Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Ja sam pitao na hdportal forumu u vezi problema sa overscanom i taj Nani mi je ekspresno odgovorio:

"Uslijed neplaćenih računa Panasonica, HD Portal više ne preuzima obavljanje tehničke podrške za Panasonic produkte.
Obratite se molimo Vas na Panasonic predstavništva u zemlji u kojoj se nalazite."
 
Vidis taj Jamezdin je najveci placenik koji postoji na ovom svetu(pri tome on kaze da ga drugi nepravedno optuzuju da je placenik ),jer covek je sam bez icijeg pitanja pisao recenzije i niko ga na to nije primorao niti je taj nesretnik sklopio neki ugovor pa mu je suprotna strana uskratila novcanu nadoknadu za ugoveren posao.Covek je sam pisao bajke,basne i pripovetke na koje panasonik nije davao pet para jer takvih kao on ima na tone.Ako je panasoniku potrebno da mu neko(Jamezdin) u ovom ekonomskom dar maru pospesi prodaju onda je propast sveta zagarantovana.
Nacin na koji on deluje i njemu slicni je odavno poznat u prljavom marketingu a on ti nece napisati da je od trgovina dobijao i jos dobija odredjenu apanazu na bazi bajki koje podsticu prodaju pa samim tim i profit i tu u vodu pada ne njegova strucnost vec njegova objektivnost i nepristrasnost.
Nacin na koji je izlozio problem pred ocima javnosti u vidu kukanja i zamolnice da mu neko udeli neku paru jer je on mnogo ulozio a nije nista dobio je ako nista drugo ono tragikomican i ponizavajuci za njega samoga.
Niko ga nije nizasta angazovao niti primorao vec je on poceo iz hobija pa kada se hobi pretvorio u biznis onda su narasli apetiti i onda on sa ne znam kojim pravom ocekuje od nekoga da mu plati ne znam sta.Pri tome taj doticni nesretnik brise sve poruke korisnika koji imaju drugacije misljenje od njega.
Zamislite pominje racun koji drznik,to bi bilo kao kada bi ja sada odneo racun asusu u kancelariju i kazem e ja sam na forumu napisao jedan clanak koji hvali vas brend pa ajde dajte mi toliko i toliko para ili cu ja na tom forumu da pravim asusu problem.
Inace zbog takvog bahatog ponasanja je i izbacen iz portala gde je prethodno bio jer je hteo sve pare u svoje lepljive prste i po svaku cenu.


Ja sam pitao na hdportal forumu u vezi problema sa overscanom i taj Nani mi je ekspresno odgovorio:

"Uslijed neplaćenih računa Panasonica, HD Portal više ne preuzima obavljanje tehničke podrške za Panasonic produkte.
Obratite se molimo Vas na Panasonic predstavništva u zemlji u kojoj se nalazite."
 
Poslednja izmena:
Ahaa. Pa čovek se zove Jasmin. Pisao je i ovde pre par godina. Čitao sam nekoliko njegovih recenzija i nije mi izgledao kao plaćen. Sećam se da je ranije kukao da samsung ne daje uređaje na testiranje kao što rade panasonic i sony. Nisam pratio poslednjih godinu dana šta piše.

Pa zar ne citas njegov portal i sta kaze kolega radax gore,nema para od panasonika nema ni odgovora coveku pa ti mi kazi jer to placenik ili nije.Verovatno si ga citao dok je bio hobista neiskvaren.
 
Pa zar ne citas njegov portal i sta kaze kolega radax gore,nema para od panasonika nema ni odgovora coveku pa ti mi kazi jer to placenik ili nije.Verovatno si ga citao dok je bio hobista neiskvaren.

Pa ne. Čitao sam pre par godina test plazme serije g20 (dakle model 2010) i mislim da je poslednje za model s30 (2011), ako se dobro sećam.
Tek sad shvatam da je taj hdportal.hr u stvari druga stvar u odnosu na hdtelevizija.com na kome sam poslednji put čitao neki njegov tekst.
Čovek očigledno nije ispunio neke sopstvene ambicije pa se ponaša vrlo ružno. Iz ranijih postova se sećam da je na svom sajtu bio predusretljiv i prema posetiocima iz Srbije. Izgleda da pare kvare čoveka. I kad ih ima i kad ih nema.

