Šta je novo?

PCI-E 2.1 graficka i PCI-E 1.0a x16 slot

Milance86

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
50
Poena
309
Da li neko sa sigurnoscu moze da mi potvrdi da ce ovo iz naslova teme raditi?

Imam stari komp (3500+ i 1GB DDR memorije) koji hocu da pretvorim u HTCP koji ce sluziti iskljucivo za gledanje full hd filmova i pustanje muzike.
Videh da je ATI tu u daleko vecoj prednosti u odnosu na NVidia-u i razmisljah da uzmem neku 5550 gr., ali naidjoh da su ljudi imali mnoge probleme.

I sad se neckam... da li onda da uzmem 2.0 standard gr. karte (one bi trebalo da sigurno mogu) i da li gubim nesto na prikazu sa npr. nekom iz serije 4550?
Gledah razlike izmedju 4.-te i 5.-te serije i nisu mi bas najjasnije one tehnoloske informacije (za ovo sto je meni potrebno).

Da li preporucujete nekog proizvodjaca posebno?
 
Ko te slagao da je ATi u velikoj prednosti u odnosu na nVidiju? nV je i dalje zgodnija za HD filmove.
 
Iskreno... gledao sam na net-u... i prvo sam razmisljao o 430 grafickoj... ali dalje gledajuci videh da Ati bolje stoji po tom pitanju.
Svejedno, meni je bitnije da li ce to moci da radi... do sad sam mislio da su standardi kompatibilni (naravno gubi se na propusnoj moci sto meni nije bitno), ali nalazio sam da su ljudi imali ogromnih problema.
Ne bih da bacim 7-8 hiljada. :)
 
Nema potrebe da daješ 7-8000 din, GT210, eventualno GT220 su puna kapa za HD filmove.
Mislim da nećeš imati problema sa tom kombinacijom, ali je najbolje da ti to potvrdi neko ko je to već uklapao.
nV ima prednost zbog veće fleksibilnosti (CUDA) i još zbog nekih stvari, pisalo se o tome na forumu, pa malo pretraži.
 
NVIDIA Hardware Decode Acceleration: provide ultra-smooth playback of H.264, VC-1, WMV, DivX, MPEG-2 and MPEG-4 HD and SD movies without the need for a dual or quad-core CPU

Ovo ima 220 serija... a opet i ona je oko 6 hiljada.
Za 210 ne mogu da pronadjem da li ima.
 
Kod mene radi Radeon HD6870 na p35 matičnoj ploči sa 1.0a PCI-E x16 slotom bez ikakvih problema. Dakle, imaš velike šanse da će sve raditi kako treba - a za HTPC kupi pasivno hlađenu kartu. Što se tiče hardverske akceleracije, podržana je i kod jednih i kod drugih.
 
Poslednja izmena:
mislim da ne treba da bacas pare za neku skupu kartu... ja u jednom kompu imam GT 220 i to sa 1Gb DDR2 memorije i gura bez problema bluray snimke preko lcd tv-a... video fajlovi su teski oko 30 GB...Ona je oko 6000 din.
 
Nazad
Vrh Dno