Šta je novo?

Performanse kartica u Doom-u 3

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
http://www.hothardware.com/hh_files/S&V/ushadow_doom3.shtml

Ocito je Ati vecinski vlasnik Futuremark-a a Nvidia Id-ja ;P

Ocito Nv po ovim rezultatima uopste nije za bacanje.
 
Pozivas se na krepavi sajt. Sto se tice Doom 3, cekaj da izadje finalna verzija. Ono sto je testirano je Doom 3 alpha, gdje je Nvidia napisala drivere za to, Ati nije i izvlace se zakljucak iz nicega. Ako odes na Tomhardware site, na prikazu NV35 kartice, i pored svega Ati je odnio pobjedu u high quality modu u Doom3.
ID software kodira igru za sve graficke karticu i tu su jako dobri. Nego pitam se kako ce GFX rendati kompleksne shadere u Halflife 2 🙂 po video prezentaciji, cini mi se da ce Halflife 2 bolje izgledati nego Doom 3.
 
Ja sam dao lin ka hothardware-u koji se poziva na ananda, a tamo je GFFX odneo pobede u svim modovima, i to ne samo u duelu FX5900/5800 protiv R9800/9700 vec i u duelu 5600Pro/9600Pro.

Ti pricas o Tomshardware-u koji si pre jedno mesec dana, kvotujuci neki moj post, pljuvao da izbacuje testove kako im ko pare da.

Inace, moguce je i da ce izaci neka igra koja ce da radi bolje/brze na 9800Pro nego na Fx-evima, to uopste nije sporno. Samo dok ne dodje HL2 imacemo FX6700 vs. Radeon 11435 duel ;P
 
Shvatas ti sta ja tebi govorim, da je taj Doom 3 hackovan i da je Nvidia unaprijed pripremila drivere, Ati apsolutno ne. Sacekajmo finalnu verziju Doom 3. U medjuvremenu izlazi r360 (r350 klokovan 425~/425~ uz jos po koji tweak). Kartica je najavljena za juni, juli. Cini mi se da Ultra 5900 nece ni ugledati trziste, vec ce biti na poziciji broj 2 🙂
 
Freaku, ti opet po starom - udahni malo vazduha... I ja imam ATI-a kojim sam prezadovoljan. Stavise, ne bih prelazio na Nvidiu ni da mi plate (ovo shvatite veoma figurativno), ali nisam toliko lood...😀
Doom3 ce bar podjednako dobro raditi na obe karte, jer se programerima najvise isplati da uzmu pare i od jednih i od drugih (i od trecih, i od cetvrtih itd)...
A to sto govoris o R360 - jos po koji tweak to su gluposti, i to vrlo dobro znas. Tweak ce mozda biti nesto bolje hladjenje, uz naravno DDR-II memoriju, a u stvari samo je overklokovan R350. Bas kao i GF FX 5600 Ultra, pa jos jednom Ultra za 400/400 MHz...
Moze da ti se samo cini da FX5900 nece izaci; on je vec izasao... Kod nas ce se pojaviti do kraja meseca (verovatno). A u principu - sta nas briga koja ce karta biti brza za 1,5%? Priznajte sebi - koliko se to oseca? Overklokujete malcice i eto izjednacenja ako bas treba.
Meni licno je bitno to sto sam dobio Radeon 9600TX za manje od 160e, uz jednake - ili skoro jednake performanse GF FX5600 Ultra koja kosta djavo i po.
Ono sto zelim da kazem je, da je mnogo bitniji odnos cena/performanse, od samih performansi. I prestanite da se gurate u kos Nvidie, ili ATI-a ili Backog jarka. Pocinjem da se osecam kao na vecitom derbiju 😀

I Freaku, daj odaj nam tajnu koji to Radeon imas...
 
E, nisam bio lenj i skoknuo sam do sajta. Da vam objasnim sta se desava:
Doom3 koristi dve razlicite optimizacije: ATI i Nvidia.
ATI optimizacija ide automatski na High quality, posto koristi 24.bitni shader.
Nvidia, sa druge strane, sve prebacuje na 12/bitni i 16-bitni, te ima mnogo brze performanse kada se meri na MEDIUM quality...
Sajt je potplacen, to je ocigledno - zasto? Zato sto je vrlo vesto izbegao High quality testove. Testove koji podrazumevaju koriscenje pravog 32-bitnog shadera kod Nvidie. U tim slucajevima i FX5800 kaska za Radetom 9600 pro, ali ti testovi se ne nalaze na sajtu, jer bi kompromitovali prodaju Nvidia kartica.

