Šta je novo?

PayPal BiH

vmiro

Čuven
Učlanjen(a)
31.03.2003
Poruke
297
Poena
619
Čini se da se PayPal smilovao pa dozvolio primanje (pored slanja) novca građanima BiH...malo prije dobih mail...otišao na nalog i aktivirao uslugu :) Ne znam dal je ovo ranije aktivirano ili...?

mIRO
 
Eee, a Srbije nigde. Zasto mora tako. Nesto se cini da smo malo jadni. :S
 
Ima 10 dana od kako su stavili i nas na listu da mozemo da primimo novac.
 
Sad možemo prodavati preko ebaya i u inostranstvo...samo ne znam šta :)
Čudi me da nema Srbije makar da može primati novac.
 
Sad možemo prodavati preko ebaya i u inostranstvo...samo ne znam šta :)
Čudi me da nema Srbije makar da može primati novac.

mislis da makar moze slati novac, jer to obicno ide prvo pa tek onda primanje.
nema srbije jer smo i dalje na nekoj skrivenoj shit listi u svetu.
 
Meni nikako nije jasno koje to uslove mora da ispuni Srbija da se nadje na listi. Neko je pricao da je velicina trzista bitna sto naravno nije tacno i vidi se iz ovog dogadjaja. Spominjali su i prevare preko interneta pa cak i neke poteskoce u poslovanju. Posto mislim da Bosna nije Svajcarska po ovim kriterijumima u odnosu na Srbiju, stvarno mi nije jasno zasto je to tako.
 
pricano je o tome ad nauseum. moje misljenje - postoji znacajna korelacija, a izgleda i kauzacija izmedju spiska zemanja koje su skorije bile, jesu ili mogu biti u ratu sa amerikom i/ili njenim saveznicima i spiska zemalja gde paypal ne posluje. za sve druge razloge, koliko sam ja ispratio, postoji sasvim dovoljno kontra primera.
 
Znaci, "demokratija" vlada i na PayPal-u. Super!
 
pa jel neko probao? imam i ja paypal na BIH,al ne znam da li bih se bas igrao da prodajem nesto, da ne bude da imam na paypal account-u lovu, a da ne mogu da podignem iz banke,tj prosledim sa paypal-a u banku... (pitam to,jer i ovako na moj racun u banci kad neko uplacuje, taj neko moze biti samo JA,i niko drugi,jer treba moja licna...sto je glupo, s obzirom da nije podizanje sa racuna,nego UPLATA na racun...imaju retardirane regulative)
 
Ja sam danas za jednog komsiju primio novac. Sin mu slao, pa da ne ide preko Western Union koji deru. Primio na pp, i uradio withdraw. Uzimaju 5$ provizije i treba oko 5 dana da legne na racun.
 
znaci 5$ na bilo koji iznos?

(dobro, ne mislim na one preko 1000-2000dolara,nego ono, sitinija/normalna prodaja..)


edit: i preko koje banke u srbiji?
 
Poslednja izmena:
svaka im cast. znaci mi smo bili i ostali dno. e moja Srbijo....
 
Koliko je meni poznato, problem je u nasim zakonima. Drzava po svaku cenu zeli da kontrolise transfer novca iz i u zemlju, te postoje razna ogranicenja. Npr ako vam neko posalje novac direktno na vas devizni racun morate da donesete dokaz da ste platili porez da bi vam banka prebacila sredstva na racun. Takodje, nasim drzavljanima nije dozvoljeno da imaju racune u inostranim bankama.

Ovakvi nakaradni zakoni sprecavaju ne samo PayPal, vec i Apple. Ako bi se zakoni promenili, postoji mogucnost i da se smanji nezaposlenost, jer bi pojedinci mogli da zarade nesto pruzajuci uslge preko interneta stranim licima, ebay kupoprodaja, itd.

PayPal nije jedosmeran. Nije poenta samo platiti preko PaPala neku uslugu i na taj nacin "izneti" pare iz zemlje. Poenta je omoguciti i primanje uplata na PayPal nalog i slobodno raspolaganje sredstvima na PayPalu.

Nisam siguran, ali mislim da su ovi nakaradni zakoni doneti pre nekoliko godina kada je Dinkic stopirao Nekermana koji se reklamirao u Srbiji i prodavao buvljacku robu preko kataloga a bio je registrovan u Hrvatskoj. Po toj logici Nekerman nikada nije placzo porez u Srbiji iako je poslovao u Srbiji.

Na sve ovo treba dodati i probleme na carini i skoro obaveznu spediciju, koja visestruko povecava cenu proizvoda kupljenog preko interneta u inostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Npr ako vam neko posalje novac direktno na vas devizni racun morate da donesete dokaz da ste platili porez da bi vam banka prebacila sredstva na racun. Takodje, nasim drzavljanima nije dozvoljeno da imaju racune u inostranim bankama.

Neko - privatno lice ili neko - firma?
Kako misliš nije dozvoljeno da imam račun u ino banci, pa kako je dozvoljeno strancu da ima račun kod nas?

Gde si to video, u kojim zakonima..
Problematično je slati devize, primanje baš i nije - firme ne plaćaju nikakav porez na devizni priliv iz inostranstva (bar ako je stavka usluga) - ne sećam se sad tačno člana zakona.
 
