Šta je novo?

PES 2010

Konacno probah PES 2010 (PC verzija) i ne znam sta da mislim. Realno neke stvari su poboljsane ali meni se ovo ne dopada. Kad sam skinuo DEMO igrao sam 5 meseva uzastopce a ovde sam jedva skrpio jedan i pored svih onih finih modova nemam zelju da palim igru ponovo. Najprimetnije zmene u odnosu na PES 2010 DEMO (PC) su:

- igra je generalno brza (cini se mnogo brza nego DEMO)
- igra je potpuno lag free

Ove dve stvari gore prave totalno drugaciju igru u ondosu na DEMO, naprosto je neverovatno koliko se razlikuju. Dok je u DEMOu postojao blagi lag pa si morao da mislis unapred sta da uradis ovde ne moras da mislis uopste. Dok su u demou igraci bili slabo okretni (tromi) dotle u fullu su lagani kao perce, toliko su lagani da cak i lopta deluje da je balon mada mislim da je lopta ok, jednostavno su igraci suvise agilni (da li je zbog nedostatka laga ili neceg treceg ne znam). Dodavanja su trenutna i poprilicno precizna. Igra glavom nije efikasna kao u DEMOu (desava se da lopta ode preko gola pri cistoj sansi sa 5 metara - Torres). Da ne palamudim puno evo nekih pluseva i minusa:

- prebrz fudbal
- nerealno precizna dodavanja
- lopta laksa nego u demou (subjektivan osecaj)
- igraci neprirodno lagani
- AI kompa gori nego u DEMOu (treba da otkljucam Superstar pa da vidim kako to izgleda), sto se toga tice Adam je slagao kad je rekao da je full tezi, Barcelona nije godlike
- grafika mi se cini losija, stavio sam nocnu utakmicu i sve je zuto, ostrina smanjena u odnosu na DEMO
- komentatori po pravilu katastrofa (mislim da nikad nisu bili gori, ko Strajnic sa RTSa da prenosi utakmicu), tup zvuk nije izrazen kao u DEMOu
- generalno slabija simulacija fudbala, vise lici na stoni fudbal
- odbrane katastrofa, izmedju dva losa igraca bice dvocifreni rezultat
- pressing na kocku nije efikasan kao u DEMOu
- nema duela tj. nema guranja kad se zabijes u igraca, moguce je ga preci brzom promenom pravca kao i proci kroz njega za razliku od DEMOa

+ dobri meniji, brzi, pregledni, kao u DEMOu
+ lag free (meni to nije plus al ajde)
+ dodatne animacije, nesto prirodnije
+ na X je MOGUCE uzeti loptu

Ono sto ja mislis jeste da WENB treba zakonom zabraniti i pustiti ljude iz KONAMIJA da prave fudbal bez spoljnih uticaja. Sve dok budu palamudili i pljuvali potencijalno dobar fudbal kao sto je bio DEMO dobijacemo ovako los kranji rezultat. Sto se mene tice 2009 godina se ponovila. Fail.

Ocene:

PES 2010 DEMO - 8.9
PES 2010 FULL - 7.6

Edit: Zelim samo da dodam da KONAMI a bogami i EA treba mnogo da uce. Ja na njihovo neckanje oko brzine fudbala gledam kao problem izmedju brzine kretanja igraca i brzine pri trcanju. Taj problem moze vrlo lako da se resi tj. pametni ljudi su vec resili. U NBA 2K10 su ljudi skapirali da su pecurkice zapravo analogni uredjaji (gle cuda!) i napravili da se brzina kretanja kontrolise u zavisnosti od brzine (stepena) pomeranja pecurkica. Na taj nacin se smanjuje jaz izmenju sprinta (koji je u NBA 2K realistican tj. ne mozes trcati dugo vremena a da ti znacajno ne opadne stamina) i normalnog kretaja. Mislim da bi to resilo probleme ali sta da radimo kad EA i KONAMI nisu pro kao sto je 2K Sports.
 
Poslednja izmena:
Konacno probah PES 2010 (PC verzija) i ne znam sta da mislim. Realno neke stvari su poboljsane ali meni se ovo ne dopada. Kad sam skinuo DEMO igrao sam 5 meseca uzastopce a ovde sam jedva skrpio jedan i pored svih onih finih modova nemam zelju da palim igru ponovo. Najprimetnije zmene u odnosu na PES 2010 DEMO (PC) su:

- igra je generalno brza (cini se mnogo brza nego DEMO)
- igra je potpuno lag free

Znaci da je kukanje casual igraca urodilo plodom posle demoa :(.
 
Nisam probao jos, sutra cu, ali po tvojim rechima strasno!
Ukenjase dobar fudbal! Je8o ih brz gameplay!
 