Ostaje pitanje:42st50 ili npr 40es6710?
 
MA,da covek je izbacen sa hdtelevizije ili sta vec mislim da i nije bitno,vec nije vise objektivan a predusretljiv je i dalje sve dok mu slepo verujes na svaku rec i sve dok se slazes sanjim.To je ono o cemu sam pisao sve te recenzije su jedno,problemi drugo a ono sto nadjes i kupis je trece.Nema vise coveka da mu verujes sve je to prodano i priklonjeno radnjama,brendovima uvoznicima i sta ti ja vec ne znam.Moras danas otvoriti cetvoro ociju i prociitati sta su drugi koji su kupili rekli i to na vise mesta kako bi stekao nekakvu pravu realnu sliku.
 
MOJ savet svakome ko kupuje ili misli da kupi bilo koji 42 inca tv pa i rodjenom bratu je 50 inca.Ne znam zasto se ljidi plase 50 inca pa nece tv da ujede ,sto puta sam to nekome savetovao i sto puta me nisu slusali a 100 puta su posle rekli da im je tv mali.

Ja sam krenuo od 37 inca i mislio sam da je to vauuuuuuuu ogromno,pa sam onda uzeo 42 inca pa sam rekao da sam se zajebao pa posle je to bilo malo jako malo pa sam uzeo 50 inca pa je i to sada malo onda sam uzeo 60 i to je ono pravo naravno ako imate sta hd da gledate.Moja maksimalna udaljenost od tv-a je 3,4 metra a najmanja 1,5 metara i tu je 50 inca potpuno normalna velicina a 60 je vec bioskop efekat.
Moji roditelji kada mi cuvaju dete i kada su prvi put rekli za 50 inca da nisam normalan vec posle 7 dana i to kada su recimo gledali tenis kod mene su mi rekli da je velicina odlicna i da je sve ispod toga malo sada za njih.
Isto je i sa familijom i rodjacima svi koji su bili prvi put su rekli da je to isuvise veliko i da oni to nebi uneli u kucu cak ni kao poklon a posle par dolazaka su rekli da je velicina odlicna eto to su samo neki od utisaka jer u prvom trenutku je to ogromno ali posle dvadesetak dana shvatite da je to za ovu moju razdaljinu prava mera.60 inca je vec za ozbiljne filmofile.
 
Poslednja izmena:
...sa prethodnim se postom u potpunosti slazem... ako uslovi u prostoriji i finansije dozvoljavaju, obavezno >=50"... pozzz
 
Ja moj crt Sony(21") gledam na oko 1.6m. Uzeo bi ja i vecu dijagonalu od 40/42" ali je to vec ozbiljnija lova cak kad se gleda cenovnik kod "madjara" a da ne govorim o regularnoj prodaji u radnjama. Trenutno gledam analogni signal na š.....oj kablovskoj ( AVcom ) koja tek treba krajem godine da uvede neke HD kanale. Znam ja da za HD signal moze i veca dijagonala na manjem rastojanju ( najradije bi stavio 50-icu na zid pa da gledam sa nekih odprilike 2m) ali koga da "orobim" ? Sreca da sam ja samo razmisljao o 32" pa 37" a sad sam kod 40/42". Takodje kad budem kupio nov tv nemam nameru da ga manjam najmanje 5 godina mozda i 10. Nisam bas toliko bogat da mogu cesto da menjam televizor , zato i toliko pratim ovu i ostale teme u vezi kupovine novog tv-a.
 
I ja bih rado posedovao 50" ili veći tv ali dva su problema kod mene: novac (relativno, e550 npr nije mnogo skup) i prostor. Ovo drugo je presudno jer 50" nikako ne mogu da uklopim u prostor predviđen za tv.
Gledao sam kod prijatelja film na 65" tv-u i to je fantastičan doživljaj ali njegova dnevna soba ima 45 kvm. Moj slučaj je prosto takav da dok ne kupim drugi stan nemam gde da smestim nešto veće od 42-46".
 
Necu da ispadne kao da branim Nanija ali zbilja ne postoji review site koji panasonic-ovoj ST50, GT50 ili VT50 seriji nije dao maksimalnu ocenu.... To je jednostavno nepodeljeno misljenje.... Ja sam je video samo u radnji, kalibrisao je po Nanijevim postavkama i opet je wow efekat izostao... Sa druge strane me izludjuje probijanje pozadinskog osvetljenja na mom LCD monitoru...

Covek jednostavno mora da odluci oko kojih stvari moze da se pravi kompromis kad je u pitanju kvalitet slike- mislim da je u tome poenta...
 
@Rincewind
Prvo i osnovno, kao i sa isprobavanjem HI-FI-ja, nema šanse da oceniš kako nešto radi u prodavnici. Tek kad doneseš kući je prava stvar. Druga stvar je što prepisivanje nekih podešavanja sa nekog sajta u TV nije kalibracija, pogotovo ne na novoj plazmi u prodavnici (znači nije ni odrađeno uhodavanje). I ja sam prepisao ta podešavanja i slažem se da je slika bolja od fabričkih podešavanja, ali vidim gde može i bolje da se podesi.

Ja te iskreno pozivam da doćeš kod mene da uporedimo iskustva. Ko god je bio i video TV kod mene je rekao isto, očekivao sam super sliku, al ovo je mnogo bolje...
 
Svi recezenti ovog sveta su na ovaj ili onaj nacin dotirani od strane panasonika i to se lako da videti kako je kod svih njih primetno prikrivanje necega sto panasiniku ne ide u prilog ali su im zato forumi maksimalno otvoreni za svaku vrste prave kritike i fer i koretnog razgovora bez ikakve cenzure.
Tom jamezdinu je ocito krivo sto je neko dobio pare od panasonika a neko nije i to sto je on poslao odgovor kolegi radaxu je po meni ne zabelezeno u istoriji foruma i portala takav odgovor.
Svaki portal ili forum ima nekoliko nacina finansirnaja od banera,reklama,apanaza distributera i uvoznika pa do dobrovoljnih priloga i na kraju do potpore samih proizvodjaca.On na svom portalu ima takve nacine finansiranja ali je ocigledno toliko pohlepan da mu je sve malo pa bi hteo sve da naplati sto moze pa cak i jedan odgovor korisniku kome je to potrebno.
Ja sam pisao i pisem samo o plazma tehnologiji i nisam u svetu lcd tehnologije jer je preskupa kod vrhunskih modela a opet duplo jeftnija plazma daje bolji kvalitet slike pa mi nije to sfera mog interesovanja.
Prosla godina je bila ocajna po pitanju kvaliteta slike panasonika pa je on i dalje bio najbolji sto samo govori o kojim razmerama se radi kada su donacije panasonika ka recezentima u pitanju.
Ove godine panasonik se daleko daleko bolje spremio i popravio mnogo vise nego samsung a razlog je sto je samsung prosle godine bio daleko bolji pa mu je ove godine ostalo jako malo prostora za napredak jer ne zaboravimo plazma je danas na vrhuncu svojih mogucnosti i na samom limitu a kao dokaz tome ide i cinjenica da je recimo proslogodisnji d8000 plazma samsung model bio daleko bolji po pitanju sveopsteg kvaliteta slike u odnosu na vt30 pa je za ovu godinu ostalo samo da malo poboljsa crnu boju i da ubaci opciju promene procesora i komandovanje pokretom jer realno plazma je u limitu svojih mogucnosti nema vise sta da se poboljsava ,dok recimo panasonik mora i dalje da traga za nacinom da poboljsa dithering algoritam,pokrete,uniformnost panela,kontrolu kvaliteta i da eliminise jednom za navek 50 hz bug.



Necu da ispadne kao da branim Nanija ali zbilja ne postoji review site koji panasonic-ovoj ST50, GT50 ili VT50 seriji nije dao maksimalnu ocenu.... To je jednostavno nepodeljeno misljenje.... Ja sam je video samo u radnji, kalibrisao je po Nanijevim postavkama i opet je wow efekat izostao... Sa druge strane me izludjuje probijanje pozadinskog osvetljenja na mom LCD monitoru...

Covek jednostavno mora da odluci oko kojih stvari moze da se pravi kompromis kad je u pitanju kvalitet slike- mislim da je u tome poenta...
 
