Šta je novo?

pentium D 9x0, gde [split]

drfedja

Čuven
Učlanjen(a)
05.07.2000
Poruke
4,719
Poena
736
Pa koliko vidim jos niko ih ne prodaje, ali trebalo bi uskoro... 😉
 
Microsystems
Intel P4 930 3.0GHz, FSB800, 2x2MB, BOX, (Socket 775) Dual core 315,00 € 27.878 Din.
 
Ja mislim da je cena za 930-icu pogrešna, jer je 920-ica kod njih 285 €, a razlika između ta dva procesora mora da bude veća . Uostalom, Pentium D 930 je na neweggu 336 $, a 920-ica je 261 $. Možda Audiofreak može da vam da tačniju informaciju.
 
Poslednja izmena:
Pogledah na newegg-u i izgleda da si u pravu SoSo, i meni je malo sumnjivo da je 315e a 920 285e.
Ja cu ipak sacekati april da padnu cene.
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, po cenama u CT-u, Presleri su jeftiji od Smithfiled-a. U CT-u imaju npr. i 830 i 930.

Cena za 830 je 365 eur, a 930 je 344 eur. 920-ica je 266 eur. Sve cene su MP bez PDV (18% 🙂 )

Presler 920 je odlican CPU. Sa CoolerMaster Hyper L3 radio je super-stable na 4130 MHz, sto je otprilike u rangu Athlon X2 @ 2.65-2.7 GHz...
 
Poslednja izmena:
Ja mogu samo da kazem da sam nabavio 930 za 340€ sa carinom i PDV-om. Dakle ako ima za 315 to je verovatno bez PDV -- ako je 315 sa PDV odma kupujte 😀
 
230+PDV pazario D920 pre tri dana u setup-u. Odlican procesor. Radi na Intel 945GNTL ploci veoma stabilno.
 
Poslednja izmena:
Ja u ponedeljak naruchujem preko drugara koji ima firmu i dilerski odnos sa ovim jachim firmama.Jedino se dvoumim dali 920 ili 930 zbog velike razlike u cenama.Plus shto nigde josh nisam nashao asus p5wd2-e.Imam onu bez"E" od prekjuche.😀
Microsystems Intel P4 930 3.0GHz, FSB800, 2x2MB, BOX, (Socket 775) Dual core 315,00 € 27.878 Din.
Ovo ti je dilerska cena kod njih....Inache se svuda krece oko 350eu.920 je pak od 250-280eu-kako-gde....
 
Poslednja izmena:
I odakle tolika razlika u cenama izmedju 920 i 930 verzije Intela?Pa to je celih 100eu!A potpuno isti cpu sa razlikom u mhz koja nije velika....tu logiku ne kapiram ali ajd'neka bude...
 
Valjda je u pitanju psihološka granica od 3 GHz 😀

Sećam se kada sam prelazila sa 2.4 Nortwooda, da sam jedva pristala da uzmem Preskota na 2.8, iako je bio primetno jeftiniji od onoga na 3... Na kraju sam postupila racionalno i kupila onaj na 2.8, ali svega toga ne bi bilo da pored mene nije bio moj glas razuma 😀 Najbolji deo je što čak iako neko obično ne OC procesor može jednostavno da podigne magistralu za samo 14 MHz i dobije živahniju mašinu - u praksi je 14*214, brže od 15*200 - nisam eksperimetilsala sa Preslerom, ali bi trebalo da je situacija ista kao kod Preskota.
 
Poslednja izmena:
Sutra naruchujem preko prijtelja 920-icu pa cu postovati za cenu-comtrade.Normalno sa rabatom.😀 Naruchih danas 1 giga kingston ddr2 hyperxpc900(tj.900mhz).Kostace me 190eu.(rabat 😀).Postovacu kako radi RAM i ovaj dual core intel na p5wd2.Ono sto znam da nikako ne treba kupovati intel celeron D -331.To je uzasna kanta.Trenutno mi je u kompjuteru dok ne stigne 920.Greje sa katastrofa chak i na Zalmanu.Pih....
 
Nazad
Vrh Dno