Šta je novo?

Paradise

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,650
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & Arctic LF III 360 A-RGB
Matična ploča
Gigabyte B650M Aorus Elite AX (rev. 1.3)
RAM
T-Create Expert 32GB DDR5 6000 CL30
GPU
Gigabyte Gaming OC GeForce RTX 4090
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
Asus A21 (4x Arctic P12 PWM PST A-RGB)
Monitor
Gigabyte Aorus FO27Q2 (QD-OLED)
Miš & tastatura
Razer DeathAdder V2 Pro & Logi MX Keys S
Pametni uređaji
Steam Deck OLED
Pristup internetu
  1. Optički internet
mogao bi prvo da nabavis igru, probas je i tek onda otvoris topic, a ne ovako.

btw spor ti download ;)
 
Hteo sam da rezervisem mesto.:D

Odustao sam od download-ovanja igre zato sto se skidala izuzetno sporo, pa sam resio tu agoniju da prekinem tako sto cu igru nabaviti preko drugih izvora.:-devil-: :D Ali necemo sad o tome, vec su mi moderatori obrisali jedan Thread koji sam pokrenuo vezan za ovu igru.;)
 
Nabavio sam igru i kao sto sam obecao iznosim svoje utiske o njoj. Kao sto sam i ocekivao igra je odlicna, grafika je prelepa (rezolucija je ogranicena na 800x600, ali u slucaju ove igre je sasvim dovoljna), a zvukovi i muzika koji prate igru odlicno docaravaju ambijent. Prica igre: u pustinjama Afrike glavna junakinja igre se budi bez pamcenja. Samo se seca da je avion u kome se nalazila srusen od strane buntovnika, ali seljani koji su je nasli su znali nesto vise o njoj i podsetili su je da je studentkinja iz Zeneve i da se zove Ann Smith. Odvode je u grad kojim vlada misteriozni princ. Posto je vreme buna, on ne dozvoljava nikom da napusti grad, cak ni strancima kao sto je Ann. Kad je Ann konacno nagovorila princa da je pusti, on je to ucinio pod jednim uslovom, a to je da da vrati misterioznog leoparda u njegovo rodno mesto (na Kilimandzaro). Da ne davim vise sa pricom, nabavite igru i uzivajte u njoj.;)
Evo i par screenshot-ova i sajt igre na engleskom jeziku: www.paradise-game-us.com

Pozdrav.:wave:




 
Kolika je zahtevnost?
 
LiLa je napisao(la):
Kolika je zahtevnost?

Minimum Configuration (preuzeto iz Readme-a):

Windows 2000/XP Only
DirectX 9.0c - December version (included)
1.5 GHz Pentium 4, AMD Athlon, or equivalent
RAM : 512 MB
128MB DirectX 9.0c compatible graphics card
DirectX 9.0c compatible sound device
CD-ROM/DVD-ROM 16x or faster
2.5 GB hard drive space

Napomena: Kao sto mozete procitati uz igru dolazi i decembarska verzija DirectX 9.0c koju je neophodno instalirati da bi se igra pokrenula.

Inace, zaboravio sam da napisem da igra ide na 3 CD-a, ali moze da se nareze na 1 DVD i da se pokrece kao image.

Pozdrav.:wave:
 
Pa naravno da kao 3 imagea možeš da narežeš na DVD, ali najbolje rešenje je rezati sadržaj svakog diska na DVD (redom, bez overwritea), pa u tom slučaju dobijaš punu DVD verziju sa sve autorunom i instalacijom ;)

Inače, igra je sasvim ok. Klasična Sokalova avantura. Malo sam igrao da bi probudila neki osećaj poput Syberie, pa mi priča za sada deluje prazna, sa isforsiranim detaljima. Videćemo.
 
Agilni je napisao(la):
Pa naravno da kao 3 imagea možeš da narežeš na DVD, ali najbolje rešenje je rezati sadržaj svakog diska na DVD (redom, bez overwritea), pa u tom slučaju dobijaš punu DVD verziju sa sve autorunom i instalacijom ;)

Znam da 3 image-a (moze i vise od 3) mogu da se nareze na 1 DVD, a to sam napisao da bi drugi (koji ne znaju) znali da igru mogu da nabave i u toj varijanti. Takodje moze da se uradi i tako kao sto si ti napisao. U svakom slucaju mnogo je prakticnije imati igru koja ide na vise CD-ova na jednom DVD-u.;)

Pozdrav.:wave:
 
Ma pusti to, nego hajdemo malo o igri...

Kao prvo... nijedan ljubitelj avantura ovo ne bi smeo da propusti!

