Šta je novo?

PCI-e 1x u 16x slot?

Waylander

Slavan
Učlanjen(a)
30.04.2008
Poruke
778
Poena
319
Planiram skoru zamenu ploce zbog nedostatka PCI-e slotova, pa me zanima mogu li iskoristiti visak 16x slotova da ubacim recimo Creative Titanium, ili mora biti bas 1x slot?
 
Pa trebalo bi da moze, ja sam imao 7300 gt x1 i stavio sam je u x16 i radila je normalno. Kontam da ne bi bilo problema ni oko zvucne.
 
Jeste li to provjerili ili... ? Meni slična stvar treba zbog nedostatka što PCI, što PCI-e slotova na ploči, a PCI-e x16 mi zvrlji prazan. ;)

Poz
 
Moze, za svaki slucaj proveri za tvoju plocu ali do sada je sve radilo u verziji PCI-Ex1 u PCI-Ex4/8 slotovima (slot za graficku iz razumljivih razloga nisam probao :d ).
 
Može sigurno. Ja sam čak svojevremeno ubacio drugu grafičku u PCI-e 4x slot (onaj koji ima otvoren kraj) i radila je bez problema.
 
Пробах, и ради!
Значи, PCIе x1 ради без проблема у PCIе x16 слоту за графичку картицу !
Само...има једна глупава фора. Пошто је, логично, графика интегрисана, у биосу треба оставити стандардну опцију да прво тражи графичку карту у PCIe слоту па онда интегрисану. Први пут сам ставио "Integrated only" и није ми препознао мрежну карту, вјероватно у том случају деактивира PCIе x16 слот...

Поздрав
mIRO
 
Подпитање:
На плочама које имају 20 PCI-E линија, али два "велика" PCI-E слота шта се дешава ако убациш x1 картицу у секундарни "велики" слот? Оба се пребацују у x8 мод?
 
Ako ubaciš x1 karticu u bilo koji slot radiće kao x1...e sad, da li su dva velika slota povezana, ako je u jednom grafička a u drugom x1 kartica, kako radi, pitanje je...treba probati...
 
Ja planiram da u x16 ubacim jednu regularnu AMD/nVidia GPU.
E sad,posto imam 3 monitora,trebace mi jos jedna iz low cost produkcije ,graficka,cisto da imam izlaz za treci monitor.Ta druga graficka ce ici u x1,ili x4.
Naravno da moraju obe biti sa istim chipsetom,zbog drajvera,ali ne znam da li mozda postoje neke inkompatibilnosti u vezi sa tim..any hint?
 
Zašto ne uzmeš neku od novih ATI grafičkih karti? One po default-u podržavaju 3 monitora.
 
Naravno da moraju obe biti sa istim chipsetom,zbog drajvera,ali ne znam da li mozda postoje neke inkompatibilnosti u vezi sa tim..any hint?

Nemoraju da budu od istog proizvodjacha... Bila je diskusija ovde na forumu lik ubacio i ATI i nV samo da ima izlaz na tri monitora i radilo je bez problema i nije bilo konflikata medju driverima.

Nemogu sad da nadjem tu temu ali sam nashao slichnu:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=171679&highlight=ati+nvidia+istom

Uglavnom mogu nV i ATI da opstanu u sistemu zajedno.

:wave:
 
Poslednja izmena:
RE

Nemoraju da budu od istog proizvodjacha... Bila je diskusija ovde na forumu lik ubacio i ATI i nV samo da ima izlaz na tri monitora i radilo je bez problema i nije bilo konflikata medju driverima.

Ranije sam probao neku Matrox i HD3650 da upatim u XP,ali nista od Matrox driver-a nije proslo,tako da ostao samo ATI.

Nemogu sad da nadjem tu temu ali sam nashao slichnu:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=171679&highlight=ati+nvidia+istom

Uglavnom mogu nV i ATI da opstanu u sistemu zajedno.

:wave:

To je dobra stvar,procitah thread,mada,u principu ko bi se zezao(osim ako se ne desi bas da imas u zalihama neku nVidi-u,ili ATI),pa ih uparis,ali zakljucak je da dve ATI guraju ladno..&vice versa.

xtra,tnx.
 
..koji je treci Out?
Mislis na HDMI2DVI dongle?
..nisam nesto primetio da postoje GPu sa tri output-a..:trust:
Zapravo sve nove ATI karte imaju bar 4 izlaza, ali ipak nije sve tako jednostavno kao što sam mislio. Sam GPU podržava sigurno bar 6 monitora (ATI to zove Eyefinity), ali zavisi od konkretne implementacije kako će to raditi. Trenutno aktuelne karte mogu da guraju tri monitora samo ako koristiš za treći monitor displayport konektor i to ili direktno ili preko nekog "aktivnog" displayport>DVI konektora.

I've been following a thread about that over on the SoftTH forums. In a nutshell:

- There are two versions of the ATI 5870 card. The ones you typically see available now, which have 1 Display Port, 2 DVI ports and 1 HDMI port. The other version is a 6 (mini) Display Port card.

- The card being used in the spiffy demos with 6 monitors per card is (obviously) the 6 Display Port version.

- The ones that you typically see now only have 2 DVI channels internally. The result of that is an attempt to use the HDMI port, or the Display Port with a passive Display Port-to-DVI converter, robs a DVI port of a channel, disabling it. Using an active Display Port-to-DVI converter (which are more expensive) can get you up to a third working DVI connection, as I understand it.

************************************************** ****

As one might imagine, this has led to some consternation. Right now, there are not a lot of Display Port monitors on the market, and they are pricey.

Assuming it is possible / feasible, it would be nice to see ATI design a version with 6 DVI channels / connections. Perhaps there will be enough market pressure to lead them in that direction.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno