Šta je novo?

Pikseli na grafičkoj

Maraš

Poznat
Učlanjen(a)
10.07.2020
Poruke
18
Poena
35
Graficka je juce krenula nesto da zeza izbacivala je one piksel na ekranu, ja sam nasao na youtube neki snimak i rekli su da vratim na prethodne drajvere za sada se to ne desava ne izbacuje sve je okej do cega je to, novi drajveri pobrkali ili windows, takodje nisam mogao da udjem ni u onaj amd program
 
za početak, koja grafička i koje verzije drajvera?
 
za početak, koja grafička i koje verzije drajvera?
rx570 strix, pre neki dan sam je dobio i instalirao nove drajvere koji su poslednji izasli sve je dobro radilo do juče, ali eto rešio sam preko YT. Samo me zanima je l to windows pobrkao ili šta se tu desilo?
 
rx570 strix, pre neki dan sam je dobio i instalirao nove drajvere koji su poslednji izasli sve je dobro radilo do juče, ali eto rešio sam preko YT. Samo me zanima je l to windows pobrkao ili šta se tu desilo?

Artefakti nastaju najčešće kao posledica odkazivanja memorije.
 
Artefakti nastaju najčešće kao posledica odkazivanja memorije.
Ali ne uvek. Dešavalo se i na Nvidia i AMD karticama da se artifakti javljaju zbog problema sa drajverom. Da stvar bude još gora, kartica može da prođe sve burn in testove a da pri tome i dalje brljavi u igrama pa čak i na nekim video fajlovima.
Ovo mi je izbacilo kada sam hteo da udjem u amd program
Pogledajte prilog 384800
Kao što piše na slici windows update je skinuo svoj drajver i instalirao ga preko tvog postojećeg a ostavio je control panel od starog oficijelnog drajvera. Skini DDU odavde i iz safe mode-a pokreni i počisti sve. Takođe u opcijama za DDU uključi poslednju stavku "Prevent downloads of drivers from "Windows Update" when "Windows" search for driver for a device"

1681047004801.png

Tek kad to sve odradiš, onda možemo da počnemo priču o tome da li je kartica neispravna ili ne.
 
Koju tačno verziju drajverea si instalirao, i da li sa AMD sajta ili sa sajta grafičke?
 
Ali ne uvek. Dešavalo se i na Nvidia i AMD karticama da se artifakti javljaju zbog problema sa drajverom. Da stvar bude još gora, kartica može da prođe sve burn in testove a da pri tome i dalje brljavi u igrama pa čak i na nekim video fajlovima.

Kao što piše na slici windows update je skinuo svoj drajver i instalirao ga preko tvog postojećeg a ostavio je control panel od starog oficijelnog drajvera. Skini DDU odavde i iz safe mode-a pokreni i počisti sve. Takođe u opcijama za DDU uključi poslednju stavku "Prevent downloads of drivers from "Windows Update" when "Windows" search for driver for a device"

Pogledajte prilog 384833

Tek kad to sve odradiš, onda možemo da počnemo priču o tome da li je kartica neispravna ili ne.


Uradio sam sve kao na ovom klipu i za sad sve okej radi
 
To je privremeno rešenje. Ono što sam ti ja predložio je trajno.
 
To je privremeno rešenje. Ono što sam ti ja predložio je trajno.
Vazi hvala ti
Ali ne uvek. Dešavalo se i na Nvidia i AMD karticama da se artifakti javljaju zbog problema sa drajverom. Da stvar bude još gora, kartica može da prođe sve burn in testove a da pri tome i dalje brljavi u igrama pa čak i na nekim video fajlovima.

Kao što piše na slici windows update je skinuo svoj drajver i instalirao ga preko tvog postojećeg a ostavio je control panel od starog oficijelnog drajvera. Skini DDU odavde i iz safe mode-a pokreni i počisti sve. Takođe u opcijama za DDU uključi poslednju stavku "Prevent downloads of drivers from "Windows Update" when "Windows" search for driver for a device"

Pogledajte prilog 384833

Tek kad to sve odradiš, onda možemo da počnemo priču o tome da li je kartica neispravna ili ne.
Šta to tačno treba da obrišem iz safe moda?
 
Dve stvari su jako bitne. DDU se mora pokrenuti iz safe mode-a, opcija "Prevent downloads of drivers from Windows Update when Windows search for driver for a device" mora biti upaljena pre čišćenja. Reboot, instaliraš oficijelni drajver, kraj.

Ako ti se i dalje pojavljuju problemi, onda je kartica neispravna.
 
Dve stvari su jako bitne. DDU se mora pokrenuti iz safe mode-a, opcija "Prevent downloads of drivers from "Windows Update" when "Windows" mora biti upaljena pre čišćenja. Reboot, instaliraš oficijelni drajver, kraj.

Ako ti se i dalje pojavljuju problemi, onda je kartica neispravna.
Vazi hvala
 
Dve stvari su jako bitne. DDU se mora pokrenuti iz safe mode-a, opcija "Prevent downloads of drivers from Windows Update when Windows search for driver for a device" mora biti upaljena pre čišćenja. Reboot, instaliraš oficijelni drajver, kraj.

Ako ti se i dalje pojavljuju problemi, onda je kartica neispravna.
Opciju Prevent downloads of drivers from Windows Update when Windows search for driver for a device" da držim uvek tako štikliranu?
 
Opciju Prevent downloads of drivers from Windows Update when Windows search for driver for a device" da držim uvek tako štikliranu?
Tvoje pitanje nema smisla. Da li je ta opcija štiklirana ili ne važi samo kada se DDU koristi. U suprotnom nema nikakvu funkciju jer je DDU alatka za jednokratnu upotrebu. Bukvalno možeš da ga obrišeš nakon upotrebe.
 
