Šta je novo?

phillips PML 9008 i umanjnenje cene zbog folije

dkdnt

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2008
Poruke
411
Poena
320
Pre 7 dana sam kupio Phillips PML9008 televizor preko poznaet online prodavnice kod nas.

Stiglo sledećeg dana, međutim ispostavilo se da sam televizor nije baš dobar - ima očajan bleed, užasan OS (baguje, preskače, spor, nelogičan, nema podršku za EON i MAX...), klimave stope (bukvalno kao da su od 100 dinara). Inače imam Phillips televizor godinama (PUS) i zadovoljan sam bio generalno, ali ovo je bilo razočarenje.

Zbog toga sam rešio da ga odmah vratim, kontaktirao prodavca, oni rekli sve ok. Sačuvao ambalažu, upakovao ga i poslao danas. U međuvremenu su mi javili da bi cena mogla da se umanji zavisno od toga u kakvom je stanju uređaj i ako sam skinuo foliju sa ekrana za 5-10%. E sad, televizor je bukvalno netaknut i upakovan je u originalnu ambalažu (nedostaje jedan karton samo iz kutije, kese za stope i šrafove), ali sam normalno skinuo folio kada sam postavio televizor.

Da li je moguće da se cena umanji za toliki iznos zbog same folije? Izađe da ta folija košta do 8.500 RSD što je suludo.
 
Po Zakonu o zaštiti potrošača član 34 paragraf 4 i paragraf 5 kažu

"Potrošač je isključivo odgovoran za umanjenu vrednost robe koja nastane kao posledica rukovanja robom na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe."

"Potrošač neće biti odgovoran za umanjenu vrednost robe u slučaju kada mu trgovac nije dostavio obaveštenje o pravu na odustanak od ugovora u skladu sa članom 26. stav 1. tačka 4) ovog zakona."

Nadam se da ti je jasno da na ovome moraš da insistiraš jer da bi utvrdio karakteristike uredjaja neophodno je da skines zaštitnu foliju sa ekrana.
 
Eh, umanjili su cenu za 4000 rsd, a ja sam se tih dana spremao za put na more, pa sam prihvatio uz zamenu. Međutim, onda su mi umesto zamenskog uređaja (drugi model) poslali neki levi outlet televizor - navodno greškom i to baš na dan kad sam kretao na more. Srećom da sam video to pre puta, pa sam ostavio bratu da ga pošalje nazad i da mi vrate inicijalni iznos minus 4000 rsd.

Nije mi žao para, nego sam se smorio što moram ponovo da tražim TV.
 
Nazad
Vrh Dno