Poslednja izmena:
Brate, da vama nisu uvalili neki modovani PES 2009 i imenovali ga u PES 2010? :D Sve to sto si napisao ovi sa PS3 verzijom nista ne prijavljuju. Kazu da je full verzija sporija od PES demoa, odziv isti kao u WE demou i ostalo.. Nisam probao PC demo, pa ne znam da li je bio JOS sporiji od PS3 demoa, ali je on stvarno bio taman spor. Dok je WE demo brzi ali ni on mi nije prebrz.
Videcu ako me ne bude mrzelo da skinem PC verziju i uporedim sa PS3 verzijom kad stigne, doduse ne znam koliko je dovoljan moj 7600gt za merenje pod istim podesavanjima.
 
Dok igram ovaj novi PES imam osecaj ko da igram maskiranu FIFU. Nikakvo zadovoljsto niti uzbudjenje mi ne pricinjava. Nadam se da je ovo maskirana verzija ko sto Boris kaze inace cu i ove godine pauzirati sto se tice fudbala :S:
 
Ne znam sta se vi bunite, PS3 demo je odlican fudbal meni.
 
Ne razumem ni ja, nemoguce da se toliko razlikuje full verzija, i jos na losije.. Stvarno mi sumnjivo, jer citam bas suprotne komentare.. Jel imas ti G@W mogucnost da probas negde PS3 demo, bas da vidim da li se demoi razlikuju..
 
Ne razlikuju se demoi, probao sam. Jednostavno full je drugaciji fudbal u odnosu na demo verziju. Meni jedino ostaje da cekam da neko ko je narucio full da svoje (nadam se pozitivne) utiske pa ako se ispostavi da se PC full i PS3 full razlikuju onda cu da pazarim PS3 verziju. Ako je ista kao za PC nemam nameru da bacam pare.

Ne znam sta se vi bunite, PS3 demo je odlican fudbal meni.

E vidis i meni je demo odlican fudbal. E sad zamisli taj demo okrenut naglavacke i dobices full verziju za PC (necu da tvrdim da je isto i za PS3 dok neko ne iznese utiske).
 
Ja bi ako bog da trebao da dobijem igru u utorak pa cu izneti misljenje i poredjenje sa demoom, ali ja cu ga porediti sa WE demoom, jer sam njega igrao 95% vremena, PES demo nisam ni palio od kako sam ovaj skinuo. U PES demou je odziv bio stvarno preterano los, ne razumem kako je tebi i rama-i to bilo "vrh" i "hardcore", sto je previse previse je.. Svidja mi se namena, i stvarno se dobija realniji tok utakmice, ali su preterali, dok je u WE demou to dosta normalnije i navikao sam i prihvatio da tako bude i full, i po svim komentarima, takva i jeste, dok je gameplay brzina nesto kao PES demo, dakle idealna kombinacija..
 
Izbacili su sajt za sve vezano za online.

http://www.konami.jp/we/online/

Imaju objasnjenja svih online modova, kao i test internet brzine i da li je dovoljna za igranje. Ja sam dobio "A" za sve rezultate (1vs1, 2vs1 i 2vs2) sa mojim 1mb/128kb Adsl-om, videcemo kako ce se to pokazati u praksi..
 
Poslednja izmena:
Ne računaj previše da ćeš imati lag-free. Za PES6 koji je imao gameplay sa manje informacija 192 je bio neki minimum da bi ti radilo kako treba.
 
Ako tebi Fifa radi "kao offline" sa verovatno slicnim netom kao moj, onda ne vidim zasto i oni to ne bi mogli da izvedu.
 
Iz prostog razloga što je EA poznat po tome već nekoliko godina (čak i kad je gameplay bio djubre) a KONAMI čak i kad je bio korektan 192 je bio minimum ali nisi imao lag-free konekciju ni na boljim vezama. Eto zašto :)

Usput, imam 192 upload.
 
Poslednja izmena:
Svaka im cast ako je ovako:

4-user Matches:
Upload: Stable bandwidth of 96kbps or more

3-user Matches:
Upload: Stable bandwidth of 80kbps or more

2-user Matches:
Upload: Stable bandwidth of 48kbps or more
 
Poslednja izmena:
aman, pustite to!!! jel probao neko igru :)

odoh u pc sobu i slosilo mi se, 98% postova je o drajverima, rezolucijama, vsync i ostalo. dajte vi bar za xb, poskidali ste valjda, dajte info neki :(
 
Nema praznih diskova ... Borderlands, F3, Tekken6, ko ce sve to srezati :).
 
aman, pustite to!!! jel probao neko igru :)

odoh u pc sobu i slosilo mi se, 98% postova je o drajverima, rezolucijama, vsync i ostalo. dajte vi bar za xb, poskidali ste valjda, dajte info neki :(

Evo jos 4Gb pa javljam utiske o igri. :eyebrows:
 
Vidim svi kukaju da je full verzija (PC) bzvz u odnosu na demo. Jel probao neko na konzolama?