Tvoje pitanje nema smisla. Da li je ta opcija štiklirana ili ne važi samo kada se DDU koristi. U suprotnom nema nikakvu funkciju jer je DDU alatka za jednokratnu upotrebu. Bukvalno možeš da ga obrišeš nakon upotrebe.
Aha nisam razumeo onda, znači sada je svakako postavljeno da mi windows više ne instalira drajvere nekad u budućnosti i da se ovo opet dešava?
 
Ako si tu opciju uključio pre čišćenja, da.
 
DDU koristiš ako imaš problema sa deinstaliranjem drajvera preko amd softvera .
Ljudi uvaljuju taj ddu na svakom koraku,safe mode i sl...što je glupost...menjanje karte,drugi drajveri,novi win...raznorazne kombinatorike.
Napisao je i sam autor teksta gde si preuzeo alatku..
Mada opet mislim 2023god je,nije 2010
 
DDU koristiš ako imaš problema sa deinstaliranjem drajvera preko amd softvera .
Ljudi uvaljuju taj ddu na svakom koraku,safe mode i sl...što je glupost...menjanje karte,drugi drajveri,novi win...raznorazne kombinatorike.
Napisao je i sam autor teksta gde si preuzeo alatku..
Mada opet mislim 2023god je,nije 2010
DDU sam mu preporučio zbog opcije koja blacklistuje instalaciju drajvera preko windows update-a a ne da uninstalira i počisti drajver. Razmisli malo pre nego što lupiš reply.
 
‚Windows uninstall nije ništa drugo do link na uninstall samog pograma ili drajvera ( obično uninstall.exe) a to je uglavnom samo delimično. Mnogo bolje rade uninstall programi kao recimo Revo Uninstaller koji očiste zaostatke i Registry. DDU radi slično ali samo sa drajverima za GPU i zvuk.
Ponekad ni to nije dovoljno, "DriverStoreExplorer" https://www.majorgeeks.com/files/details/driverstoreexplorer.html može da pronađe i eliminiše eventualne ostatke.
 
Ta grafika ima menjan BIOS. Zbog toga:

1. mozes imati "tackice" jer su tajminzi za memoriju smanjeni u odnosu na fabricke
2. Bilo je u jednom momentu problema sa instalacijom drajvera za karte sa menjanim BIOS-om. Skapira da nije dobar BIOS i nece da instalira drajver i tome slicno.

Ako znas tacan model karte mozes ovde skinuti BIOS i flesovati original.

4GB:


8GB:


pogledas u GPUZ sta je kod tebe pa prema tome nadjes i BIOS.

1681125048767.png
 
Ta grafika ima menjan BIOS. Zbog toga:

1. mozes imati "tackice" jer su tajminzi za memoriju smanjeni u odnosu na fabricke
2. Bilo je u jednom momentu problema sa instalacijom drajvera za karte sa menjanim BIOS-om. Skapira da nije dobar BIOS i nece da instalira drajver i tome slicno.

Ako znas tacan model karte mozes ovde skinuti BIOS i flesovati original.

4GB:


8GB:


pogledas u GPUZ sta je kod tebe pa prema tome nadjes i BIOS.

Pogledajte prilog 384971
Hvala, ne bih za sada to dirao jer nisam nešto stručan ako bude nešto trebalo odneću kod majstora
 
‚Windows uninstall nije ništa drugo do link na uninstall samog pograma ili drajvera ( obično uninstall.exe) a to je uglavnom samo delimično.
Nije isto pokrenuti uninstall iz foldera programa direktno i kliknuti uninstall iz add remove programs sekcije u Windowsu. Ponekad ta linija sadrži command line parameter za uninstaller u kojem može biti CFG file sa registry entries koje je potrebno ukloniti.
Mnogo bolje rade uninstall programi kao recimo Revo Uninstaller koji očiste zaostatke i Registry.
Nije sve što ostaje u registyju uvek potrebno ukloniti. I sam registry kod sveže instalacije Windowsa ima na hiljade predefinisanih registry entryja za 3rd party programe. I ono što je najbitnije za ovu temu, Revo uninstaller ne može da uradi windows update driver blacklisting što je (bio) glavni problem u ovoj priči.
DDU radi slično ali samo sa drajverima za GPU i zvuk.
Uninstaller od Nvidia i AMD drajvera radi bez greške. Situacije gde je potrebno DDU čišćenje su ekstremno retke i u većini slučajeva to je korisnička ili sistemska greška koja nema veze ni sa Nvidijom ni sa AMD-om.
Ponekad ni to nije dovoljno, "DriverStoreExplorer" https://www.majorgeeks.com/files/details/driverstoreexplorer.html može da pronađe i eliminiše eventualne ostatke.
Takve "alatke" su nepotrebne i takvo manijakalno održavanje Windows sistema gde sve što je nepotrebno mora biti obrisano po svaku cenu je čist mazohizam kojim se bave ljudi koji imaju previše slobodnog vremena. Opustite se malo i držite se teme.
 
Izvibi ali nije tako, Ne postoji Widows uninstaller za obične programe i drajvere, samo za APPs.
Ako je neka greška sa drajverima ili programom pa mora dobro da se očisti stari SW, to nije "manijakalno" nikako nego stvarna potreba. Pre par meseci sam muku mičio sa drajverima za zvuk, čak ni DDU nije dovoljno očistio da bi se drajveri primili, ostalo je bešto u Registry-u i neki .dll. Dok to nisam pronašao i obrisao iz DriverStoreExplorer-a nije mogao ni jedan drajver za zvuk da se instalira i da radi kako trena. Pre nekoliko godina sam morao da reinstaliram cele W10 zbog drajvera za grafičku.
 
Nazad
Vrh Dno