Šta je novo?

Pitanja vezana za Ptt-Kds Rakovica

Nije ni na Mirijevu nista bolje... radi 10 minuta onda iskoci opet pa ga nema sat dva (danas kad je iskocio nije ga bilo 7 sati :d )... pa ga ima par minuta... i tako.. kao sto rece Rendisha dno dna :crash:
Medjutim desava se i da je konektovan, signali ekstra ali nema protoka... barem kod mene.. :wall:
 
As of вечерас све ради ок, а тако је и мање-више од кад сам увео пре пар година. Н.Бгд. Т.Б. Последњи проблем је био средином августа када ми је вредност пинга потпуно одлепила, имао је крајње екстремне вредности. Након пар телефонских позива и "мајлова" све су средили у року од пар дана.
 

Prilozi

  • ping_.zip
    24.4 KB · Pregleda: 40
ma nesto se cudno desava zadnjih deset dana, skoro na svaki sat gubi se signal pa posle pet minuta se vraca.slika na tv-u je sve vreme normalna. Gremlini...

Slična stvar je kod mene, samo što može da izdrži i po nekoliko sati, a problemi su počeli pre dve-tri nedelje. Pre toga mi je veza pucala jednom mesečno ili ređe :).
Izgleda da su majstori krenuli da popravljaju nešto što je radilo kako treba :smash:.
 
da,da u pravu si, sve je krenulo tako pre jedno dve-tri nedelje. ali na zalost ne vidi se svetlo na kraju tunela...
 
vec tri dana u Rakovici nemam net :mad: , urgirao sam par puta , ali nista... :smash: kazu kao problem u celoj Rakovici:wall: , da li to znaci da ce i racuni za net ovg meseca kasniti ili se negde zagubiti:smoke: , salu na stranu, da li neko zna postoji li neki tel. osim onog za podrsku sa umilnim glasicem operaterke koja bi bolje prosla u prodavnici carapa....
 
isti problem
save bilo ok do pre 2-3 nedelje i onda je net poceo da puca na svakih 1-2h, medjutim i to je bilo za podneti, da bi pre neki dan totalno stao. strasno, vec 10-ak dana nemam u opste net, mucim se sa dial up gde mi je brzina 500b/s posto sam na staroj centrali. danas sam zvao support i rekoe mi kao da je net ok medjutim da kablovska instalacija ne valja, i da ne znaju kad ce i dal ce to biti u opste popravljeno ako bude bice za 2-3 nedelje. ako ne bude popravljeno do kraja novembra, raskinucu lepo ugovor, modem cu pokloniti i cao, barem znam da nemam net a ne ovako imam-nemam kao zadnja budala
 
Ljudi jel ovi imaju nameru da nesto popavljaju jer ovo neradi nedeljama ili da se mi polako odjavljujemo sa tog famoznog KDS-Inteerneta:wall:
Pozdrav
 
Downstream Value
Signal to Noise Ratio 35 dB
Power Level 9 dBmV

Upstream Value
Power Level 46 dBmV
Meni je "upstream power level" bio 51-52 par dana sve do juce, danas... sad sve radi normalno. Prosla nedelja je bila sa cestim prekidima...
 
Meni se Net malo popravio, mislim da danas nije ni jednom pukao.
 
Jel nekome radi net na Vidikovcu?
 
Meni radi... ne znam da li je radio oko 15h jer nisam bio kod kuce ali od 16-17h (od kad sam doma) do sad radi :trust: s obzirom da je "telekom" preorao vidikovac, da li je moguce da su uneli dodatni sum pa da ima prekida... s obzirom da su polagali kablove tamo gde i PTT pre godinu-dve :trust:
 
Meni radi... ne znam da li je radio oko 15h jer nisam bio kod kuce ali od 16-17h (od kad sam doma) do sad radi :trust: s obzirom da je "telekom" preorao vidikovac, da li je moguce da su uneli dodatni sum pa da ima prekida... s obzirom da su polagali kablove tamo gde i PTT pre godinu-dve :trust:

Pa nama u parizanskoj ne radi net vec 5-6 dana
 
Imaj na umu da moras biti dosadan i ostar i zovi 3615703 i 3641999 a mozes i "kablprojekt" (imas na njihovoj prezentaciji kontakt telefone, trazi Borisa) da se raspitas kakav je kvar i zasto jos nije popravljen jer je covek skroz korektan i lepo ce ti sve razjasniti = meni radi sve regularno! Cvor > ul. V.venac 10 :type:
 
