Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Па онда најбоље да напишу да је шест месеци гаранције, па да заврше и да не морају да се муче.
Платити обућу 15 или 20k динара па се очекује да та обућа заиста и фукционише а не да због тога што је прошло првих шест месеци, продавац не жели да уважи рекламацију и да заменски пар обуће. Што би било једино коректно.
Слажем се са тобом да није сваки пар такав да се уважи рекламација, али ако се преко шест месеци масовно одбија рекламација, онда имамо проблема са продавцима, није ваљда да су сви неадекватно носили и да се већини не уважава рекламација ?
Мени су ђонови углавном били добри код већине обуће, Magnum ђон се одлепио после шест месеци али у то време је много продаваца давало само шест месеци гаранцију. Иначе су чизме катастрофа.
Lowa и нема генералног дистрибутера па сам се гадно зезнуо што сам уопште у Србији прошле године и купио (опет) Lowu, но добро, то је сад моја грешка.
Lowu je nešto malo radio Djak ali ne znam da li direktno ili preko nekog trećeg.

Slažem se sa tobom oko glupih obrazloženja i iznosa za kupovinu patika, ni sam nisam verovao kad je jugoinspekt došao u magacin kako sve funkcioniše.

Prodavci bi rado dali garanciju na 6m medjutim imamo fiskalni račun i tu prestaje svaka priča.

Neka moja računica je da se 75% reklamacija odbije - da se odmah ogradim, nisam radio u magacinu i u magacinu felera pa da znam tačne podatke ali za moje brendove sam siguran jer smo trazili odobrenja od dobavljača.
 
Kojу марку Саломона имаш и да ли је то једина марка за коју сматраш да горетекс добро "дише", тј. да је за веће температуре ? Хвала.
Ukoliko misliš na model, Salomon XA 3D PRO GTX.
Sada je aktuelan model koji posle PRO ima oznaku V8. Malo su lakše, na oko vrlo slične. Nisam ih probao.

Od GTX patika sam probao Salomon, Mizuno i Adidas. Adidas mi nikako nisu legle, pa sam ih brzo poklonio. Možda je samo bilo do mog modela.

Salomon I Mizuno, koje sam gore uporedio, možda nisu baš ista klasa patike. Salomon je trail, više cipela, nego patika. Možda najpre hiking patika. Solidni kramponi (koji mi se nikada nisu potrošili na asfaltu!).

S druge strane Mizuno Wave Rider GTX je patika sa skoro ravnim djonom, za urabnu sredinu i za zimsko trčanje, kome smetaju mokre noge. Ja sam kupio za trčanje, ali se ispostavilo da mi prija klasična (letnja) patika i na minus i po snegu i po kiši. Dobro se zagrejem pre izlaska i čim se vratim, pre istezanja skidam i menjam i patike I čarape.

Tako da u Mizuno GTX na kraju nisam ni probao za trčanje, samo za šetnju. Eno ih stoje nove, sa manje od 20km.
 
Lowu и даље ради Хорус, али се лажно представљају као лиценцирани дистрибутер
Ukoliko misliš na model, Salomon XA 3D PRO GTX.
Sada je aktuelan model koji posle PRO ima oznaku V8. Malo su lakše, na oko vrlo slične. Nisam ih probao.

Od GTX patika sam probao Salomon, Mizuno i Adidas. Adidas mi nikako nisu legle, pa sam ih brzo poklonio. Možda je samo bilo do mog modela.

Salomon I Mizuno, koje sam gore uporedio, možda nisu baš ista klasa patike. Salomon je trail, više cipela, nego patika. Možda najpre hiking patika. Solidni kramponi (koji mi se nikada nisu potrošili na asfaltu!).

S druge strane Mizuno Wave Rider GTX je patika sa skoro ravnim djonom, za urabnu sredinu i za zimsko trčanje, kome smetaju mokre noge. Ja sam kupio za trčanje, ali se ispostavilo da mi prija klasična (letnja) patika i na minus i po snegu i po kiši. Dobro se zagrejem pre izlaska i čim se vratim, pre istezanja skidam i menjam i patike I čarape.

