Šta je novo?

Perforacija aluminijuma

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,532
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-13700K & Liquid Freezer III 360
Matična ploča
Asus TUF Gaming B760M-Plus WiFi
RAM
Corsair Vengeance 32GB DDR5 7000MHz CL34
GPU
Asus ProArt OC GeForce RTX 4080 SUPER
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
ASUS A21
Monitor
Gigabyte G24F
Miš & tastatura
DeathAdder V2 Pro & Apex Pro TKL Wireless
Ostale periferije
LG OLED C3 48" & PS5
Laptop
Dell Vostro 15 3500
Pristup internetu
  1. Optički internet
Jel zna neko ko u Beogradu radi usluznu obradu metala, konkretno perforaciju aluminijuma? Imam kuciste SilverStone FT03 cije su stranice aluminijumske, ali su bez otvora za ventilaciju, pa bih hteo da mu se (masinski) izbuse otvori na stranicama zbog bolje provetrenosti.
 
Niko? Da li je moguće da u čitavom Beogradu niko to ne radi?
 
To jedino sam da odradiš, bušilicu u ruke pa udri. Meka za perforaciju je Požega i perforacija se radi na ravnom limu (tabla) i zavisi koje rastere imaju, radi se na presi.
 
To jedino sam da odradiš, bušilicu u ruke pa udri. Meka za perforaciju je Požega i perforacija se radi na ravnom limu (tabla) i zavisi koje rastere imaju, radi se na presi.
U tom slucaju nista od tog posla. Rucno tesko da bi ispalo i priblizno precizno (pogotovo ako bi ja to radio :LOL:) kao kad bi se to uradilo masinski. Da, trazio sam i sam malo na netu i koliko vidim postoje dve (mozda i vise) firme koje se bave tim poslom u Pozegi, kao i u jos nekim gradovima u Srbiji, ali zato u glavnom gradu izgleda nema niceg drugog osim banaka, kafica, apoteka, parfimerija i fast food-ova. :rolleyes: A i ako se radi samo na ravnom limu kao sto kazes, onda svakako ovo sto sam hteo ne bi ni mogli da urade.
 
google CNC masine KP imas ih puno, vrv neko moze i da ti odradi to sto trazis
 
Mislis na skidajuce stranice?
 
Jedino nekog da nadješ sa glodalicom da se igra malo ali to vuče dosta vremena a radi se na sat.
 
To moze bez problema da se odradi sa hidro sekacima, cnc glodalicama, plazma sekacima itd... naravno, fora je da nadjes ko to radi, no bitno ti je da moze.
Racunaj na ogrebotine = trebace farbanje posle obrade.
 
Imaš ih i u Bgd sa glodalicama, dosta gravera radi na glodalici jedino je pitanje kolika im je radna površina. Ako je CNC u pitanju moraćeš da odradiš u programu koji podržava ta makina, da ti ne otimaju i na tome. Telefon u ruke pa malo dosadjuj ljudima.
 
Pokušaj u firmama
Cut-Steel (Bežanijska kosa) i Dijamant inženjering (Borča)
 
Ili pitas Nesu gde on radi, mozda izadje u susret
 
Zavisi kakvu perforaciju imaš na umu. Ja sam pravio sebi klasičan dimple die alat za pojačanja u olakšavanje na trkačkom autu. Ako hoćeš nešto finije i sitnije, kao što je verujem slučaj, moj predlog je prosecanje stranice i pravljenje mesh-a, najlakše na 3D printeru. To je najpovoljnija opcija, svakako.

Par primera da ilustrujem, iako je u pitanju auto.
 

Prilozi

  • 20170708_165009.jpg
    20170708_165009.jpg
    168.8 KB · Pregleda: 38
  • 20230714_203741.jpg
    20230714_203741.jpg
    555 KB · Pregleda: 38
Nazad
Vrh Dno