Šta je novo?

phenom x4 955 navodno "be""

Uradih update biosa pre par minuta sa verzije 1101 na 1202 ,poslednje ako se ne varam i naravno nista ,isto...Ocigledno je da su mi uvalili non be u kutiju sa be,neka im je na cast ako se tako cisti lager.Sreca pa nisam neki manijak za OC i ostalo,pa cu se zadovoljiti sa 3600Mhz,dosta je to za ono sto radim.Hvala na iole trudu i pomoci.
 
Ne postoji 955 gray edition, samo black. Postoji 945 koji nije black.... Kakvo pribiranje po kutijama i serijskim brojevima... Svaka kutija na kojoj pise 955 je crna, svaki cpu unutra ima otkljucan mnozilac i sufiks BE... A ako vlasnik zaista ne moze da provali sam kako u biosu da podigne takt malo pomocu multi, e onda neka kupi VHS i kasete i to je to... Kakav crni overklok. Zlatan je i na difolt. Naziv ove teme je za u "it slicice" temu :bottle: Extra :)

:wall::wall::wall:,
sorry iwcham niko te nije vuko za jezik da se pravis pametan,mislim nije u redu prema vlasniku
 
Poslednja izmena:
uporedi serijske brojeve na kutiji, procesoru i na papiru od garancije. takodjer, seti se da li je kutija bila otvorena kad si uzeo cpu. ako je neshto od ovoga, zovi ih sve po spisku. nema druge.

i da bi bio 100% siguran, ako ikako mozesh, probaj cpu kod nekog drugara i sl, na nekoj drugoj plochi.


@iwcham
nisi u pravu
 
AMD sajt sve kaze. Nemam nameru da se svadjam sa ljudima na forumu, a izvinjavam se na reakciji, jer, priznacete, zaista je naziv teme jako smesan iako je ispalo da je covek u pravu :shock: i ja mu se ovom prilikom izvinjavam. Koje su sanse da u Srbiji coveku bude prodata tray verzija procesora sa slucajno zakljucanim mnoziocem... Takav AMD je greska, i moze da se RMA ako je kupljen u crnoj kutiji sa oznakom BE. A da se prodaje u ljubicastoj, zvanicno zakljucan, nema nista od toga..... Ako ti je slucajno nekim cudom ovakav cpu dospeo, on je greskom zakljucan, i lepo ga vrati jer je roba sa greskom, i uvazice ti garanciju bez pogovora. Samo, naravno trazi odma zamenu...
@Manca. Au Manco, sta vi valjate u toj firmi.... Lepe cene....ne moze bas sve ni da bude otkljucano...Salim se, naravno :)
 
Poslednja izmena:
ja nisam uspeo da vidim , od silnog shuma koji treba obrisati:
1. da li je kutija bila zatvorena kad je cpu kupljen (vrlo je jasno vidljivo dal je cpu otvaran ili nije)?
2. da li je proban OC iz biosa ili samo amd aod, jer me ne bi cudilo da aod zeza?
 
Proban iz biosa i iz AOD-a,kao sto rekoh uradio sam update biosa i isto_Opcija mi je jednostavno zakljucana na auto.E sad za kutiju nisam siguran ,postojala je ona bela nalepnica preko nje sa zelenim zigom od amd-a.Proverio sam serijski broj to je ok.Mada ja mislim i ako se ustanovi da je stvarno phenom sa zakljucanim mnoziocem,a da nije nekim cudnim razlogom samo do mene,da ce mi biti jako tesko zameniti.Mislim,necu sad prozivam,ali desavale su se mnogo vece stvari i ociglednije i bilo je povuci potegni za garanciju.
 
Moraju da ti zamene, i verujem da hoce. Ali, pre nego sto se cimas, probaj kakav je overclocker. Dosta primeraka Amd Phenoma 2 se cak i bolje overklokuje sa manjim mnoziocem, tj. povecanjem FSB-a. Smanji multi, doteraj na 4Ghz i vidi sta ce da kaze. Probaj kako se ponasa na 4Ghz, protestiraj sa prime. Ako to odradi na nekom lepom naponu, apsolutno nemas nikakve razlike da reklamiras, jer vrlo lako moze da se desi da dobijes losiju zamenu. Ako pak bude trazio dosta struje, eto ti dodatnog razloga da reklamiras.... a nemas nikakvog razloga da se brines za garanciju. Dobio si ocigledno falican proizvod, nepostojeci Cpu....
 
