Šta je novo?

PinguyOS 11.04 install problem!

RobbieM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2007
Poruke
222
Poena
319
Evo o cemu je rec, imao sam do sad Mint 10 instaliran pored Win7... Uz pomoc EasyBCD sam napravio boot meni... Dakle win7 je na c:, pa ide d: na istom disku pa sam iza d: ostavio mesta za Mint i njega instalirao sa svojim /boot... Posle se iz EasyBCD doda stavka Grub2 i to je to... E sad uradio sam obrnut proces, restorovao boot iz EasyBCD i iz windowsa obrisao sve ext4 particije da bih tu instalirao Pinguy...

E sad, posle ovoga, win7 bootuje kao da je sam i to je uredu, medjutim kad pokrenem instalaciju Pinguy-a, i stignem do opcije za manuelno pravljenje particija, sda (na kom bi trebao biti win7 + d: u ntfs) se uopste ne vidi dok sdb redovno prijavi 2 ntfs particije koliko ih i ima! Jedino mi nudi create new partition table za sda, sto bi mi pobrisalo sve sa sda (win7 i d:) i onda da nastavim proces... Koliko sam ja shvatio, ne prepoznaje partition table sda diska... Probao sam sa Hiren-a da pokrenem gparted i da unapred napravim ext4 particije ali i gparted ne vidi nista na sda...

Jel mi to sad EasyBCD napravio neki problem ili je nesto drugo u pitanju? Ne verujem da je bug u instalaciji Pinguy-a jer nisam nasao po netu nekih prituzbi, a isto tako da je problem u partition tabeli, verovatno bi i win7 imao nekih problema zar ne?

Sta bi tu bilo najbezbolnije resenje?
 
Ti si beše taj Mint instalirao preko Wubi-ja? Trebao sam ranije da ti napomenem da ne pokušavaš da instaliraš dodatne distroe pre nego što propisno instaliraš Mint. EasyBCD je super program ako hoćeš da središ windows boot loader. Ta opcija za dodavanje Linuxa mi nijednom nije dala valjanog rezultata.
 
ne ne, bio je mint instaliran redovno... na svoju /boot particiju po ovom uputstvu: http://www.linuxbsdos.com/2011/02/24/dual-booting-linux-mint-10-kde-and-windows-7/

doduse, ja sam stavio gnome a ne kde, ali po istom principu... sa wubijem je najlakse, add/remove programs i to je to... ovo je cackalo po bootloader-u i mbr...

a i nisam hteo dodatno da stavim pinguy vec da zamenim mint sa njim... postoji li neka ''fail-safe'' procedura da se kompletno zameni distro?
 
Poslednja izmena:
Nije bug, već se nekim distribucijama linuxa "ne sviđa" poneki raspored particija na disku
Konkretno, imao sam dve primarne particije na sistemu, posle njih Extended, sa nekoliko logičkih particija na njoj, a posle opet primarnu, i Mint je moj hard od 640 GB video kao unpartitioned i nudio da ga sredi, dok je PC Linux OS sve lepo video i instalirao se bez problema.
Prebacivanjem te treće primarne particije u logičku i Mint "progledao" i nije bilo problema oko instalacije
 
Poslednja izmena:
Ajd, to sam i resio formatiranjem iz win-a... Nego prodje instalacija Pinguy-a i nema zvuka... Sve se lepo prepoznalo kao i u Mint-u, vidim u volume control da skacu ''metri'' a kartica cuti... XonarDS je u pitanju...
 
Nazad
Vrh Dno