To naravno ne znači da je igra savršena. Zagonetke su vrlo logične, ali postoji ogroman problem "pixel hunting"-a. Navešću neke primere: U jednom trenutku je neophodno bokal napuniti vodom. Ništa lakše, jel da? E pa zašto to ne otežati ovako? Naime, jasno je da vodu treba napuniti u bazenu, ali da li bas na jednom određenom mestu... Celom dužinom ivice bazena sam tragao za tom jednom tačkom gde će kursor promeniti oblik, gde je određeno da jedino mogu napuniti bokal. Naravno, to mesto se ničim ne razlikuje od preostalih 30-ak metara ivice tog bazena (na tri različita statična ekrana). Pored toga, i sam kursor je nešto neprecizniji, pa ako je stvar iole sitnija, može se desiti da je neophodno tražiti tačku koja se ne nalazi na samom predmetu, da bi kursor pormenio oblik, tj.omogućio akciju. Ne tako sitni problemi, rekao bih.

Priča ima poneku rupu i nelogičnost, ali je ipak maestralna. Ipak je to Benoit Sokal.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tobom oko problema sa "pixel hunting"-om, ali ovo je problem koji je prisutan kod skoro svih click & point avantura.
 
Da, ali kod drugih avantura makar nisam morao da klikćem nekoliko piksela desno od predmeta (ovo nije pravilo, ponekad je i ispod) :D Sve jedno, igra se.

I molim te, mnogo je lepše i pravilnije reći point & click :)
 
Poslednja izmena:
Agilni je napisao(la):
I molim te, mnogo je lepše i pravilnije reći point & click :)

U pravu si, pravilno je point & click (naciljaj i klikni ;) ). Inace, izgleda da niko osim nas dvojice nije nabavio igru.:)
 
:)
Sta treba uraditi sa tri metalna stapica?
 
Spojiti ih sve zajedno... Odnosno, sve ih draguj na isto mesto, pa od tri, napravi jedan dobar ;) Nadam se da znaš dalje...
 
tanx, videcemo sta ce biti s' kucom :)
 
Dobro nisu ograničili rezoluciju na 320 x 240. I mean, come on! Imali su jednu mašinu da rendaju lokacije pa nisu mogli da ih narendaju u 1600 x 1200? Wtf?
 
I u 800x600 izgleda neverovatno dobro. Naravno, neophodno je uključiti AA za 3D likove. Mada ne znam da li ta lepota važi i za monitore veće od 17".
 
Sa kojim konfiguracijama vi igrate? Koliko RAM-a i koja graficka? Rezolucija?
 
Rezolucija ne može da se menja. Mogu samo detalji 3D likova, kao i njihove senke da se menjaju. Nikada nisu bile zahtevne ovakve avanture, ali ova ipak nije najbolje optimizovana.

Meni na Sempron 3000 64-bit, 1GB RAM-a i 6600GT ide bez problema. Jedino što sam primetio da kursor povremeno zastane kada se muzička numera dođe do kraja, kao i kada aktiviraš neku animaciju prilikom koje se menja 2D slika. Tog zastajkivanja u Syberiji i Still Life-u recimo, koje pokreće identični pogon, nije bilo.
 
Meni radi na 2500+, 1Gb, i r9600, bez problema. Inace igra izgleda odlicno, sto se i moglo ocekivati.
 
Grafika je korak ispred Syberie, sto je i za ocekivati. Za ogroman prostor koji treba istraziti zaista treba biti strpljiv. Ipak mi je vise legla Syberia, mozda zato sto nije bilo bas toliko likova sa kojima treba odraditi svu mogucu konverzaciju.
 
Što duže budeš igrao, biće bolje. Kasnije će biti manje priče, više zagonetki. Mada još uvek nisam naišao na neke teške. Što i nije loše, jer priča ipak postaje jako zanimljiva kasnije.
 
Da li ima neko da je mozda sacuvao snimke pozicija iz igre? Dosao sam do jednog mesta koje nakon upornog pokusavanja nisam mogao da predjem i kad mi je konacno prekipelo konsultovao se sa walkthrough-om da bi ustanovio da se igra najverovatnije zabagovala...pa posto me mrzi ispocetka ako neko ima save moze na pm.
 
A koji deo igre?
 
Tamo kod onih domorodaca sto zive u drvecu gore se onaj pecaros baguje nece da mi isusi kozu ili sta vec ono treba da uradi(vec sam zaboravio,nisam sigurno dva meseca igrao ali sam se sada setio da nastavim)...
 
Tu sam i ja stao, mrzelo me da idem dalje. Nameravam ovih dana da opet nastavim sa igranjem. Ali ko zna. Nije me nesto igra mnogo privukla da bih je zavrsio. Slabija dosta od Syberia.
 
Tamo kod onih domorodaca sto zive u drvecu gore se onaj pecaros baguje nece da mi isusi kozu ili sta vec ono treba da uradi(vec sam zaboravio,nisam sigurno dva meseca igrao ali sam se sada setio da nastavim)...
I ja takodje sam odatle prestao da igram.Uzas kolko je igrica neoptimizovana i bug-ovita.:S:
 
Znaci ladno...jel ima neko da je presao igricu i da je sacuvao save game-ove :S: :smash: ?
 
Nazad
Vrh Dno