Šta je novo?

Par Autocad pitanja

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,477
Poena
660
drugari treba mi pomoc, nikako ne mogu da se snadjem i pronadjem na internetu odgovor a i noob sam za autocad :) prvo pitanje je kako da kada je ukljucen dynamic input i odaberem recimo liniju da uvek pored kursora stoji koordinata a da se ne promeni posle 2 sekunde na opis tacke kada ga zaustavim (endpoint itd.). Drugo pitanje je kako da vratim u plotu da kad odaberem window u plot settings (na slici) prebaci na glavni ekran gde okruzujem sta se stampa a ne da mi izbacuje ovo pored "window <" jer ceo drawing u tom slucaju postane siv. Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio :) hvala!


Screenshot (13).png
 
Za Dynamic Input, dole gde uključuješ/isključuješ Dynamic input odeš na Settings, pa zatim na Settings za Enable Pointer Input, i u Visibility uključiš Always
Dynamic_input.png

Drugo pitanje je nejasno, kad odaberem Window, odmah me prebaci na glavni prozor gde selektujem šta se štampa, to što si ti stavio se pojavi posle prvog izbora, i može da se koristi za korekciju prozora za štampu. Ne prikaže ceo crtež siv, u dve nijanse prikazuje ono što je selektovano za štampu, i ostatak crteža.
Window.png
 
Pokusacu da budem malo konkretniji. Probao sam sve u podesavanjima za dynamic input, medjutim ono sto meni treba je da uvek stoji koordinata, a ne da prebacuje na opis tacke posle 1 sekunde kao na slikama.

Screenshot (17).png Screenshot (18).png

Sto se drugog pitanja tice napravio sam "gresku". Selektovao sam odredjeni deo za stampu preko what to plot: window komande i kliknuo nakon toga na apply to layout i sada je to sto sam selektovao u plotu kao default, medjutim ja hocu to da deselektujem i da me automatski na sledecu what to plot: window komandu prebaci na selektovanje toga sto zelim da stampam, a ne na popravku vec postojeceg. Dakle umesto ovoga (do cega dodjem nakon jednog klika vise) Screenshot (19).png da imam ovo Screenshot (20).png

nadam se da sam bar malo pojasnio :D
 
Nazad
Vrh Dno