Šta je novo?

Pioneer DVR-A09XL problem sa rezanjem

nesaKG

Slavan
Učlanjen(a)
17.09.2007
Poruke
9
Poena
301
Rezač je kupljen početkom 2005. i narezao je oko 3TB. Do sada je radio odlično, na početku sam imao problema sa Princo diskovima, kasnije sa verbatim dvd-r ali poslednjih godinu ipo dana koristim verbatim dvd+r diskove i nijedan mi nije zeznuo. Danas sam počeo da režem sa Nero 7 i počeli su problemi. Juče je narezao jedan od ovih diskova koje sam poslednje nabavio a danas neće nijedan, izbacuje grešku na 75% ili 85%. Uradim mu update firmware-a sa 1.17 na 1.58 i instaliram nero 9 i sada izbacuje grešku na početku rezanja a čitanje diskova radi brže nego pre update-a. Da li mu ima spasa, ne bih da ga još otpisujem i menjam za ove rezače od 20e(on je tada koštao 70e i odradio je svaki evro pošteno :)). Ima li rešenja za ovaj problem ili da uzimam Pioneer 216?

Unapred hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Rezač je kupljen početkom 2005. i narezao je oko 3TB. Do sada je radio odlično, na početku sam imao problema sa Princo diskovima, kasnije sa verbatim dvd-r ali poslednjih godinu ipo dana koristim verbatim dvd+r diskove i nijedan mi nije zeznuo. Danas sam počeo da režem sa Nero 7 i počeli su problemi. Juče je narezao jedan od ovih diskova koje sam poslednje nabavio a danas neće nijedan, izbacuje grešku na 75% ili 85%. Uradim mu update firmware-a sa 1.17 na 1.58 i instaliram nero 9 i sada izbacuje grešku na početku rezanja a čitanje diskova radi brže nego pre update-a. Da li mu ima spasa, ne bih da ga još otpisujem i menjam za ove rezače od 20e(on je tada koštao 70e i odradio je svaki evro pošteno :)). Ima li rešenja za ovaj problem ili da uzimam Pioneer 216?

Unapred hvala na odgovorima

Vidim da si sa razlicitim diskovima imao problema, pa mislim da ne treba da se zamajavas vise sa tim uredjajem; cene su jako niske a ima ok rezaca. Taj pionir 216 npr. Samo da znas da on koristi SATA interfejs.
Meni je Lite-On 165P6S posle 2 godine poceo da trokira i uzeo sam pre neki dan za 1450 dinara u Imtelu Samsung 223F za koji mi se cini da je malo slabiji rezac od Pionira 216, ali sam vrlo zadovoljan kako radi, procitao mi je neke diskove koje Lite-On nije hteo ni kada je bio nov.
 
^^Ne, od kada je izašao Nero 7 njega koristim. Pošto sam juče zeznuo nekoliko dvd-a rešio sam da uzmem novi rezač, najverovatnije Pioneer 216 SATA. Ovaj stari rezač mi je ionako od starog računara koji nije imao SATA na ploči. Od ovog Pioneer-ovog rezača možda je bolji Samsung SH-S203B ali ne znam da li može negde da se nabavi :(
 
Vrh Dno