Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

covix jedno pitanje za tebe reci mi kada upalis tv da li trepce zelena dioda dok se ne pojavi Smart Viera, meni trepce preko 10 puta inace sve je u redu slika ton, jel tako mora
 
covix jedno pitanje za tebe reci mi kada upalis tv da li trepce zelena dioda dok se ne pojavi Smart Viera, meni trepce preko 10 puta inace sve je u redu slika ton, jel tako mora
Nisam obratio paznju na to ali kao sto kibicer kaze trealo bi da je to regularno.

Brini onda ako ti bude 7 puta treptala crvena dioda, mislim ne daj Boze da se desi ;)
 
covix kolko sati imas na tv da li moze da izdrzi 8000 sati bez popravke mislim na eletroniku
 
:) zajebavas se?
Ja na starom imam 60000 sati bez ijednog kvara,sve radi kao prvog dana.
 
Ako pitaš za ovaj stari onda:42PV60E kupljen 2006
a imam i 50ST60E.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko šta sve obuhvata ovaj sw update od pre neki dan? Instalirao, ali nisam imao vremena da istražujem
 
covix kolko sati imas na tv da li moze da izdrzi 8000 sati bez popravke mislim na eletroniku

Nasao si da koga pitas. :D Ja ga koristim samo za BR film. Kupio sam ga u februaru i imam tacno 289 sati na njemu, pogledam film na njemu i gasim. Garancija vazi za 100.000 sati vazi ako dnevno max 8 sati gledas sa 50% brightness-om. Makar tako pise u manualu.
 
jedno pitanje kada se stavi slika u normal mode koji je to Panel Luminance low , mid ili high hvala unapred
 
jedno pitanje kada se stavi slika u normal mode koji je to Panel Luminance low , mid ili high hvala unapred

ja koristim cool sa low ili mid, gledam u mrklom mraku tako da ako mi smeta mid onda smanjim na low, ali definitivno vise detalja ima sa low.
 
Mozda je malo glupo pitanje ali me interesuje da li se sa vremenom (satima rada plazma panela) koriscenja plazma tv-a poboljsava kvalitet prikazanog materijala(signala) na ekranu? Imam ovaj tv od februara ove godine. E sad neznam da li je to vise subjektivno (navika) ali mi se cini da je za nijansu bolji prikaz na ekranu. Ovo mi je prva plazma pa nemam iskustva sa tom vrstom tv-a. Pitanje je vise upuceno ljudima koji kao i ja koriste plazma tv pretezno za gledanje televizijskog programa(kablovska) jer ja tv pretezno koristim za gledanje kablovske tv a manje za filmove sa ex izvora.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji alternativa za skype kameru ? Jel neko probao da prikopca neku logitech kameru na tv ?
 
Je l' ima još negde ovih televizora? Vidim da ih više nema po KP, je l' moguće da su rasprodati? Ima 42" GT serija, pa šta znam, možda se i sa tim utešim. :p
 
Pre neki dan sam razgovarao sa čovekom koji mi ga je doneo iz HU, on ima GT, ja ST, kaže da ih više nema u mađarskoj. Ko je kupio, kupio. Ni većih nema.
 
Znači, samo 42" GT? Pa dobro, nije ni to loše. :)
 
Proveri da li je nov, ako imaš mogućnost. Iz softvera se direktno može čitati broj radnih sati
 
Kako da ne bude? :zgran: Mislim, u kutiji, folija, garancija... od čoveka koji se time bavi... Mislim, to bi baš bila svinjarija.

Kako se to tačno proverava za GT60E seriju?
 
verovatno kao i na ST.
MENU (sa daljinca naravno)
HELP
pa imaš SYSTEM INFORMATION/DEVICE INFORMATION ili SELF TEST.
 
Nađi svakako gde je taj life Timer, trebaće ti i da ga pratiš tokom razrade.
I ja pretpostavljam da je isto za celu 60 seriju (za XT i ST jeste isto), ovako kako je vylota napisao.
Kod 50 mora da se ide u Service mod.
 
Primetio sam da film koji normalno ide na kompu (bez obzira na kvalitet i codec), kada pustim preko TV-a (HDMI !!) onda je dosta mutna slika kod scena gde se kadar/kamera pomera. Jel moze neko da potvrdi ovo ?

Predpostavljam da je do kvaliteta kabla, posto je najjeftiniji kineski HDMI. Kada pustim preko USB/TV onda je nesto bolja ali definitivno je najbolja VGA/Monitor.
 
Ako je digitalni signal (a jeste jer je HDMI) i nije kabl od preko 10m, nije do kabla.
 
Ako je digitalni signal (a jeste jer je HDMI) i nije kabl od preko 10m, nije do kabla.