Sto se tice primanja deviza ako ste fizicko lice, morate da podpisite izjavu u banci ko i zasto vam salje novac. Onda do neke cifre vas nece dirati a mogu( oko 10,000e u fiskalnoj godini )
 
bez problema firme iz inostranstva mogu uplatiti devize na tvoj devizni racun preko njihovih banaka i to je potpuno legalno i ako si fizicko lice.

ne platjas nikakve poreze sem ukoliko ti ukupan dohodak (ili to beshe prihod) ne prelazi oko 1,7 miliona dinara godisnje, npr plata ovde plus dodatna primanja iz inostranstva, a ako su strane naplate po osnovu cekova onda platjas proviziju ovde bankama oko 800 din u vecini banaka i to su ti jedini troskovi.

novim zakonom o deviznom poslovanju koji je trebao biti donet u 1. kvartalu 2011g bi trebalo da se omogutji i slanje do 10 iljada evra elektronskim putem u inostranstvo a to sve nisu prepreke za paypal ovde sto smo mogli videti iz primera nasih komsija koji ga koriste jos od pre 4g (npr hrvatska) za slanje novca a od ove i za primanje (npr hrvatska i bosna), znaci srbija nije rupa nego su neki drugi interesi u pitanju kod nas
 
Monopoli, duopoli, tajkuni, korupcija na carini, naglo bogacenje, sivo finansiranje stranaka..... choose your flavor.
 
Koliko je meni poznato, problem je u nasim zakonima.

Tačno, retardiranim zakonom o deviznom poslovanju, koči se ovaj vid trgovine. Zašto je tako, mislim da manje-više svi znamo.
 
Koliko je meni poznato, problem je u nasim zakonima. Drzava po svaku cenu zeli da kontrolise transfer novca iz i u zemlju, te postoje razna ogranicenja. Npr ako vam neko posalje novac direktno na vas devizni racun morate da donesete dokaz da ste platili porez da bi vam banka prebacila sredstva na racun. Takodje, nasim drzavljanima nije dozvoljeno da imaju racune u inostranim bankama.

Ovakvi nakaradni zakoni sprecavaju ne samo PayPal, vec i Apple. Ako bi se zakoni promenili, postoji mogucnost i da se smanji nezaposlenost, jer bi pojedinci mogli da zarade nesto pruzajuci uslge preko interneta stranim licima, ebay kupoprodaja, itd.

PayPal nije jedosmeran. Nije poenta samo platiti preko PaPala neku uslugu i na taj nacin "izneti" pare iz zemlje. Poenta je omoguciti i primanje uplata na PayPal nalog i slobodno raspolaganje sredstvima na PayPalu.

Nisam siguran, ali mislim da su ovi nakaradni zakoni doneti pre nekoliko godina kada je Dinkic stopirao Nekermana koji se reklamirao u Srbiji i prodavao buvljacku robu preko kataloga a bio je registrovan u Hrvatskoj. Po toj logici Nekerman nikada nije placzo porez u Srbiji iako je poslovao u Srbiji.

Na sve ovo treba dodati i probleme na carini i skoro obaveznu spediciju, koja visestruko povecava cenu proizvoda kupljenog preko interneta u inostranstvu.

yooyo, vidim ja da je nasoj jadnoj Srbiji potreban moderator. Ako se prijavis, tamb-apovacu odluku.
:)
Ovo sa linka mi je lolčina neviđena.
Šta smo mi, u zatvoru? Kako u "demokratskoj" državi neko može ovo da nam uradi?
Važno da su svi političari ograđeni i njima je dozvoljeno sve. More, bre,...
 
Poslednja izmena:
Dokle god kod nas ne vlada odgovarajuća politička klima neće biti Paypala, a mislim da nećemo dobiti Paypal pre nego što dobijemo status kandidata za EU.
 
Kod nas je na delu cuveno razmisljanje- sta ja imam od toga. Zato je i pobegla ikea nakon obijanja pragova vise meseci a investitori na zaobilaze ko selo sa ebolom. Dokle god paypall ne donese butkicu novca i radeli po ministarstvima (a to se nikada nece desiti) ni oni nece biti zainteresovani da narusavaju trenutne trzisne principe koji ovde samo da bi rizikovali smanjenje obrta pajtosima. Jedino ako eu nesto isposluje, ako budemo cekali na nase predstavnike nikad paypalla nece ni biti ovde.
 
Posto vidim da postoji mogucnost da mi paypal blokira karticu (VISA internet - Intesa Beograd), da pitam, ako je neko iz BiH, koju karticu koristite?
Uskoro cu ici tamo, pa da znam koju da izvadim?
Koja ima najmanje troskove (odrzavanje, izdavanje), a da prolazi na paypalu?
Hvala.
 
Mislim da je Visa Electron od Raiffeisen banke za to najbolja...
 
Cisto kao predostroznost: Ako RF naplacuje kao kod nas, onda sve ne-KM transakcije imaju 1% provizije kod RF kartica.
 
Na njihovom sajtu sam nasao sledece:
NAKNADA ZA VODJENJE RAČUNA (MJESEČNA): 1.99KM
REIZDAVANJE - OSNOVNI IMALAC (TROGODIŠNJE): 5 KM
PROVIZIJA ZA KONVERZIJU NA SVE TRANSAKCIJE U INOSTRANSTVU: 2%

Dakle izdavanje 5KM, odrzavanje 1.99KM/mesecno i 2% na placanje :(
Prva godina: 28.88KM = 14.77eur. + 2% na svaki racun.
 
Znaci jos gore nego kod nas :D
 
Nazad
Vrh Dno