Poslednja izmena:
Sky Uk brate koliko te Samsung plaća?
Nemoj da se ljutiš i buniš al stvarno ništa drugo osim sami zakon , pana njesra.
Otvori trejd o svom Samungu i opisuj ga. Ovo bi trebalo da bude trejd za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe st50. Iskustva, utisci, problemi...
Nemoj više majke ti 6100 i 8000 i ništa drugo. Panasonik st50 ima odličnu sliku, LOŠ medija plejer i to je to. Samsung i LG i ili VOX su vekovima ispred.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, pa zar on nije prvo hvalio Panasonic, pa naprasno promenio tabor?
Zaista imam problema da sve ispratim :(.
 
Verovali ili ne, u svetu postoje udruženja potrošača i zakoni o zaštiti potrošača koji se poštuju.

Ko god je malo više pratio AVS forum i slične, mogao je da primeti da npr. u USA ljudi kupuju i menjaju po 5 televizora dok ne nabodu onaj koji im se sviđa (vidim da je slična praksa i u GB). Apsolutno se slažem da su svi recenzenti potkupljeni bilo gde da se nalaze, na ovaj ili onaj način. Ali apsolutno ne mogu da poverujem u to da je moguće u 2012. godini sakriti istinu o bilo kom proizvodu, a pogotovo o proizvodu masovne potrošnje. Još da pričamo o tome da se istina skriva godinama. To je priča za ...
 
Pa super je , znam iz iskustva , onima u Nemackoj..uzmes Tv ,probavas ga kuci jedno nedelju dana pa vratis ako ti se ne svidja i dobijes lovu nazad bez pogovora i bez mazanja : " jel moze nesto drugo da vam utrapimo" ili " eee, ne moze to tako....taknuto maknuto,nema vracanja..."

Isprobas sam pa vratis ako ti ne lezi.Samo sto to koristi max 5 % potrosaca redovno....ovo o cemu mi pricamo 90 % njih ne primeti niti ga interesuju detalji .
 
Ovako. Ovo mi je poslednji post ovde jer ste se, ljudi, mnogo raspisali ovde i stalno vrtite jednu te istu priču. Zato ću da kažem moj utisak o TVu nakon 5 meseci korišćenja i da prestanem da pratim ovaj thread.

Uzeo sam TV nakon opsežnog raspitivanja po netu o tome koji HDTV je dobar za video igre (ps3). Na kraju je pao izbor na ST50 i na Samsungove E7000 i 8000 serije (ove su verovatno oznake u SAD, ne znam za EU) zbog dobre cene, dobre slike i niskog input laga (što je u prevodu kašnjenje u odazivu unetih komanda na ekranu, jer slika prolazi kroz razne računske procese pre nego što se prikaže na ekranu. Jedino CRT TVi nemaju taj problem).

Kada sam tražio TV, takođe sam gledao da model ima zadovoljavajući playback sa USB HDDa, i ST50 nije razočarao. Pušta MKV fajlove bez problema u svim rezolucijama, titlovi rade izuzetno dobro, iako ne postoje opcije da se podese fontovi i da se koriguje kašnjenje i slično, kao u plejerima na PCu... Mada, ako bih povezao neki dobar lap top preko HDMI kabla, imao bih tu opciju, pretpostavljam. Ovako, MP4 filmovi imaju problema sa puštanjem titla, ponekad ne registruje titl fajl, a u nekim slučajevima pusti titl, ali bez mogućnosti podešavanja jezičkog koda za prepoznavanje znakova (zavisno od filma). No to nije za mene problem, jer većina HD rip filmova ionako dolazi u MKV formatu danas. Slika filmova je fenomenalna, redovno pravim bioskopske večeri sa društvom. Nije preporučljivo puštati film sa USB flash drive-a (tj. "uesbejčića"), pošto pretpostavljam da ti stikovi nisu predviđeni za to. Samo koristiti USB hard disk.

Input lag je 16ms, kako sam pročitao na recenzijama, što se uopšte ne oseća. A kao predanom igraču tabačina, gde je svaki frejm akcije važan, to mi je zuzetno bitno.

