Šta je novo?

Parna stanica - koju kupiti

kakoonobese

Slavan
Učlanjen(a)
16.11.2006
Poruke
254
Poena
330
Kolege,
žena insistira na promeni pegle i sada traži parnu stanicu.
Dobila je preporuku za Philips (PSG 8040/60) koja košta sumanutih 52000.
Upoređivao sam je sa 20 do 30 hiljada jeftinijim Philips modelima i nisam uspeo da nađen racionalan razlog za toliku cenu. Gledao sam razlike u tehničkim specifikacijama i ne videh šta odražava te razlike.

Ima li neko iskustva i eventualne preporuke?

Hvala unapred !
 
Mi imamo Tefal serije 8. U principu smo zadovoljni u odnosu na standardnu peglu. Završna obrada bi mogla biti malo bolja.
 
Lepo ti je NShappy napisao, ako ti biraš spremi se da provodiš vreme uz dasku, tvoj izbor tebi odgovara.
 
Ma, žena deli moje mišljenje da je cifra sumanuta. Nije zapela za preporučeni model.
Zajedno smo gledali alternative i nismo uspeli da nađemo racionalne razloge za tolike razlike u ceni.
Zbog toga nam trebaju iskustva drugih.
 
U principu gledaj pritisak i količinu pare koju stanica stvara.
Ako imate mnogo veša za peglanje, svakodnevno, onda ima smisla ići na bolji model. U suprotnom je bacanje novca.

Mi smo našu kupili jer je supruga tako zahtevala, a sigurno smo mogli da prođemo sa boljom peglom, jer većinu veša sušimo u mašini posle čega peglanje nije potrebno.
 
Na kraju smo pazarili preporučenu Philips.
Gledali smo Tefal ponudu i našli smo njihovu alternativu za 13-14000 jeftiniju.
Ono što nas je odbilo od nje je nedostatak recenzija. Istovremeno, Philips daje 3 godine garancije, što je prevagnulo, uz iskorišćenu akciju za kupovinu na 12 rata bez kamate,
Isporuka se očekuje u toku nedelje, pa ukoliko nekog zanima, možemo podeliti prve utiske.

Hvala svima!
 
Na kraju smo pazarili preporučenu Philips.
Gledali smo Tefal ponudu i našli smo njihovu alternativu za 13-14000 jeftiniju.
Ono što nas je odbilo od nje je nedostatak recenzija. Istovremeno, Philips daje 3 godine garancije, što je prevagnulo, uz iskorišćenu akciju za kupovinu na 12 rata bez kamate,
Isporuka se očekuje u toku nedelje, pa ukoliko nekog zanima, možemo podeliti prve utiske.

Hvala svima!
Pozdrav, volela bih da čujem vaše utiske.
 
Najeftiniju,sa najvise pare i najduzom garancijom.
Obicna philips pegla,od 18000 se bukvalno raspala posle 5 godina,dugmici joj ispadaju.Ploca menjana posle godinu dana u garanciji,crkla od kamenca iz destilovane vode...
Poucen tim iskustvom,zeni sam preporucio 6000 seriju,za 23.000 ,bila neka akcija...
Dati 30-40-50 k za peglu za nas radnicku klasu je suludo.Ako vec imas 500+ evra za peglu svakih par godina,onda imas i za kucnu pomocnicu da ti ispegla ves.Zabole te za specifikacije...
 
U peglu ne bi trebala da ide demi voda. Obična ili možda i najbolje pola-pola (obična i demi).
 
Nazad
Vrh Dno