Šta je novo?

Hardver pasta za Id-cooling Se-225-xt Black V2

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

milan0507

Cenjen
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
50
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600
Matična ploča
MSI B650 Tomahawk Wifi
RAM
2x16Gb Kingston 6000Mhz
GPU
Sapphire Nitro+ 6800XT
Storage
Samsung 980 Pro 1Tb
PSU
Corsair RM850e Gold
Kućište
TD500 Mesh
Cao svima,

Stigao mi je juce nov komp i zakacio sam stock kuler na njega dok cekam da mi stigne Id-cooling Se-225-xt Black V2 po preporukama u vise tema :)
U pitanju je Ryzen 7600 + MSI B650 Tomahawk Wifi + Sapphire Nitro+ 6800XT. Kuciste je TD500Mesh.
Da li neko zna, makar od prilike, koje temperature bih mogao da ocekujem sa ovim 225-xt kulerom u idle-u i nekom 1440p gamingu? Dodao bih jos jedan fan pozadi i tri gore. I to treba da stigne u paketu sa kulerom. Takodje,da li neko ima preporuku za pastu ili je svejedno?
Sa stock kulerom je neretko na 80+ stepeni sa otvorenim stranicama kucista.

Hvala :)
 
Da li neko zna, makar od prilike, koje temperature bih mogao da ocekujem sa ovim 225-xt kulerom u idle-u i nekom 1440p gamingu?
za ovakve teme je bolje ići u deo

što se paste tiče, nije svejedno (ima cela diskusija o pastama na datom linku). cenim da će, za početak, biti dobra pasta koja dolazi uz kuler
 
Taj 7600 nije nasviran i po meni ne bi trebalo da prelazi 80c u load-u, ukoliko nije tweek-ovan. Njegov TDP je 65W i stock kuler bi trebalo da ga drži na pristojnom nivou.
Bilo koja kvalitetnija pasta će da odradi posao, npr. Arctic MX4. Povoljna, dostupna i sasvim dovoljno dobra.
 
Da li neko zna, makar od prilike, koje temperature bih mogao da ocekujem sa ovim 225-xt kulerom u idle-u i nekom 1440p gamingu? Dodao bih jos jedan fan pozadi i tri gore. I to treba da stigne u paketu sa kulerom. Takodje,da li neko ima preporuku za pastu ili je svejedno?
Oko 40-50C u idle-u i 60-70C u gejmingu. Imaš sasvim dobru pastu koja dolazi uz sam kuler, pa koristi nju.
 
Hvala na predlozima. Uzecu neku od preporucenih pa da vidimo temperature kad stigne kuler.

@NenadG
Da, mislim da je previse. Ne iskljucujem mogucnost da sam nesto lose postavio :) Zadnji put sam namestao kuler na phenom-u 955.

Ok sad,znam sta da ocekujem kad zamenim stock.

Javljam rezultate.
 
Nakon montiranja 225-XT temperature u idle-u su 44-45 stepeni, dok se u gamingu (Hogwarts Legacy, COD Cold War, Legacy of Thieves) vrte oko 75 stepeni. Stavio sam pastu koja je dosla uz kuler, fali jos vent na zadnjoj strani kucista koji cu zakaciti ovih dana. Stress test iz CPU-Z podize temperaturu na 68 stepeni. U sustini, ove brojke manje-vise odgovaraju onima koje je @dzonihsv naveo.
 
Nakon montiranja 225-XT temperature u idle-u su 44-45 stepeni, dok se u gamingu (Hogwarts Legacy, COD Cold War, Legacy of Thieves) vrte oko 75 stepeni. Stavio sam pastu koja je dosla uz kuler, fali jos vent na zadnjoj strani kucista koji cu zakaciti ovih dana. Stress test iz CPU-Z podize temperaturu na 68 stepeni. U sustini, ove brojke manje-vise odgovaraju onima koje je @dzonihsv naveo.
Ma dok to ne rešiš ne bi ni gledao temperature obzirom da su prednji i zadnji kuleri osnova dobrog hlađenja.
 
U pravu ste, sad je vec druga prica nakon montiranja ventilatora pozadi. Sad su temperature u gejmingu 68-70 stepeni.
 
Nazad
Vrh Dno