Znate da u igrama tabačinama u gornjem delu ekrana ima šipka sa količinom energije? Ona je tu tokom celih borbi. Eto, dešava mi se image retention sa tim, sa logoom Fox Life-a (Life deo logoa je izrazito beo). Čujem da se ljudima isto dešavalo sa logoom TV Ultra. Iako sam primetio to, ne smatram ga za preveliki problem. Na kraju krajeva, to primećuju samo ljudi čiji je TV. Drugi mi nikad nisu skrenuli pažnju na to. Jednom samo sam se uspaničio, bio je dan pred dogovoreno bioskopsko veče. Odlučio sam da ostavim onaj Scrolling Bar preko večeri, i problem je ujutru bio kao rukom odnešen.

Sve u svemu, dobar TV, koji će krajem godine sigurno pokupiti koju zaslugu zbog niske cene i odličnog kvaliteta. Samo čekam.
Peace out, home dawgs! Najtoplije preporuke.
 
Nema ljutnje procitajte moju preporuku kako sam napisao pre koji dan,za svakoga ima nesto.plazma kako sam napisao je spala na dva slova pa svako moze odabrati sta su mu prioriteti kod kvaliteta slike.
Ja i dalje hvalim panasonika jer je slika vrhunska a kome njegovi problemi ne smetaju samo napred nece pogresiti.
Ja sam tu takodje da javno pisem o problemima koji drugi nece i ne zele da pisu.
St 50 sa svojom cenom je najbolji odnos u skoro pa premium klasi gde je bolji izbor od skuplje brace vt i gt a ko ima toliko novaca ja preporucujem samsung e8000.

Sky Uk brate koliko te Samsung plaća?
Nemoj da se ljutiš i buniš al stvarno ništa drugo osim sami zakon , pana njesra.
Otvori trejd o svom Samungu i opisuj ga. Ovo bi trebalo da bude trejd za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe st50. Iskustva, utisci, problemi...
Nemoj više majke ti 6100 i 8000 i ništa drugo. Panasonik st50 ima odličnu sliku, LOŠ medija plejer i to je to. Samsung i LG i ili VOX su vekovima ispred.
 
Poslednja izmena:
Po meni ko ima para treba da uzme novu filipsovu seriju 9. Inače ST50 je zaista trenutno best buy. Mada sam ja lično nabavio filipsovu seriju 6.
Što se tiče playera ja tu zasita ne vidim problem pored silnih računara dodatnih uređaja i sl...recimo ps3 media server (nije konzola ps3 :) ) rešava sve probleme.
 
Poslednja izmena:
Procitah par pocetnih strana, i hvalospeve o ovoj plazmi, pored stranih recenzija i posto imam 42" TH-42PV80P, resih da se nadogradim i rezervisah 50" model, a onda posle videh novije postove i sve neki problemi, te lose ovo te ono, pa sam sad bas ono zbunjen... ne bih bas voleo da mi zapadne neki felerican model, a i ovo oko burn-ina mi se ne dopada, na ovoj mojoj plazmi nisam imao uopste takvih problema...
I sta ciniti, TITQ...
 
Ako nisi imao na svojoj, tek nećeš na ovom modelu.
 
Lepo ti kaže ako na plazmi staroj bar 5-6 godina nisi imao problema sad su šanse mnogo manje. Imam 50st50 i prezadovojan sam. 2D i 3D slika je fantastična. Medija plejer može da bude bolji ali to je TV a ne wdtv, android mini pc ili pc...
Da ti preciziram:
- titl je bolji (veći) kad je u mkv-u nego kad je pored fajla, tako da mkvtoolnx radi posao.
- u 3d mkv ne radi prevod (ili ja nisam našao način) lepo. Kad je SBS pola prevoda je s jedne a pola s druge strane, kad je OverUnder nema prevoda.
- smart hmmm.... pa ovo nije pc. Brovser radi, youtube radi, internet radio radi, vremenske prognoze,... ima programa na panasonicovom sajtu pa pogledaj. Ja i ovako planiram da kupim android stilk ili mini pc tako nešto jel kreće h.265 kodek, igrice, programi... android je to a može i linux.
Jedino čime nism zadovoljan je mala dijagonala. Zvao sam "Mađare" i niko nije mogao da mi donese 65 a u Neptunu su mi rekli da bi cena bila preko 360.000 din što je previše s obzirom da je u Mađarskoj bio oko 2050 eura. Na kraju sam preko Nepruna uzeo 50. Šta da ti kažem kad je i moja supruga prezadovoljna slikom iako je, kao i 99% žena, bole ćišak i apsolutno ne primećuje takve stvari.
 
