Šta je novo?

PIII problem

k9i876

Slavan
Učlanjen(a)
23.03.2005
Poruke
95
Poena
309
Pozdrav,
Imam problem sa sledecom kongiguracijom:
Intel 850, ploca ASUS nemam pojma koja soc 370, 256SDRAM itd....

konfiguracija je radila ok pod XP-om, onda je pocela da brljavi, a to se odrazava na sledeci nacin:

Kada pokusam da upalim komp, zavrte se svi ventilatori ali nikakvu sliku ne baca na monitor, posle nekoliko restarta, komp se upali, krenem ja da instaliram XP, krene sve kako treba formatira se HDD, Setup iskopira sve fajlove, onda trazi restart, i opet nista, opet se javlja da se zavrte svi ventilatori nista se ne pojavljuje na monitoru, posle ko zna koliko restarta seti se da krene dodje do prozora XP i onda se restartuje.

Odneo sam komp u servis, tamo su mi rekli da je crk'o procesor, medjutim oni su trenutno imali samo slabiji, nadjem ja u medjuvremenu isti (provereno ispravan), medjutim isto se desava sa novim procesorom.

Probao sam i da otkacim sve, ploca ne ispusta nikave zvuke (bez memorije, hdd-a optike i ostalog).

Ima li neko ideju sta moze da bude, ja licno sumnjam na plocu, ali ne znam kako bi je proverio, obzirom da nemam gde da nadjem drugu za probu.
 
Ja bih probao neki drugi sistem. Stavi Windows 98 i vidi da li ce da radi. Ako radi sve korektno onda ostani na 98-ici, i ovako je sasvim dovoljna za tu konfiguraciju. A ako si bas uporan da dignes XP, izvadi HDD, stavi u drugu masinu i tamo ga instaliraj kompletno, sa svim drajverima i updateovima. Zatim prosto izvadi HDD i vrati u stari komp. Nije bas "cisto" resenje, ali ako ni tada ne bude radio onda je ploca za staro gvozdje.

Ili, probaj prosto drugo napajanje ako imas pri ruci. Mozda je to staro previse oslabilo. :wave:
 
kondezatori na ploci, napajanje?
ja u to sumljam, kada se jave takvi problemi
 
grafiku drugu imam, napajanje drugo imam, probacu pa cu da vidim
kondenzatori na ploci mi deluju ok, bar vizulelno nisu nabubreli
 
Decko PIII tera glatko WinXP.
Imash hardverski problem.
1. Izvadi sve vishkove ( flopi,modem, ako imash vishe mem ostavi samo jedan modul i sl )
Probaj ponovo inst.
2. ako i dalje pravi problem menjaj hardver i to :
1. napajanje
2. grafiku
3. plocu
4. proc
kad sve ovo odradish javi se sa rezultatima.
 
Pozdrav,
ja licno sumnjam na plocu, ali ne znam kako bi je proverio, obzirom da nemam gde da nadjem drugu za probu.

kao sto vec rekoh, znam da PIII tera xp bez problema, rekao sam da je radilo i Znam da je hardverski kvar, probao sam drugu grafiku, napajanje, hdd jedino sto nemam je memorija sdram i ploca, izvadio sam joj sada bateriju pa cu da vidim da li reaguje, ako ne snacicemo se za sdram, i onda ostaje na kraju ploca
 
Pozdrav,

Odneo sam komp u servis, tamo su mi rekli da je crk'o procesor, medjutim oni su trenutno imali samo slabiji, nadjem ja u medjuvremenu isti (provereno ispravan), medjutim isto se desava sa novim procesorom.

Ja bih probao da promenim servis:eyebrows:
 
clear cmos !
 
Ili je napajanje ili su elektroliti na ploci.
 
zaboravi grafiku

grafika je nebitna
 
sdram imao sam slican problem
probaj pre no sto odneses u servis
 
Sto Pera rece kondeznatori ili nesto drugo na ploci, pa je potrebno par restarta da se napune.
 
Nazad
Vrh Dno