Pa neznam bas, to je ona stara prica jel ima razlike izmedju HDMI i HDMi. Da je opticki onda ne bi bilo razlike ali posto je bakarna zica verovatno ima razlike. Kabl je od 2.5m, svakako sam vec odlucio jos ranije da kupim qed performance HDMi pa cu onda makar biti miran. Takvi smo mi ljudi :D

Inace nesto manje "laguje" ako pustam sa ext-HDD-a nego sa 8GB usb. Videt cu jel ima razlike ako stavim QED.
 
ne, nema veze jer je digitalni.

inace i preko optike moze analogni signal.
 
Pa neznam bas, to je ona stara prica jel ima razlike izmedju HDMI i HDMi. Da je opticki onda ne bi bilo razlike ali posto je bakarna zica verovatno ima razlike.
Kakve veze ima što je bakar!?! Bakar je u digitalnim prenosima audio signala često superiorniji jer nema dodatnog džitera od optokaplera. Slika se u svakom slučaju baferuje pa to ovde ni nema veze. Optika ima samo dve prednosti:

1. veći domet između pojačavača
2. galvanska izolacija

U ovoj aplikaciji ni jedna od tih prednosti ne dolazi do izražaja.

Inače, postoji i nešto što se zove kanalsko kodovanje. Recimo da HDMI ima nešto što se može smatrati "error checking & correction" iliti balansirana veza (za one kojima je analogna tehnika bliskija). Usviravanje kablova i ostale magije ostavite na ulazu u ovaj forum. :)
 
Kakve veze ima što je bakar!?! Bakar je u digitalnim prenosima audio signala često superiorniji jer nema dodatnog džitera od optokaplera. Slika se u svakom slučaju baferuje pa to ovde ni nema veze. Optika ima samo dve prednosti:

1. veći domet između pojačavača
2. galvanska izolacija

U ovoj aplikaciji ni jedna od tih prednosti ne dolazi do izražaja.

Inače, postoji i nešto što se zove kanalsko kodovanje. Recimo da HDMI ima nešto što se može smatrati "error checking & correction" iliti balansirana veza (za one kojima je analogna tehnika bliskija). Usviravanje kablova i ostale magije ostavite na ulazu u ovaj forum. :)

Ne radi se o zvuku vec o slici. Kod zvuka se gleda da bude sto prirodnija zato se ide na analogni signal.Kod HDMI-a smo prisiljeni na digitalni signal. HDMI je najjednostavnije receno analogni kabl koji prenosi digitalnu sliku STIM da postoji razlike izmedju jeftinog "bakra" i onog od 99.9 % i da kod tih kablova signal je daleko "bolji" (prirodniji) od optickog (na pola metra) . Opticki ne vole audiofili zbog vestackog zvuka, zato je to relativno da sta je bolje i superiornije. Ovo su cinjenice. Ako nekog bude zanimalo onda cu javiti da jel bilo razlike izmedju QED (99.9) i standardnog kabla od 150 din - 2m.
 
Poslednja izmena:
Ne radi se o zvuku vec o slici. Kod zvuka se gleda da bude sto prirodnija zato se ide na analogni signal.
Šta si ti sad rek'o... ni sam ne znaš.

Kod HDMI-a smo prisiljeni na digitalni signal. HDMI je najjednostavnije receno analogni kabl koji prenosi digitalnu sliku STIM
Ljudi sa tvojim nivoom znanja bi bilo najbolje da nikome ništa ne objašnjavaju, ali avaj...

da postoji razlike izmedju jeftinog "bakra" i onog od 99.9 % i da kod tih kablova signal je daleko "bolji" (prirodniji) od optickog (na pola metra)
facepalm.gif


Opticki ne vole audiofili zbog vestackog zvuka, zato je to relativno da sta je bolje i superiornije. Ovo su cinjenice.
To nisu činjenice, to su naklapanja čoveka koji ne zna i ne razume digitalnu (i analognu) elektroniku i fiziku koja je iza nje.

Pokušao sam da ti objasnim ali ti izgleda ne možeš ni da savladaš pojam kanalskog kodovanja. Gubici u prenosu kod HDMI interkonekcije bi se iskazali kao bele tačkice/pikseli, svojevrstan digitalni šum, a ne zamućenjem slike - jednostavno je takva priroda kanalskog kodovanja koje se koristi u transportu. Sa druge strane, sam HDMI prenos ima fenomenalan SNR i jaaako ga je teško omesti standardnim kućnim izvorima šuma.
 
To sto je mutna slika to je zbog 50herz buga koji imaju panasonicove plazme i to zavisi od kanala do kanala negde se primeti negde ne, inace ova plazma je za hd ripove od wiki ,Don,esir odlicna, samo da je crna malo tamnija, bila bi vrhunska
 
Vrh Dno