Pa ovo nisam uzivotu svom cuo i video KDS nije ni prijavio kvar Kablprojektu vec nedelju dana tako da ce ovi izaci na terene tek od ponedeljka :)
 
Uradjen redizajn stranice:

http://www.kds.co.yu/

Cini mi se da su zaboravili samo jednu sitnicu da pomenu, a to je cena Internet paketa... :-devil-:
Nema bas nikakvih podataka...
 
net mi ispada svakih 5 minuta neizdrzivo je...a ona gospodja na telefonu mi rece da nemaju pojma kada ce se to srediti posto problemi traju vec 2 meseca....raskidajte ljudi ugovore i na ADSL ko moze :S:
 
@Maximus10

Mozda bi i trebali to da uradimo, ali...

@rest

Mene zanima koju opremu instalira PTT-KDS u zgradi i kako to izgleda.
Ako moze neko, ko ima vec, da slika po ulazu. Kad vec ovoliko cede, da vidim koliko to izgleda profi tamo gde su zavrsili posao :S:

Jos nesto, da li mozda PTT-KDS ima sklopljen ugovor sa gradskim zelenilom :)
 
Poslednja izmena:
Kablovski internet je najverovatnije na podrucju cele Rakovice crk'o skroz na skroz i pre ponedeljka nece biti popravljeno. Pricao sam sa gospodjicom/gospodjom iz internet sluzbe i rekla mi je da su se javljali ljudi iz cele Rakovice tj oni koji vec nisu digli ruke -kako je rekla- jer oko 2 meseca traju problemi (odnos signal/sum na mrezi)... racun za prosli mesec je storniran a isto ce se desiti i sa racunom za tekuci mesec dakle nece naplatiti i najverovatnije ce vratiti na test fazu. Ocekuje se da neko drugi preuzme odrzavanje mreze i da sredi ovo... to mi je rekla ta zenska.
Meni je do skoro radilo odlicno a posle skakanja "upstream"-a (50ak dBmV) odnosno njegovog smanjenja (promenom frekvencije upstream kanala) na 46 dBmV desavalo se da download nije konstantno tj. bez prekida 16 kbps (@ 128k brzine) vec zastaje, padne na 0 pa opet krene, kao dial-up + nekoliko reseta da bi juce crk'o povratni smer a dan pre toga je bilo prekida od po 30ak minuta :smoke:
What is fucking problem?
 
meni i kad je konstanan onda je 15.1 KBs download. upstream je oko 5 KBs. znaci ipak to nije u redu cim je kod svih u rakovici zez
 
Frequency 770000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 36 dB
Power Level 12 dBmV

Upstream Value
Channel ID 6
Frequency 35984000 Hz Ranged
Power Level 41 dBmV
Popravili su... da li trajno ili privremeno? Malo je visok "downstream" ali osetno bolje radi tj radi kako treba :type:
 
Frequency 770000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 38.1 dB
Power Level 6.8 dBmV

Upstream Value
Channel ID 4
Frequency 35984000 Hz Ranged
Power Level 56.5 dBmV


tesko bogami :wall: :crash:
 
Frequency 770000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 35 dB
Power Level 14 dBmV

Channel ID 6
Frequency 35984000 Hz Ranged
Power Level 35 dBmV

Meni je i danas, po običaju, konekcija pucala nekoliko puta.
Što se signala tiče, izgleda da su malo podigli pojačanja u međustanicama (ili kako se već zovu). Downstream signal mi je porastao za 2 dB, a Upstream opao za više od 5 dB (ne sećam se koliko je tačno bio).
Kad su promenili kanal? Ako se ne varam, do skora je bio Upstream Channel ID 4.
 
Downstream Value
Frequency 770000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 37 dB
Power Level 12 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Upstream Value
Channel ID 6
Frequency 35984000 Hz Ranged
Power Level 49 dBmV
 
Frequency 770000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 37 dB
Power Level 0 dBmV
Channel ID 4
Frequency 50000000 Hz Ranged
Power Level 53 dBmV
AjD sad pomoc.. sta da im radim :crash: , sta ovde sve nevalja :wall: , stalno puca , pa onda ne radi dok ih ne dozovem:mad: , pa radi dan-dva pa ajd jovo nanovo
 
da kucnem u drvo, kod mene se malo smirilo
bilo problema, pucalo, pa dve nedelje nije radilo, pa se smirilo, pa opet pucalo, onda sam ih zvao 3-4 puta dnevno dva dana i treci dan se sve resilo... radi kako treba a d-load mi je verovali ili ne i do 18kbps
 
Nazad
Vrh Dno