Šta je novo?

Panasonic televizor plazma TX-P42S20E vs Samsung televizor LCD LE-40C630

Buggy

Slavan
Učlanjen(a)
27.05.2004
Poruke
15
Poena
304
ljudi moram da pitam za savet....planiram da uzmem TV i posle 7 dana citanja i par stotina prelistanih strana pao sam u dilemu sta uzeti...uspeo sam nekako da svedem na ova 2 modela pa bih voleo da cujem vase misljenje...ovako:
-soba 20kv
-tv gledam sa udaljenosti od 2.5-3.3m
-90% vremena se gleda kablovska a 10% filmovi

Panasonic + bolja slika kablovske, 42", 5 god garancije
- pazenje da ne dodje do onog burn ina (generalno to me najvise plasi)
Samsung + USB sve pusta, nemoras da mislis na burm in, super za komp
- 40" , 2 god garancije, losija slika na kablovskoj


...svaki komertar pozenjan, naravno i saveti za druge modele :)
 
Zasto mislis da je slika na kablovskoj losija kod samsunga?
 
ne mislim da je losija na samsungu, nego odnos plasma - LCD ...ono sto sam procitao ovde kazu da je bolja slika na plazmi....
 
Stric mi ima panasonic 42s20 koristi je za analognu tv iskljucivo i ponekad neki mkv film sa kompa.... a takodje ima i samsung c550 sto je ustvari isto sto i c630 samo u oklopu serije 6.

Burn in neces videti na s20! Samo ponekad IR ali to je prolazno. Nema interni plejer MKV (veliki minus), veca je za dva inca (veliki plus) s20 daje vise slobode za sedenje jer slika ne gubi na kvalitetu ako gledas iskosa (plus).

s20 je ruzan za sve pare, sramota kako su gadne a dobre panasonic plazme (minus) Ima neku plavicasto tackastu reljefnu povrsinu strasno kad se osvetli.

Slika je stvarno super mada se vidi slaba pikselizacija (ponekad) dok na samsungu je nesto bolja (SD MATERIJAL) treba videti pa proceniti.

samsung je gledljiviji pri jacem svetlu (LCD)

Panasonic je bolji pri brzim scenama (opet je ovo individualno jer ili ti smeta ili ne).

Sve se svodi na cenu, velicinu i opcije playera, sedenja i polozaja prema prozorima i dizajn. :smoke:

Da je panasonic 42 vs samsung 46 rekao bih go for samsung ovako bi odabrao panasonic-a.

Ali sve je individualno sta je za tebe minus a sta plus.
 
Nazad
Vrh Dno