Šta je novo?

PhysX nece raditi u kombinaciji sa ATI kartama na W7

Dobro, ajde total komander, ali recimo hm... windows.. :) 100 evra za jedan DVD je previse...

kako li se hladi chip od 40cm :) salim se, pa ovako : ne treba se buniti Samsonite-u zbog toga sto si kod njih kupio torbu koja ne moze da stane u tvoja kola.. kupis dve manje koje mogu :p

mnogo vise ima nerecikliranih plasticnih kesa nego grafickih kartica :p a ako ti ostane koja viska, mozes lepo da odes na buvljak, kupis male tockove i namontiras na graficku i kazes da imas najbrzu graficku karticu :p

^
Izvini sto pitam a sa kim ti polemises?

P.S.Pristrasni modovi kad brisete postove koji su protiv vase vidije brisite sve a ne ovako da od coveka pravite budalu mislim stvarno nije lepo sa vase strane.
 
Poslednja izmena:
ma jeste, jadna nvidia, samo im nanose nepravdu sa svih strana! :smash:

Ti starce ocigledno nemas pojma na koji nacin nastaje DX i u kojoj meri sve IHV i ISV kompanije ucestvuju u njegovom stvaranje... sad se setih, pa zar nije M$ pricao o novom DX-u upravo na nekom NVIDIA eventu? Znam reci ces da im je M$ i za to zavrtao ruku ;)

Jok, ja zivim na Tibetu i konzumiram sunceve zrake. Jos ces reci da su M$ i Nvidia sjeli i zajedno stvorili DX? Mislim ima li potrebe uopce o tome polemisati?

Možda - ali to što nVidia ima da ponudi (pored novog DX-a koga nema) i sve manje i manje ljudi hoće da kupi.

BTW: izvinajvam se ja nešto nisam u toku zbog obaveza i tako to - jel to meni promaklo da je Physx uspeo/zaživeo/postao poželjan - pa sad ova vest ima značaja ?

Reakcija M$-a i Ati-ja dovoljno govori o ozbiljnosti PhysX-a ;)
 
^
Izvini sto pitam a sa kim ti polemises?

P.S.Pristrasni modovi kad brisete postove koje su protiv vase vidije brisite sve a ne ovako da od coveka pravite budalu mislim stvarno nije lepo sa vase strane.

Odoste previse u off topic :) Te price smo citali vec milijun puta.
 
Ono sto je NV uradila je da je napravila osnovu : CUDA-u, na kojoj moze da radi bilo kakav engine za computing..
PhysX, OpenCL.. puno mogucnosti
AMD nema takvu osnovu
 
Poslednja izmena:
Jedinu realnu korist koju ja vidim od CUDA-e jeste mogucnost HW dekodiranja HD materijala... sto je jedan od razloga razmisljanja o kupovini GTX260-tke... Ali ukuliko ATi za iste pare bude imao brzi (ili pak hladnjiji) GPU, kupicu njega...
 
Meni je muka od photo realizma u kome i dalje mozes da prodjes kroz zid.. fali nova dimenzija u igranju a to je da se dozivi ovaj svet u kome zivimo ali na racunaru... secam se da je pre jedno 15 godina neki lik kupio kacigu za virtuelnu realnost i naplacivao igranje doom-a.. da je to bilo potpuno novo iskustvo.. e pa isto tako bi trebalo i sad... sam directx to ne omogucava.. physx mozda donekle ali sve na kraju zavisi od proizvodjaca igrica...
 
Meni je muka od photo realizma u kome i dalje mozes da prodjes kroz zid.. fali nova dimenzija u igranju a to je da se dozivi ovaj svet u kome zivimo ali na racunaru... secam se da je pre jedno 15 godina neki lik kupio kacigu za virtuelnu realnost i naplacivao igranje doom-a.. da je to bilo potpuno novo iskustvo.. e pa isto tako bi trebalo i sad... sam directx to ne omogucava.. physx mozda donekle ali sve na kraju zavisi od proizvodjaca igrica...

Buducnost Buducnost Igranja

pozuri naruci
 
... secam se da je pre jedno 15 godina neki lik kupio kacigu za virtuelnu realnost i naplacivao igranje doom-a..

da nije Markiz, atelje pored hotela Srbija? doduse mi smo pikali Descent a neki su bogami i bacali pegle posle par minuta sa VR kacigama na glavi :D ...
 