Ma teraj ih, odlepili su od silnih podesavanja, nekad stvarno pomislim da oni vise uzivaju u procesu dok ne osposobe igru da radi, posle kad radi onda vise nije to to.. tako da im nista ne verujem.
 
Vidim ne verujes ni meni :p

Neka, ne bi ja zeleo da verujem nekome ko je popljuvao igru u koju sam polagao tolike nade. Veceras cu da odigram PvP pa cu reci krajnji sud ali za sad nisam zadovoljan.
 
Zezam se malo, ali stvarno niste bas merodavni :) Dok ispodesavate rezolucije, detalje, dok nadjete adresu prave apoteke, na kraju svakom drugacije radi i nista vam ne verujem ;) A i kao sto sam znao, svi komentari su bili bazirani na igranje protiv kompa, a PES je totalno druga igra kad se igra protiv zivog protivnika. Takodje to za brzinu mi je jako cudno, jer svugde citam da je zapravo sporija od demoa (PS3 verzija).
 
Utisci: demo sam igrao na xboxu i sad sam probao full verziju isto na xboxu i mogu da kazem da je jedno 5 puta bolji utisak, grafika je bolja ,mislim da je igra malo brza jer na demou igraci su bili nesto previse kruti. Jedina zamjerka jeste sugava licenca. Tako da mogu reci, da je sve u svemu igra ispunila ocekivanja.
 
^ Thnx... Znaci, jos nisu sve nade izgubljene :d
 
Da li se ova igra pojavila u prodaji u Beogradu? Ako nije, kada ce, ako neko zna?
 
^ :d U Ivancic & Sinovi?

@ Biggie, zovi Game-s pa vidi..
 
Utisci: demo sam igrao na xboxu i sad sam probao full verziju isto na xboxu i mogu da kazem da je jedno 5 puta bolji utisak, grafika je bolja ,mislim da je igra malo brza jer na demou igraci su bili nesto previse kruti. Jedina zamjerka jeste sugava licenca. Tako da mogu reci, da je sve u svemu igra ispunila ocekivanja.

Cim su ga ubrzali, ne verujem ja da to bolje izgleda od demoa ;)

Veceras oko 12-01 , ili sutra cu ga ja probati, pa cu napisati full review!
 
Rizikujem da ispadnem smesan ali...dao sam jos jednu sansu ovom fudbalu i promenio misljenje za 180 stepeni (zvuci nemoguce ali tako je).

To da je igra nesto brza i dalje stoji medjutim vecina mojih negativnih komentara su bili bazirani na tome da mi je bilo dosadno dok sam igrao (los AI na Top Player). Najbolje od svega je sto jos nisam probao PvP. Sta se desilo?

Pa recimo da sam ukljucio mod Lige Sampiona i nisam siguran da li je KONAMI to namerno uradio ili su moji skills opali za 50% preko noci ali razlika izmedju prijateljske i utakmice Lige Sampiona je ko u stvarnosti (ne secam se da je pre bilo razlika izmedju modova).

Uzeo sam Arsenal, Inter mi upao u grupu i ne mogu da ga pobedim. Najbolji fudbalski AI protiv kog sam ikad igrao, uopste ne vara kao u DEMO nego jednostavno igra kao pravi. Nista mi ne polazi za rukom, dok sam u Exbitionu prolazio kroz ljude kao kroz sir ovde se odbijem kao od stene. Namucicu se dok ga ne dobijem. Mada je moguce da je Arsenal krsh :d

I onda mi je palo na pamet da probam jos nesto, izaberem dve krs ekipe da vidim na sta to lici. Recimo samo da tada igra izgleda sporija od DEMOa i to dosta a fudbal je na nivou Partizan - Zvezda :D

Mozda vama ovo zvuci smesno ali meni izazov poprilicno utice na utisak o bilo kojoj igri, ovde sam se razocarao jer mi je delovalo isuvise lako medjutim uopste nije tako. U svakom slucaju ovo su dobre vesti za tebe Borise, izvini zbog lazne uzbune :)

Edit: Ah da, zaboravih da pomenem da sam instalirao neki 0.31 All in One mod patch, mozda je on cackao nesto (mada je to vise OF + dresovi).

Edit2: Hteo sam da kazem da je ovo mozda najbolji fudbal do sad ali necu, ispascu klovn (od ocaja do zvezda za jedan dan :d).
 
Poslednja izmena:
Oce to kad se posle visecasovnog uzbudljivog Vsync-ovanja i avanturistickog pronalazenja pravih drajvera i opcija, na kraju upali ta dosadna igra :d i odma otrci na forum da se postuje ;)
 
Vrh Dno