Šta je novo?

PC za programiranje

notrealyeti

Poštovan
Učlanjen(a)
07.07.2016
Poruke
28
Poena
54
Brucos, prva godina, potreban PC za programiranje, za pocetak za ucenje a za kasnije cemo videti. Trenutno imam neki stariji komp koji mi sluzi za web, pokoju igricu i sad naravno treba kupiti nesto bolje.

Imam kuci neki komp koji je cale uzeo za firmu pa kao ako moze da ti posluzi za pocetak da uzmemo onda nesto bolje tamo oko Nove, kontam dok izadje jos sta i mozda ako bude nekih snizenja i to...

Taj komp je koliko se secam G3930, 4GB DDR4, integrusa uz njega, 120 GB SSD, MB ne znam tacan model, koliko se secam bila je mozda 5-6 hiljada, tipican office PC.

Da li bih ja realno mogao njega da koristim za pocetak posto sam nov u svetu programiranja, jer planiram da uzmem komp za recimo ~700ak evra za posle. Da recimo uzmem sad neki 27" monitor uz ovaj, pa posle da menjam komp...

Hvala unapred. :)
 
To sto ces raditi na fakultetu prvih par godina (a i duze mozda), mozes da radis na skoro pa bilo kakvom kompu.
700e za masinu za pocetnicko programiranje je bacen novac.
Dodaj tu 8gb rama i cepaj dok ne osetis da ti je sporo.
Ulozi u kvalitetan monitor, jer ces da buljis u njega poprilicno. Ja bih isao na vecu rezoluciju od fullhd, zbog vece radne povrsine.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno