Šta je novo?

Photoshop

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Šta je preporuka koju verziju Photoshop-a koristiti,

CC 2015 (20150529.r.88)
CS6 13.0.1
CC 2019
CC 2017 18.0

i drugo pitanje šta je predlog (šta je dovoljno), šta koristiti za pravljenje logo-a i obradu slika?
 
Šta tebi odgovara, ali iz priče sa dizajnerima, odgovaraju im najnovije verzije obično jer imaju više opcija i popravljene bagove. Možda je placebo, ali tako kažu ljudi. Obrada fotki ako su fotke, ne slike - PS i/ili Lightroom, ali ti je Lightroom baš orijentisan ka fotografijama, dok je PS multipraktik. Generalno je dobra praksa imati oba programa instalirana.

Za pravljenje logo-a, Illustrator (jer se radi sa vektorima, pa je skalabilno - ako se tako mogu izraziti). Može InDesign pride, ali on ti je više za kataloge naprimer i tako te fore.

Ali vodi računa da bez obzira koliko jak komp imaš, neki Adobe programi su single-threaded u pojedinim stvarima, pa možeš imati situacije da nešto radi kilavo jer eto... Adobe.
 
Poslednja izmena:
Dizajn - Ilustrator
Fotke - Capture One Pro, PS, Lightroom ... mada realno Adobe toliko brljavi sa svakom novom verzijom da je to prosto neverovatno
 
Ja kuci imam novi 2019 Illustrator i Photoshop, radi extra na Moja masina i cak zbog SSD-a dize illustrator za par sekundi, dok na Mac-ovima na poslu sa po 24gb rama, dize kilavo :/
Tako da, ako imas SSD, sve ce biti kako treba.
Bagove za sada nisam nasao, a iste programe imam u firmi (marketinska agencija), sve radi bez greske.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno