Šta je novo?

Par pitanja u vezi TFTa

operic

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2004
Poruke
926
Poena
320
1. u cemu je razlika kod (samsungovih) modela koji imaju razlicita slova na kraju naziva? mislim na T, B, N, P, S, V, BF, MP, TM itd ?

2. sta se desava kad na wide monitor (cije su proporcije valjda 16:10) stavim rezoluciju 4:3 (npr 1024:768) tj. da li onda sa strane ostaje prazan prostor ili se slika izduzi po sirini?

3. zasto se slika primetno zamuti kada se stavi rezolucija koja je niza od optimalne? da li postoji nacin da se zaobidje ovo ogranicenje?

:wave:
 
Poslednja izmena:
bilo je govora o svemu ovome jako puno puta do sada, potrazi nacices sigurno
 
ne pratim redovno ovaj deo foruma, a jako je tesko da se vrsi pretraga za pojedinacna slova :)
 
1. ne znam
2. bude razvucena po horizontali
3. jer to nije tzv 'native' rezolucija to monitora. npr : 15"=1024*768, 17"=1280*1024, 20"wide=1680*1050
ne bavim se monitorima, neko strucniji ce ti objasniti malo tehnicki bolje.
 
1. u cemu je razlika kod (samsungovih) modela koji imaju razlicita slova na kraju naziva? mislim na T, B, N, P, S, V, BF, MP, TM itd ?

2. sta se desava kad na wide monitor (cije su proporcije valjda 16:10) stavim rezoluciju 4:3 (npr 1024:768) tj. da li onda sa strane ostaje prazan prostor ili se slika izduzi po sirini?

3. zasto se slika primetno zamuti kada se stavi rezolucija koja je niza od optimalne? da li postoji nacin da se zaobidje ovo ogranicenje?

:wave:

1. Slova u nazivu modela oznacavaju serije koje se razlikuju po osnovnim karakteristikama (vrsti panela, brzini odziva itd). Detalje pogledaj na samsungovom sajtu najbolje.
2. Ako monitor podrzava tu mogucnost, u drajverima graficke kartice imas da odredis da li zelis da rasteglis sliku ili imas crne trake sa strane. Ako ne onda uvek tegljenje.
3. Ogranicenje tehnologije. Kao kada bi ti neko dao milimetarsku hartiju na kojoj treba da nacrtas figuru kojoj su mere tipa 12.67 mm. Nikad neces potrefiti bas tih 0.67.
 
3. Stariji tft paneli nisu imali zamucivanje slike u bilo kojim rezolucijama. Cenim (a chak mogu i da tvrdim) da je taj real time efekat postavljen radi ublazavanja vidljivosti pixela odn nazubljenosti slova i svega sto se vidi nazubljeno (krug i sl). Meni lichno ova tehnologija smeta ali sta se ja tu pitam...
 
Video sam negde na forumu, ako potrazis...
 
Vrh Dno