Šta je novo?

Paste u Excel???

Učlanjen(a)
17.10.2003
Poruke
183
Poena
619
Glupost ali me udavi :smoke:
Desava se da kad u celije kopiram brojeve koji imaju vise nula ispred sebe Excel mi prepozna to kao broj kome nule ispred toga nisu potrebne. Unosi se dosta podataka pa mi naknadno formatiranje celije u text i dodavanje nula predstavlja problem. Da napomenem da prethodno formatiranje i dupli klik na celiju pa onda pase nisu dali rezultate. Ako neko zna kako da iskljucim automatsko formatiranje (prepoznavanje sadrzaja) neka pomaze.
Hvala.
 
koji excel?
kod mene u XP svaki paste sa "keep source formatting" radi ok, tj. rezultat je identican originalu
 
kod mene se javlja problem samo kada su kada se tacka nalazi ispred nula....

na default nije bilo tako ali sam nesto cackao i sada ne znam da vratim....
 
Poslednja izmena:
Joj, imao sam isti problem...
Evo ga!
 
moj problem je kada su nule iza, npr.. radim neki sajt i kopiram sa nekog dokumenta kursnu listu npr. EUR 82.2000 i kada prekopiram u excel on mi opusteno pobrise nule... i tako svaki dan :mad:

kako da se resim toga???
 
stoske je napisao(la):
moj problem je kada su nule iza, npr.. radim neki sajt i kopiram sa nekog dokumenta kursnu listu npr. EUR 82.2000 i kada prekopiram u excel on mi opusteno pobrise nule... i tako svaki dan :mad:

kako da se resim toga???

Ево на сличици..

@ Тристоре, свака част кад су ти дали да радиш листу са 6000 људи :)
 

Prilozi

  • Screen053.jpg
    Screen053.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
CyberGasty je napisao(la):
@ Тристоре, свака част кад су ти дали да радиш листу са 6000 људи :)
Nisu mi dali, vec su me naterali, sto sam ja na kraju jako dobro iskoristio.... :D
 
CyberGasty je napisao(la):
Ево на сличици..

@ Тристоре, свака част кад су ти дали да радиш листу са 6000 људи :)


kako da napravim da bude default setting?

znam i ja tako....
 
Па рецимо сачуваш као шаблон. Имаш помоћ у самом офису, само га питај.
Jа бих променио у Format, Style и онда сачувао као шаблон.

Customize the defaults for a workbook or worksheet by using a template
You can create a template to use when you want several workbooks or worksheets to have similar formatting and styles, or content and functionality.

What do you want to do?
Learn about the formatting and settings that can be saved in a template

Create a workbook template for new workbooks

Create a sheet template for new worksheets

Change the format or content of an existing template

Not sure which choice you want?
 
Poslednja izmena:
Kod mene je Office 2003...
 
[email protected] je napisao(la):
Glupost ali me udavi :smoke:
Desava se da kad u celije kopiram brojeve koji imaju vise nula ispred sebe Excel mi prepozna to kao broj kome nule ispred toga nisu potrebne. Unosi se dosta podataka pa mi naknadno formatiranje celije u text i dodavanje nula predstavlja problem. Da napomenem da prethodno formatiranje i dupli klik na celiju pa onda pase nisu dali rezultate. Ako neko zna kako da iskljucim automatsko formatiranje (prepoznavanje sadrzaja) neka pomaze.
Hvala.
Formatiraj celu kolonu da ti bude text, a kada treba da uneses nesto u ćeliju, umesto na Paste, klikni na Paste Special i tu odaberi Values.
 
E to je vec lakse, hvala.
 
Nazad
Vrh Dno