Tako da u Mizuno GTX na kraju nisam ni probao za trčanje, samo za šetnju. Eno ih stoje nove, sa manje od 20km.
Хвала на детаљном образложењу.
Калупи доста обућа су чудни, тј. праве уске моделе. Имам утисак да Саломон има те уске калупе. Свеједно имаћу у виду. Поздрав.
 
Meni odgovara uža obuća, verovatno mi zato leži Salomon.

Zaboravio sam da imam i Salomon Supercross 4 GTX. One su još uže od ostalih modela. Ogromni kramponi, nisu za beton, mada često vidim da ih ljudi nose. Samo off-road.
Za aktivnosti, noga se lepo ugreje unutra. Slabo dišu.
 
Lowu и даље ради Хорус, али се лажно представљају као лиценцирани дистрибутер

Хвала на детаљном образложењу.
Калупи доста обућа су чудни, тј. праве уске моделе. Имам утисак да Саломон има те уске калупе. Свеједно имаћу у виду. Поздрав.
Salomon je bivši ogranak Adidasa koristi njihove uže kalupe, i patike su uže za razliku od Mizuna i Nike-a...
 
Jel ovo znači da su im patike i za vlažno vreme ?
😀
 

Prilozi

  • IMG_20220503_093515.jpg
    IMG_20220503_093515.jpg
    153.9 KB · Pregleda: 122
da, salomon je izgleda dosta uzak...u sports directu imaju stalnu ponudu jednog modela gortex patika za nekih 70 evra ali džaba, to je kao neki recimo letnji model, ali ne vredi, baš su uske pa sam morao da ih preskočim...
 
Pozdrav ljudi, porucio sam patike sa sajta sambarosesrbija.me
Kada dam na google kucao adidas srbija, vodilo me ka ovom sajtu. Porucio sam sa tog sajta iz razloga sto u nasim radnjama u Srbiji nema takvih modela, boja..
E sad, znam da je rok isporuke nesto duzi, cak i pise na sajtu 5-15 radnih dana, a bilo je praznika, tako da deadline jos uvek nije istekao, ali sam samo hteo da proverim da li neko ima iskustva sa ovim sajtom, da slucajno nije fejk, ako jeste da ne cekam bezveze nego da reagujem na vreme?
Na prvi pogled mi je delovalo sve okej, i pri porudzbini dobio potvrdu na mail, payment no., order no., a cak je i sajt oznacen kao Secured.
Hvala unapred ako mi neko moze nesto reci o ovome.
 
Ovo liči na takav scam...

Reaguj odmah, jer si skamovan. Samo moraćeš kod banke da reaguješ jer ti oni pare vratiti neće, a ni patike videti nećeš.

Kada dam na google kucao adidas srbija, vodilo me ka ovom sajtu.
A ovaj deo je već problem do toga da verovatno imaš komp zaražen sa nekim adware-om koji te preusmerava gde ne treba, jer legit pretrage taj sajt nemaju.
 
Ovo liči na takav scam...

Reaguj odmah, jer si skamovan. Samo moraćeš kod banke da reaguješ jer ti oni pare vratiti neće, a ni patike videti nećeš.


A ovaj deo je već problem do toga da verovatno imaš komp zaražen sa nekim adware-om koji te preusmerava gde ne treba, jer legit pretrage taj sajt nemaju.
Racunar mi nije zarazen, to garantujem.
A i kada sa drugog racunara, laptopa, telefona i sa svih mogucih uredjaja na kojima sam probao, a bilo ih je preko 10, ukucam isto, izbacuje isto.
Na googlu kada pretrazim sambarosesrbija, izbacuje u pretrazi linkove ka sajtu adidassrbija.com koji preuzmerava na ovaj gore navedeni.

Da se razumemo, ne izbegavam opciju da sam scamovan, zato sam se i obratio ovde, ali sajt na prvo oko deluje skroz legit moras se sloziti...

