Šta je novo?

PC to PS3 stream

katics

Čuven
Učlanjen(a)
17.03.2003
Poruke
305
Poena
620
pozdrav svima,

ovako posto su odavno krenuli masovno da se pojavljuju HD ripovi koji su teski oko 8gb dolazi do problem gledanja istih na PS3 tacnije kako toliki file prebaciti na PS3. Ne kupuju mi se DVD9 diskovi samo da bi odgledao neki film na TV-u, pa me zanima sledece: da li postoji neka vrsta strimovanja i sl. kojom bi mogao gledati na PS3, nekako spojiti sa kompom ili napraviti media server od desktopa...nadam se da me razumete ;)

Ps3 mi je bezicno povezan sa ruterom sa kojeg direkt ide na net.Nisam nesto vest sa mrezama i konfigurisanjem istih pa ako neko ima jednostavno resenje kako ovo da se odradi :type:
 
ok hvala, sad cu bas da probam taj Tversity...
pozz..
 
A mozesh i film da podelish na pola i narezesh na obichne DVDove :D
 
Radi i Nero Media Home, ali traljavije od TVersity. Probao sam oba i TVersity koristim. Treba mu vremena dok indexira ali se isplati.
 
Meni nikada nije ni palo na pamet ovo da radim. Ja jednostavno sa racunara pustim i ne palim PS3 uopste. Ali evo i ja bas sada pustio download da vidim kako ovo radi. Nije los fazon.
 
a imate i streaming igrica sa PCa na PS3 ... ne znam da li je ovde vec bilo reci o tome...
 
Radi i Nero Media Home, ali traljavije od TVersity. Probao sam oba i TVersity koristim. Treba mu vremena dok indexira ali se isplati.

Ja nikad nisam uspeo Nero Media Home da koristim jer uvek pocne striming i onda posle 2 sekunde pukne. TVersity mi radi iz prve, jedino sto ponekad zna da se zaglupi pa mora restart njegovog servera.
 
dobra stvar skroz...uspeo sam da podesim i radi super..
stavim sta ocu na media server a na PS3 samo pokrenem i uzivam..

preporuka svima!
 
Odlično je za pregled slika. PS3 odlično rotira, zumira i ostalo. I mnogo je kulturnije da familija gleda slike novorođene bebe na 32" nego da se naguze i bulje u 17" laptop.
 
el moze neko da mi da kratko uputsvo za Tversity.. pokreno sam taj "media server" i sharovo neku muziku.. kako tome da pristupim preko ps3-a?
 
Poslednja izmena:
Jedno verovatno glupo pitanje. Zašto direktno ne povezujete PC sa 32"? Čemu tu služi PC?
 
PC se ponasa kao media server koji streamuje podatke na PS3, koji se ponasa kao media center extender, koji sluzi da te podatke prikaze na TV-u.
Ako su blizu, moze se koristiti ethernet kabl, u suprotnom wireless veza PC-a sa PS-om 3 je najbolje resenje.
 
PC se ponasa kao media server koji streamuje podatke na PS3, koji se ponasa kao media center extender, koji sluzi da te podatke prikaze na TV-u.
Ako su blizu, moze se koristiti ethernet kabl, u suprotnom wireless veza PC-a sa PS-om 3 je najbolje resenje.

Pa da. Ali koju to prednost ima PS3 na PCjem u tom slučaju? Meni je logična samo ova wireless kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Ma kakav bre streaming to je sviranje ....
Da se odreknem J.River Media Centra da bih pustao muziku preko konzole? Pa nisam valjda poludeo. Uostalom pogledajte forum Tversity-a, kukaju i ovi sa PS3 i sa Xboxom, te se promeni firmware pa prestane da radi, te nece da pusta mkv, te ovo te ono...
 
Meni je sve proradilo iz prve.
@Laza
Da, wireless kombinacija je najbolja.Komp ostavis non-stop ukljucen da vuce filmove sa neta, i onda sve to gledas na LCD televizoru u sobi.:D
Komp sakrsijes negde, da ne proizvodi buku, a PS3 pored TV-a, posto se apsolutno ne cuje.
Sve radi savrseno...
 
Jedno verovatno glupo pitanje. Zašto direktno ne povezujete PC sa 32"? Čemu tu služi PC?


pa nisu bas blizu da bi se direkto povezivali, a i ovo je cini mi se elegantnije resenje, nema razvucenih kablova po kuci..wireless i udri :)

ah da pc sluzi za nabavljanje materijala ;)
 
Poslednja izmena:
Jedno verovatno glupo pitanje. Zašto direktno ne povezujete PC sa 32"? Čemu tu služi PC?

Mozda zato sto moja graficka ima krsh video out pa nikad nisam uspeo da dobijem sliku na tv-u kakvu sam ja zeleo a da nije bilo nekih zvrcki tipa overscan, pogresna rezolucija, osvezavanje i tako to. A plus nemam tako dugacak dvi-hdmi kabl a imam 15 metara ethernet kabla.
 
Nazad
Vrh Dno