Šta je novo?

Pioneer SATA 212 Buffer problem

DaveKowlaski

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
184
Poena
319
Imam pomenuti drajv koji je star nepunih mesec dana i narezao je 10tak diskova. Buffer konstantno pada, nareze on cd ili dvd i sve radi besperkorno ali znam na staroj 109ki buffer se skuca na 98% i ne mrda do kraja rezanja. Sta je problem? Hardware ili Nero 8 koji se btw nije pokazao dobro bar za mene. Help
 
Imam pomenuti drajv koji je star nepunih mesec dana i narezao je 10tak diskova. Buffer konstantno pada, nareze on cd ili dvd i sve radi besperkorno ali znam na staroj 109ki buffer se skuca na 98% i ne mrda do kraja rezanja. Sta je problem? Hardware ili Nero 8 koji se btw nije pokazao dobro bar za mene. Help

Reseno sa novim firmware-om

Brisite post jedino ako ce nekom da koristi:p
 
http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html

Meni sad radi odlicno, skuca buffer na 98% i ne mrda, nema vise da usporava i ubrzava, sad radi ko sat(a):D
Cek, pa zar ne bi trebalo da povremeno padne (cak i ispod 10%), pa se onda ponovo digne na 97-98% i drzi tako duze vreme... pa onda opet padne i sve ukrug?
Tako je kod mene na NEC-u 3540, valjda tad (kad pada buffer) ubrzava ili sta vec... uglavnom, tako je od prvog dana, svi diskovi (kvalitetni) super narezani, nema problema ni sa citanjem.

BTW, koliko mi se cini, sa obicnim CD-ovima nije tako, buffer je zakucan na 97-98 konstantno. Ne secam se ni ja vise, davno bese kada sam rezao poslednji CD :)
 
Od kako sam stavio novi firmware 1.24 primetio sam da mi brze ucitava dvd i nije vise toliko bucan :)
 
@ Car

Ako nista drugo ne radis (osim rezanja) buffer bi stalno trebao biti na nekih 97-98% - ovo je slucaj kad nesto rezes sa hdd-a...
ako rezes on the fly, tj direktno sa dvd-a na dvd, mogu se desavati kratkotrajni padovi buffer-a, prvenstveno u zavisnosti od toga u kakvom je stanju disk koji se kopira...
 
@ Car

Ako nista drugo ne radis (osim rezanja) buffer bi stalno trebao biti na nekih 97-98% - ovo je slucaj kad nesto rezes sa hdd-a...
ako rezes on the fly, tj direktno sa dvd-a na dvd, mogu se desavati kratkotrajni padovi buffer-a, prvenstveno u zavisnosti od toga u kakvom je stanju disk koji se kopira...
Nije tako, i pricano je vec o tome... mrzi me sad da kopam po forumu, nadji sam ako te zanima, ja cu samo da navedem iz glave - pricano je o tome i ranije, vec se neko zalio na ovo sto sam opisao (kratkotrajni padovi, u jednakim vremenskim razmacima), i receno je da tako treba, tada rezac podize brzinu snimanja.
To je bilo objasnjenje, i receno je da je sasvim normalno.

Inace nikada nisam rezao "on the fly", uvek je bilo sa harda, a takodje i uvek kada rezem - rezem, nemam obicaj da igram igre u isto vreme ili sta vec ne.
Dakle, nije ni to, a buffer opada (u stvari, ne "opada", vec - padne) u pravilnim vremenskim intervalima.
 
Poslednja izmena:
opasno:p

cudno mi je da covjek sa toliko postova ne zna sta je buffer...
pozz i no hard feelings
Ja se ne ljutim, mada... kakve veze cinjenica koliko ja imam postova ima sa bilo cim?
Mozda imam 10K postova, a obican sam duduk, koji je sve postove nagruvao u oglasima ili games sekciji... a mozda me recimo i ne zanima nista u vezi CD/DVD problematike, jednostavno sam kupio rezac - i rezem. Kako to on radi "ispod haube" - seva mi paja.
To mu slicno dodje k'o da si mi rekao "cudno mi je da covek sa toliko postova ne zna da uradi generalnu motora"... ili 'ajde, da ostanemo u kompjuterskim vodama - da uradi prezentaciju u flash-u, da radi u 3DMax-u ili se snalazi u Linux-u.

BTW, mislim da ipak kinda znam sta je bafer...
 
kakvu gresku ti javlja? kod mene je proslo bez problema, i to sa 1.21 -> 1.22 -> 1.24
 
Ja sam sa 1.21 flesovao na 1.24 bez problema a firmware sa skinuo ovde
da nisi skinuo pogresan firmware, na pr. za 212d umesto za 212 i obratno
 
Problem je sto nesmes da ostavis oba fajl na desktop jer on upisuje nesto a win izgleda ne da,kad sam napravio dir instalirao se firmware bez problema. Zvuci glupo ali...
 
Skinuo sam firmware 1.24 ako nije problem molio bih nekog da mi objasni dalji postupak
Hvala
 
dvokliknes na .exe fajl iz arhive, i to je sve. flash se nakon toga odvija automatski, veoma jednostavno i ne moze da se pogresi ;)
 
Hvala na pomoci, inace Pioneer SATA 212 sam uzeo privremeno dok mi nerese reklamaciju Lite on 165s6s kakvi su utisci ,koji je bolji dal da zadrzim ovaj ili opet da idem na Lite on ,samsung 203b nemaju. 212 jos nisam flesovao narezao sam 1 dvd i bufer nemrda 97-98% ako bude bilo potrebe stavicu ovaj 1.24
 
Poslednja izmena:
iskustva za sada odlicna, nikakvih problema nisam imao ni pre flashevanja, radi prilicno neprimetno. ono sto sam uspeo da nadjem od testova pevalo mu je hvalospeve, recimo goodgearguide
 
Nazad
Vrh Dno