Napisao sam ovo vec jednom u vestima, pisem ponovo: ATI ce imati znatno lepsu sliku, dok ce Nvidia biti dosta brza (ili osetno sporija, u High quality). Sasvim logicno...
Ali kada sam video da je dronjavi FX5200 prestigao Radeta 9600, znao sam da nesto nije u redu 😀

Zadovoljni? Nema tu gremlina, niti beta drajvera, iliti nekih zavera - sve je u optimizaciji... cheers
 
Darko je napisao(la):
Doom3 koristi dve razlicite optimizacije: ATI i Nvidia.
ATI optimizacija ide automatski na High quality, posto koristi 24.bitni shader.
Nvidia, sa druge strane, sve prebacuje na 12/bitni i 16-bitni, te ima mnogo brze performanse kada se meri na MEDIUM quality...
Sajt je potplacen, to je ocigledno - zasto? Zato sto je vrlo vesto izbegao High quality testove. Testove koji podrazumevaju koriscenje pravog 32-bitnog shadera kod Nvidie.

To sa testom na Medium je i meni u startu bilo sumnjivo a i ono "ne koristimo Cat. 3.4 jer je nestabilan sa Doom3" ??!!!
U svakom slucaju Optimizovani ATi drajveri za Doom3 tek treba da izadju i to po recima ljudi koji pisu Doom...

Kad sve bude na trzistu, tek ce se onda znati ko kosi a ko vodu nosi.
 
Darko je napisao(la):
...Ono sto zelim da kazem je, da je mnogo bitniji odnos cena/performanse...

Slazem se u potpunosti sa tom logikom i zato sam i kupio 9500NP 128 pa ga modovao ... mislim da bolji odnos cena/performanse ne moze da se danas na trzistu nadje.

E, a ko ima para, neka kara sta voli - naravno.
 
maxer je napisao(la):
...



Slazem se u potpunosti sa tom logikom i zato sam i kupio 9500NP 128 pa ga modovao ... mislim da bolji odnos cena/performanse ne moze da se danas na trzistu nadje.

Apsolutno ctp;
nego reci, koliki ti je 🙂D) u marku 2001, nakon modovanja i pre modovanja, ako nije tajna i - reci koja je konfiguracija u pitanju?
 
Pa dovoljno se maxer napisao na tu temu 🙂. Pozdrav.
 
Darko je napisao(la):
...Apsolutno ctp;
nego reci, koliki ti je 🙂D) u marku 2001, nakon modovanja i pre modovanja, ako nije tajna i - reci koja je konfiguracija u pitanju?

Lepo Arahne rece ... bilo je tu dosta pisanija.
Ali mozes videti rezultat (zadnji) na http://www.vtkom.net/~benchmark/html/radeon9500.htm

A pre modovanja ne vredi ni pominjati, ali evo ti fajl u kome sam vodio zabeleske ...
 
Lepo, lepo... Ja imam svega 14000 sa R9600TX... Smrc 😀
Uskoro cu da se borim za celih 10, kada predjem na S3 Trio 😀
 
Neces. Zaboravio si na DirectX.
 
Darko je napisao(la):
Lepo, lepo... Ja imam svega 14000 sa R9600TX... Smrc 😀
Uskoro cu da se borim za celih 10, kada predjem na S3 Trio 😀

A koji je razlog prelaska, koja te to muka stisla ???

Jel to privremeno ili sta ?

Cak ne mogu ni da se setim da li je S3 Trio akceleratorska ili obicna VGA kartica. Mislim da ona nema mogucnost 3D akceleracije, samim tim neces ni moci da pokrenes 3DMark.
 
Arahne je napisao(la):
Neces. Zaboravio si na DirectX.
Tacnije na D3D, mada mislim da se on samo sali( nije nego) (D)
 
Nazad
Vrh Dno