E sad, sta je sledeci korak, sa kojom pricom otici u banku? Vrlo moguce da ce reci da nije njihov problem ako im objasnim kako jeste?! Da li oni mogu da povuku transakciju, ili nekako drugacije da rese, s obzirom da se to nije desilo danas vec kao sto rekoh, cekah kao da prodju praznici tj. neradni dani.
Ili mozda drustvo za zastitu potrosaca moze ucitini nesto?
 
ali sajt na prvo oko deluje skroz legit moras se sloziti
Evo ja se ne slažem sa ovim, sajt na prvo oko (i na drugo) apsolutno deluje kao 101% scam - prvo velika slova na početku svake reči, zatim "jamstvo" (da, znam, pravilno je i jedno i drugo, ali ko koristi "jamstvo"?), zatim pola engleski, pola srpski, .me domen, "mrljave" boje i slike proizvoda, itd. itd.

Žao mi je što je ovako ispalo, nadam se da ćeš uspeti da povratiš svoj novac od banke, ali iskreno šanse su ti skoro pa nikakve...

EDIT: I ja, kao i @dzonihsv ne dobijam taj sajt nikad u pretrazi, šta god ukucao, i odakle god probao...
 
Evo ja se ne slažem sa ovim, sajt na prvo oko (i na drugo) apsolutno deluje kao 101% scam - prvo velika slova na početku svake reči, zatim "jamstvo" (da, znam, pravilno je i jedno i drugo, ali ko koristi "jamstvo"?), zatim pola engleski, pola srpski, .me domen, "mrljave" boje i slike proizvoda, itd. itd.

Žao mi je što je ovako ispalo, nadam se da ćeš uspeti da povratiš svoj novac od banke, ali iskreno šanse su ti skoro pa nikakve...

EDIT: I ja, kao i @dzonihsv ne dobijam taj sajt nikad u pretrazi, šta god ukucao, i odakle god probao...
Okej, definitivno da nesto ne stima, pomirio sam se sa tim. U prilogu cu ostaviti kako to kod mene izgleda (postavljam skrin sa laptopa kupljenog juce, licenciranim sistemom i svega 2 sata rada (van interneta)), kada kliknem na taj link redirectuje ka ovom sajtu, i tako svuda gde sam probao.
I onda naravno vidim .me domen, ali kontam CG predstavnistvo ili sta god, valuta njihova, shipping 15e za area Serbia... i onda mi je to sve bilo okej.. definitivno sam lose skontao.. no, to je sada vise i nebitno. Sada je pitanje, ako ikako bude mogli nesto da se uradi iako sam svestan da su sanse male, koji sledeci korak naciniti, ako neko moze predloziti? Posto nisam do sada bio u ovakvoj situaciji nikada.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 93
Najbolje da kontaktiraš banku, pa kreni od njih, objasni šta i kako, pretpostavljam da postoje procedure u ovakvim slučajevima...?
 
Ne da nije ok nego meni trendmicro ne da ni da vidim sajt.
 
Koje biste Nike modele preporuculi za trcanje(90 kg, sire stopalo)?
Svestan sam da mozda ima boljih proizvodjaca ali imam mogucnost da uz ovaj brend uzmem jeftinije.
 
Znaci predlazes da sve kazem kako i jeste, pa ako postoji neka mogucnost ici dalje...
Ti si već trebao da budeš u banci :) šalu na stranu, to se zove Visa/Mastercard chargeback. Svaki službenik zna o čemu se radi, a tvoje je da pripremiš sve dokaze, a to znači fakture koje si dobio. Takođe treba da imaš email kao dokaz o tome da ti nisu poslali, a najlakše je da prvo kontaktiraš taj sajt i tražiš odgovor zašto još uvek nisu poslali, obavezno traži broj za praćenje da ti lično proveriš ili jednostavno odeš u banku i kažeš "Ja nisam znao, nisam obratio pažnju da je u pitanju prevara, oštećen sam za XXX iznos" to možeš i sam da napišeš i dodaš dokaze da poručenu robu nisi dobio itd...

Npr. Tražio sam savet od ljudi sa bench foruma, ustanovili smo da se radi o 100% prevari. Sajt nema osnovna obeležja koja mogu sugerisati da se radi o internet prodavnici koja je regularna (navedeš koji su to elementi), nema sekciju O nama, nema sekciju i detalje o načinu slanja. Stranica nema profile na društvenim mrežama, kad kliknem na ikonicu za fb dobijem opciju da podelim sadržaj, isto tako je za sve ikonice na njihovom sajtu. Onda, kontakt stranica nema dodatna polja za unos npr. broj porudžebnice.

Meni je ovde najčudnije što domen postoji dve godine, a posebno jer sadrži reč "Adidas", to je zaštićeno ime i takav domen se prijavi i kompanija ide na arbitražu, nema tu neke posebne filozofije. Reč adidas bez odobrenja nema šanse da koristite ni da registrujete domen. Pitanje je samo kako je ova prodavnica ovako dugo prisutna, a pri tome nije suspendovana.

Domain Name: ADIDASSRBIJA.COM
Registry Domain ID: 2525022784_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.1api.net
Registrar URL: http://www.1api.net
Updated Date: 2020-09-21T07:06:02Z
Creation Date: 2020-05-12T00:44:41Z
Registrar Registration Expiration Date: 2022-05-12T00:44:41Z

Evidentno je da se radi o prevari, a nije samo ovaj domen u tom vlasništvu, evo ti slika koji su još domeni u pitanju, osim adidassrbija.com



Nema šta da te bude sramota i da se ponašaš kao da nešto kriješ, sasvim je normalno da ovako nešto doživiš. Greše ljudi, nije smak sveta.
 
Kupovao neko Humel patike? Kakav im je kalup u odnosu na Adidas da li 42 broj pase...? ako neko ima to iskustvo nek pise (y)
 
Koje biste Nike modele preporuculi za trcanje(90 kg, sire stopalo)?
Svestan sam da mozda ima boljih proizvodjaca ali imam mogucnost da uz ovaj brend uzmem jeftinije.

Nike Pegasus ali vodi računa da nađeš original prvu klasu (made in China) ako već hoćeš Nike, Mizuno su za teže trkače (preko 85kg) .... Sve patike prve klase prave se u Kini (Nike, Adidas, Reebok, Salomon.... druga klasa Vietnam, Malesia.... treća klasa ostale zemlje Tajland.....)

Evo ovde možeš videti original Nike patike nama najbliže u hrvatskoj (to što se prodaje kod nas često nema veze sa Nike-om):
 
Poslednja izmena:
Nike Pegasus ali vodi računa da nađeš original prvu klasu (made in China) ako već hoćeš Nike, Mizuno su za teže trkače (preko 85kg) .... Sve patike prve klase prave se u Kini (Nike, Adidas, Reebok, Salomon.... druga klasa Vietnam, Malesia.... treća klasa ostale zemlje Tajland.....)

Evo ovde možeš videti original Nike patike nama najbliže u hrvatskoj (to što se prodaje kod nas često nema veze sa Nike-om):
Sad si me bas zainteresovao da pogledam etikete na svim patikama ukucana.
Tri su made in Vietnam i jedne made in Indonesia. Sve su naravno kupljene ovde u Srbiji.
I pretpostvljao sam da su losija klasa(naravno po ceni A klase), hvala ti sto si potvrdio sumnju.
Hvala i za preporuku, obraticu paznju na Pegasus.
 
Pegasus je jeftin workhorse, meni baš odgovara. Ali ja imam normalno ili možda čak uzano stopalo, pa ih obavezno probaj.
Ukoliko nisi do sada aktivno trčao, računaj na pola broja veću patiku od one u kojoj inače hodaš.

Pegasus 39 su izašle pre manje od mesec dana, kod nas ih verovatno još nema.

38 bi mogle uskoro da budu na nekim sniženjima, pa će da budu još bolji izbor.
Ako negde nađeš 37, zaostale primerke, preskoči ih, gornjište im je prilično loše.
 
Kakve klase, kakvi bakrači....
 