Ne bih da propagiram nasilje,ali ako se ispostavi da je zaista prodat neadekvatan procesor...ko ce kupcu da nadoknadi izgubljeni novac,dostojanstvo.Ja znam sta bih uradio,jednostavno bih prezalio novac ali bi odgovorno lice to veoma dugo pamtilo.
Zasto lepo ne skines kuler,ocistis pastu i uporedis serijske brojeve sa garancijom i kutijom?Nije puno vremena,ali ces barem otkloniti sumnju,preko neta mozes da proveris jos neke detalje.
 
Definitivno bi trebalo da uradis ovo sto ti preporucuju, da skines kuler i ocitas serijski broj sa procesora..
 
A da li vazi jos uvek ona fora sa AOD, ako je procesor BE, onda je skin AOD-a crn? Sta kaze AOD po tom pitanju?
 
Proban iz biosa i iz AOD-a, kao sto rekoh uradio sam update biosa i isto. Opcija mi je jednostavno zakljucana na auto.
Hm, ako procesor nije Black Edition zar ne bi trebalo da se množilac ipak može menjati, ali samo naniže? Jesi li probao da ukucaš željeni CPU Ratio direktno, preko tastature (ne preko "+" i "-", nego dođeš do stavke i prosto ukucaš brojke)?
 
Ja bi već za ovo vreme 100X skinuo cooler i otkrio tajnu.
 
Ma odlazem zato sto jako imam problema sa tim kulerom i kucistem :),treba mi dosta vremena da namontiram i jos + nemam nikakvu pastu trenutno,pa moram od druga da pozajmim,ali naravno da cu to uraditi.Skin AOD-a mi je crn(ne kontam poentu ali jeste) mada ima i slika.Sto se tice stabilnosti ,pa ono drzim ga sad na 3600Mhz preko linx-a sam video da mi je najvisa 49temp u full loadu.Ne moze ni na nize da se spusta,ali bicu iskren nisam probavao preko tastature.
 
Ne bih da davim temu ,ali danas sam slucajno pregledao dvd koji je dosao sa maticnom i video sam turbo Unlocker.Odlucio sam da ga instaliram i nista posebno nisam dirao u njemu,medjutim ono sto me je zacudili pojavilo se ovo http://imageshack.us/f/837/wtfrm.png/ ,znaci ako ste obratili paznju na prvobitnu sliku ,videlo se x16 i 3500-3600 ,odjednom mi se mnozioc povecao za 2 i sad imam 4050 aktivnih Mhz.Brze bolje sam testirao sa linx-om i sve je ok sa nekih 53C?
 
Povlacim izvinjenje:bottle::guitar:
 
Ovo je sve mnogo zbunjujuce :p
 
Ma sve je jasno kao dan, chovek nije znao kako da podigne mnozioc na svojoj plochi.
Sledeci put seti se da je google tvoj prijatelj.
 
Ali iz svega ovoga nesto novo smo i saznali. Postoji Amd 955 nonblack edition i ima ih u Emmi:eyebrows:
 
Zakljucani 955 mogu da budu samo procesori sa greskom! Ima covek je dobio i 955be koji je po defaultu x3 i morao je da otkljuca 4 jezgro iz bios-a. Takodje, lik je kupio i5 760 sa otkljucanim mnoziocem, ali to su sve greske u proizvodnji....
 
Poslednja izmena:
955 koji nije black edition bi trebalo da bude 95w tdp

sta vam kaze cpu-z za tdp?
 
4050 MHz na CM212+ 53C, stvarno ekstra si prosao... Jesi li proverio i u CPUz, jel stvarno ta frekvencija, da ne brljavi AMD overdrive nesto? Ovo mi je sve pomalo cudno...
 
Da li je korišćen High priority class u Linxu ili Normal?
 
Povlacim izvinjenje:bottle::guitar:
Za malo te nisam kritikvao...(pre ovoga):D:d;)


@burnout_kac..
Daj okaci jedan ss CPU-Z, batali ovaj AOD ionako nista ne valja..
Ugasi C&Q i C1E u biosu..stavi high performance u Win-u.
Nemoguce da je cas zakljucan cas otkljucan..
Ako je ovo ok (4050 MHz na CM212+ 53C) onda si dobio super CPU...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno