Šta je novo?

Patriot Torqx TRB 64GB SSD (JMicron JMF616, R:260MB/s, W:115MB/s)

Koji FAIL - eno mi slika iznad :lupko:

attachment.php
 
Molim, nema na cemu... ;)
 
Jos sam retard ponovo skinuo i instalirao program :d
 
Heh A ja svoj vratio danas tj zamenio za OCZ Agility 3. Mnogo me je zezao TRB, stalno se gubio iz BIOS-a...
 
A da ti BSOD-i nisu zbog tog otkljucanog i overklokovano procesora iz profila, memorije ili neceg treceg? Moj TRB ne pravi probleme, bar ne za sada, pa zato pitam.

Sad tek videh, pa da odgovorim:
Pre nego sto sam ubacio SSD mi je sve lepo radilo (cak sam imao i raid 0), nakon SSDa pocinju muke i tako to. Flesovao sam bios i zasad sam resio problem (bar se tako cini).

Sada mi i Cristal Disk Info pokazuje informacije o SSDu, a ranije nije hteo.

Izgleda da nisi otvarao taj PDF. ;) U njemu ti pise, potkrepljeno slikama kako da vidis koji je trenutni firmware. ;)
I dalje ne vidim na tim slikama nista bez da pokrecem proceduru flesovanja :)
 
Poslednja izmena:
Ja ubo džamper i šizenje u BIOSu odma prestalo. Čudan SSD...
 
Gde si ga ubo? Meni uopste nije hteo da bootuje ni na drugom racunaru kada je uboden jumper. Jedino ako si ga prebacio u SATA1 mod?
 
Cini mi se da u uputstvu pise da se spajanjem pinova 3 i 4 prebacuje u SATA1 mod. Proverite. Nisam to probao, pretpostavio sam da ne menja stvari. Ali mi je extremno glupo da moram da ga ogranicavam da bi radio. A uz to, da ga koristim u SATA3 portu kao SATA1.
 
I dalje ne vidim na tim slikama nista bez da pokrecem proceduru flesovanja :)
Na slikama jeste procedura flesovanja. ;)
Sta fali ako pokrenes proceduru fleshovanja? Tacnije ne pokrece se flesovanje, samo aplikacija koja to radi. ;)
 
Poslednja izmena:
Na slikama jeste procesura flesovanja. ;)
Sta fali ako pokrenes proceduru fleshovanja? Tacnije ne pokrece se flesovanje, samo aplikacija koja to radi. ;)

Zbog toga u flash datoteci stoji upozorenje da je treba flesovati samo ako je odredjenu verzija firmwera prisutna na uredjaju ;)
Te iz tog razloga nisam hteo da se zamajavam flesovanjem a da prethodno ne utvrdim to.

Btw, jel se kod svih SSDova gube podaci pri fleshovanju ili je ovaj izuzetan i u tom smislu? :)
 
u m4 i calisto deluxe se ne gubi nista
 
Očigledno TRB nije baš tako dobra investicija kako se činilo.
 
Da li je onda bolja kupovina Torqx 2? Planirao sam danas da kupim TRB, ali posle ovih problema sa gubljenjem iz BIOSa mi se nešto ne uzima.
 
Verujem da su problem konkretni primerci.
 
U emmi-u su prodali solidno komada, a samo je moj otisao na reklamaciju. Mislim da se jednostavno desilo da je crk'o ...radio je ~ godinu dana bez ikakvih problema, gubljenja iz BIOSa i slicno ..
 
Alfi je crkao Intel E serija, tako da nista ne treba da cudi. Jednostavno sve se kvari. ;)
 
Ok, onda da se smilujem da odem do emmija. Hvala na odgovoru. :)
 
Imam ovaj ssd u laptopu oko 3 mjeseca i po nekad mi se desi kad stavim laptop u sleep mod pri ponovnom paljenju mi baci plavi ekran i resetuje se ali pri paljenju šalje poruku da u laptopu nema HDD-a.Kad izvadim bateriju i uključim punjač laptop se normalno upali i diže sistem :) Pošto SSD nisam flešovao da li bi možda fleštovanje riješilo problem??? Što se brzine ssd-a tiče tu je sasvim ok, kod mene ATTO daje rezultate 250MB read i 100MB write
 
Meni takodje neki put ne prepoznaje SSD nakon podizanja iz sleep moda ali bih to pripisao ploci (cini mi se da su se zalili na taj problem, nisam siguran) tako da bih ti savetovao da ga probas jos negde da vidis kakva je situacija. Inace, proban je na MSI K9N NEO-F V2 i nije se gubio tako da je 99% ploca. A inace i ne koristim sleep tako da me ne pogadja uopste to.
 
Poslednja izmena od urednika:
Naručih SSD pošto nemam vremena da idem do radnje. Stiže prekosutra. Btw. dajte link gde može da se kupi neki mounting kit sa 2.5" na 3.5". :)
 
To je preskupo, za oko 500-600din se može kupiti caddy varijanta, a za duplo manje oni adapteri koji se montiraju sa obe strane.
 
Me happy. :)
 

Prilozi

  • AS SSD Benchmark.JPG
    AS SSD Benchmark.JPG
    62.3 KB · Pregleda: 69
  • Crystal Disk.JPG
    Crystal Disk.JPG
    885.5 KB · Pregleda: 56
Naručih SSD pošto nemam vremena da idem do radnje. Stiže prekosutra. Btw. dajte link gde može da se kupi neki mounting kit sa 2.5" na 3.5". :)

Imas u Emmi kit sa 2.5 na 3.5", mislim da je nesto oko 250 dinara.
 
I ja sam jos juce-prekjuce hteo da odgovorim ali nisam jer nisam uspeo da nadjem na emmi sajtu taj bracket ...btw koliko se secam kostao je ipak oko 500-600din. ?
 
Poslednja izmena:
500-600din je bio Mushkin-ov bracket, "no-name" je oko 250 ali ni je ga ne vidim na sajtu, izgleda da nema vise. :(
 
Šta će bracket? Pa nema pokretnih delova, nema šta da vibrira. Ako ne nosite komp često, može i da visi ili da bude na optičkom uređaju.
 
^Lepse iznutra, pedantnije. I meni je 2x zabo ovaj ssd tako da ploca nije htela da ga prepozna (kad sam izvadio jumper, sa jumperom se to nije desavalo). Zamenio sam sata kabl i vise nije pravio problem...
 
Nazad
Vrh Dno