Na to od 500W mozda jedva, ali da zaboravis na overclock - i nje i 750K.

Bez pisane garancije ne uzimaj nista. U prevodu, idi na 7850, 7870, R9 270 ili 270X koje su 10-30 evra skuplje, a svakako mogu na RX-500AF.
 
Poslednja izmena:
Prvi put koristim forum iako imam 25god, a razlog zasto ga koristim jeste blago retardiran ali je jace od mene. :mad:
Imam pitanje i ne znam da li i kako treba da napravim novu temu pa cu uzeti sebi za pravo da se nastavim na ovu.
Dakle, "drugar" tvrdi da je svoje 2 graficke nvidia asus (mislim da je gtx600 serija u pitanju, ne znam tacan model i mislim da je u ovom slucaju nebitan) nadogradio sa novim kulerom.... E sad kuler je indentican kao na modelu AsusStrix GTX980Ti, odnosno te dve graficke sada izgledaju indenticno kao i AsusStrix GTX980Ti, cak i back plate sa asus strix logoom.... Specifikacije takodje pokazuju da je graficki cip GTX980Ti. Dakle posto "drugar" tvrdi da greska u softweru, a ja mislim da me on laze i da je kupio 2x Asus GTX980Ti i zelim da "isteram pravdu".....interesuje me da li ikako postoji mogucnost da je u pravu tj. da li je moguce da prilikom ugradnje novih kulera nekako pobrljavi software, i da li se uopste backplate moze da se menja sa recimo gtx600 serije stare 2-3god na gtx980ti??
p.s. Ne znam kako da pojednostavim pitanje! :D
 
Poslednja izmena:
Kuler moze da se menja na grafickoj, samo koliko znam obicno se menjaju sa istim modelom u svrhu servisiranja, nema kao za CPU aftermarket u cilju overklokinga ili cistog entuzijazma. Ostatak i ne razumem.
 
Kinezi na Aliekspresu često prodaju navodno super skupe/brze karte tipa 980ti za neke smešne pare, koliko sam uspeo da provalim postoji neka mogućnost da se umetne bios od bolje karte na lošiju ali to znači da samo na papiru imaš tu kartu u stvarnosti imaš nefunkcionalnu kartu ili u boljem slučaju kartu koja košta 10x lošija/sporija od deklarisane. U svakom slučaju to je prevara i nikada nije moglo nešto za ništa.
 
Shvati da TDP nije isto sto i potrosnja.
Shvati da konkretno taj 6950 Frozr III model trosi oko 170-180W.
Shvati da ta njegova masina ukupno trosi ispod 350W.

Ako ti jos nesto nije jasno, upitaj me da li sam masinu slicne ukupne potrosnje terao na RX-500AF... ;)
 
Nazad
Vrh Dno