Kakve klase, kakvi bakrači....
Kad meni, u mom poslu, kaže kupac
"kupio bih xy, ali da mi obezbediš iz serije za američku reprezentaciju", ja prvo zbunjen, ne znam o čemu priča, kaže nije puno skuplje (recimo, 20%), ali je provereno bolje. Da bismo kroz priču došli do toga da mu je "za američku reprezentaciju" obećao prodavac iz Slovenije, za koga 100% znam da kupuje taj brand na jedinom mestu u EU gde ga je moguće kupiti, tamo gde i ja kupujem.

Ne obraćam više pažnju na takve stvari...
 
Kakve klase, kakvi bakrači....
Ti možda nikad nisi ni nosio prvu klasu a nisi ni trkač inače bi odmah uvideo razliku, ranije si takve patike mogao naći samo u Delta sportu a rade se za USA tržište u Kini, to što se prodaje kod nas i nema na nike.com, a onda se ljudi žale na kvalitet. Nije isti kvalitet recimo Nike Pegasus ili Salomon made in China ili made in Vietnam !!
 
:) Ima kopija, jednostavnije patike kinezi kopiraju odlično, ali ove napucanije ne baš.
 
@razor1900 jel može neki konkretan primer, šta se to prodaje kod nas, a da nije bilo na Nike.com, za neki sajt iz našeg regiona, recimo hrvatski?

Pošto si se predstavio kao trkač, jel možeš da konkretizuješ razlike izmedju istog modela patike, proizvedneog u Kini i u Vietnamu?
Ima nas rekreativaca ovde, možda ćemo razumeti razliku i pokušati da nabavimo bolji proizvod.
 
@razor1900 jel može neki konkretan primer, šta se to prodaje kod nas, a da nije bilo na Nike.com, za neki sajt iz našeg regiona, recimo hrvatski?

Pošto si se predstavio kao trkač, jel možeš da konkretizuješ razlike izmedju istog modela patike, proizvedneog u Kini i u Vietnamu?
Ima nas rekreativaca ovde, možda ćemo razumeti razliku i pokušati da nabavimo bolji proizvod.
Za netrkače u izgledu nema razlike, razlika je u materijalima, bolja je amortizacija prilikom dodira sa tlom kod original patika (made in China), čim ih obuješ i napraviš par koraka vidiš da je to to. Recimo kupio sam patike Nike Pegasus 36 i oduševio se (odmah kupio dva para istih, naleteo na akciji za 6500din, pre njih imao vijetnamske Pegasus 34 koje nisu ništa naročito, kao i model 37, nosio sam i Mizuno Wave Rider isto odlična patika za teže trkače (nosio sam i većinu ostalih marki osim HOKE.
To ti je isto kao kad sam 90tih kupio isti model Rifle u Italiji za 99 DM i na Terazijama u Rifle prodavnici isti model za 60 DM, one iz Italije trajale su 15 godina i bile kao nove, ove iz BGa za 6 meseci izbledele i nakon godinu dve raspale :).
Konkretno uđi u Đak, Planetu, N Sport pa 90% tih patika nema na zvaničnim sajtovima Adidasa, Nike-a .... ponekad dobiju i poneku original patiku :)
PJ vidim da se razumeš u patike čim nosiš Pegasus i znaš da model 37 nije dobar :) pozz
 
Poslednja izmena:
:) Ima kopija, jednostavnije patike kinezi kopiraju odlično, ali ove napucanije ne baš.
sve original patike za USA tržište se prave u Kini, ponekad dođu i u naše prodavnice, ali obično uvoznici uvezu 2, 3 ili ko zna koju klasu. Teško će na patici pisati Made in China i serijski broj ako nije original.
 
Kažeš da piše serijski broj i Made in China, da li to piše bas na patici(pretpostavljam ispod "jezika") ili i na kutiji?
 
Ja dobio iz USA, brat mi doneo, af1 made in india. Kupljeno preko nike.com.
Ne postoje klase - postoje klase kod kopija, ali nek svako veruje u šta hoće.
 
Nazad
Vrh Dno