Poslednja izmena:
Jedinu realnu korist koju ja vidim od CUDA-e jeste mogucnost HW dekodiranja HD materijala... sto je jedan od razloga razmisljanja o kupovini GTX260-tke... Ali ukuliko ATi za iste pare bude imao brzi (ili pak hladnjiji) GPU, kupicu njega...

i ja sam razmisljao slicno,ali za nesto manje para od 260 imam 4870 1GB gddr5...
jos uvek se razmisljam ali sve me vuce ka 4870-ci

samo kad bi 275 bila malko jeftinija...
 
Ne razumem shta te vuche ka 4870 1Gb? Shto ima 106 Mb rama vishe od GTX260?!? :d

GTX260 ima PhysX, coreavc koristi CUDA-u + mozesh da igrash igre u stereo formatu (da, chak i ako nemash nvidija naochare).
 
Jedinu realnu korist koju ja vidim od CUDA-e jeste mogucnost HW dekodiranja HD materijala... sto je jedan od razloga razmisljanja o kupovini GTX260-tke... Ali ukuliko ATi za iste pare bude imao brzi (ili pak hladnjiji) GPU, kupicu njega...
Mozda drugi vide jos neke koristi?:)
 
Meni je muka od photo realizma u kome i dalje mozes da prodjes kroz zid.. fali nova dimenzija u igranju a to je da se dozivi ovaj svet u kome zivimo ali na racunaru... secam se da je pre jedno 15 godina neki lik kupio kacigu za virtuelnu realnost i naplacivao igranje doom-a.. da je to bilo potpuno novo iskustvo.. e pa isto tako bi trebalo i sad... sam directx to ne omogucava.. physx mozda donekle ali sve na kraju zavisi od proizvodjaca igrica...

I ja bih voleo da vidim naprednu fiziku u svim igrama pa makar to bio i PhysX (preferiram ATI ;)) ali to se nece skoro dogoditi i to nema veze ni sa ATI-jem ni sa DirectX-om. Ima veze sa Microsoftom doduse ali ne zbog toga sto oni nece da uspostave PhysX kao standard u nekoj od narednih edicija DirectX vec zbog toga sto njihova konzola to ne podrzava. Dok god konzole ne budu podrzavale PhysX nece izlaziti vise od 5-6 igara godisnje koje podrzava isti u nekoj znacajnijoj meri (na stranu kvalitet tih igara).
 
I ja bih voleo da vidim naprednu fiziku u svim igrama pa makar to bio i PhysX (preferiram ATI ;)) ali to se nece skoro dogoditi i to nema veze ni sa ATI-jem ni sa DirectX-om. Ima veze sa Microsoftom doduse ali ne zbog toga sto oni nece da uspostave PhysX kao standard u nekoj od narednih edicija DirectX vec zbog toga sto njihova konzola to ne podrzava. Dok god konzole ne budu podrzavale PhysX nece izlaziti vise od 5-6 igara godisnje koje podrzava isti u nekoj znacajnijoj meri (na stranu kvalitet tih igara).

Da, ali prvo moras napraviti dovoljno mocan hardwer ako hoces naprednu fiziku. To je inace pravilo. Mocnije rjesenje od GPU akcelerirane fizike ne postoji.

Danas lijepo ubodes polovni 9600GT da racuna fiziku i imas duplo veci frame. I sumnjam da ce konzole takvo nesto imati?
 
Imaće samo neće u skorije vreme možda kad izađe xbox760 ili šta znam kako ga već zovu. Ali ako ATi ne prihvati PhysX nego Havok od intela biće to pobeda Havoka zato što Sony i ne voli nešto baš da portuje njihove naslove na PC realno gledano i nemaju neku korist od toga za razliku od M$. A ima i 3 opcija DX12 sa implementiranom fizikom što je nekako i najviše moguće, tako da ga vidija ****** da ne kažem šta za trud.
 
Poslednja izmena:
Da, ali prvo moras napraviti dovoljno mocan hardwer ako hoces naprednu fiziku. To je inace pravilo. Mocnije rjesenje od GPU akcelerirane fizike ne postoji.

Danas lijepo ubodes polovni 9600GT da racuna fiziku i imas duplo veci frame. I sumnjam da ce konzole takvo nesto imati?

Imam jedno mozda newb pitanjce... za to sto ti pricas npr da kupim 260 i 9600 da racuna fiziku mi treba SLI MB??? tj da li moze na intelovim chipovima?
 
cuda-versus-ati-stream.jpg


http://www.pcper.com/article.php?aid=745&type=expert&pid=1
 
Imam jedno mozda newb pitanjce... za to sto ti pricas npr da kupim 260 i 9600 da racuna fiziku mi treba SLI MB??? tj da li moze na intelovim chipovima?

Ne treba ti SLi ploca za to...dovoljna je bilo koja sa dva PCI-ex slota.
 
Nazad
Vrh Dno