Pa kazu da na starijim Panasonic plazmama je bilo manje "duhova" nego na ovim novim panelima, pa mi ubacise frku, ko ce da se zeza da vrti slajdove da bi to otklonio i zaista bi me nerviralo...
Sto se tice tih player funkcija lepo bi bilo da je sve potaman ali ja sve ionako pustam sa pc-ja preko hdmi kabla i daljinskog za pc, a i sto rece, neki android media centar nije losa stvar...
Malo sam se bio prebacio da uzmem ipak Samsung, ali citam kod njega ima zujanje, a i 20000 je skuplji, pri tome gledah i nigde ga nema sad trenutno (bar u kg-u)...
Pa zbog svega toga sam se opet navrnuo na ovaj Panasonic, aj valjda cu imati srece, verujem da je tv super, samo da ne krene da me zeza :)
Jednostavno, dobrih TV-a, da budu plazme i bar 50" u rangu 1100e, nema sta da se razmislja ili ova ili Samsung e6500 (+200e), tako da sam se odlucio... i btw, ubedio si me :)
 
Za 50'' best buy je ST50, ali za veće dijagonale best buy je 60E6500, koji ima dvostruko veću dubinu crne u odnosu na 51E6500, ima čak i veću dubinu crne u odnosu na 51E8000.
Moja preporuka za 50'' je 50ST50 a za veće dijagonale 60E6500.
 
Ja sam 60E6500 platio 165.000, za te pare ST50 u toj dijagonali nema teorije da se nadje.... E6500 i ST50 su ista klasa, svaki ima neke prednosti i mane u odnosu na konkurenciju ali generalno su odlični i koji god da se uzme neće se pogrešiti. 50ST50 može da se nađe čak i za 920 evra što je stvarno odlična cena, dok 51E6500 ne može za te pare jer je jedno 100-200 evra skuplji i zato je ST50 bestbuy za 50''... 60E6500 košta nekih 1450 evra, za te pare i za dijagonalu 60+ ne može ST da se nađe ni u Mađarskoj, Poljsko Slovačkoj ili bilo gde, zato je 60E6500 best buy u klasi 60+.
Što se dubine crne tiče, to je glavna prednost ST50 u odnosu na E6500, ali i to zavisi od slučaja do slučaja, za mene to nije prednost a evo i zašto:
ST50 ima dubinu crne od 0,009 kandela, pri čemu može max da izvuče oko 120 kandela, kad se ova dva broja podele dobija se kontrast od preko 13.300.
E6500 ima dubinu crne (na dijagonali 60'') od 0.018 kandela, pri čemu može da izvuže na mx osvetljenju 170 kandela što čini kontrast od oko 9400.
Na prvi pogled bolji je ST50, i jeste ali samo pod jednim uslovom, da gledate u potpunom mraku. Ja ne gledam tako već imam ambijentalno pozadinsko osvetljenje
ukupne snage 26W i u boji od 6500 kelvina. Zašto je ovo ambijentalno osvetljenje toliko bitno, pri ovakvom osvetljenju ljudsko oko ne može da razlikuje dubinu crne potpuno praznog ekrana (ali sa jednim malim belim kvadratom u sredini) u odnosu na ugašen ekran. Odnosno ne može da se vidi razlika 0.018 u odnosu na 0.000
Ali pri tome onih 170 kandela na potuno svetloj slici nije više onako blješteće, pa se dobija čak veći kotrast u odnosu na ST50.
Znači skraćeno u mračnoj sobi veći kontrast ima ST50 i to primetno, u ambijentalno osvetljenoj ili po dnevnom svetlu, veći kontast ima E6500.
Iz istog razloga LED-ovi imaju po dnevnom svetlu daleko veći osećajni kontast i zbog toga po šopovima LED-ovi izgledaju kao da imaju veći kontrast u odnosu na plazme.
 
Što se tiče razlike 50 i 60 primetno je to. Ja ne gledam tv u mraku. Dijagonalno imam velike prozore i ne smeta. Noću uvek svetle svetla: ambijentalna + još neko tako da ni to ne smeta. To su moja iskustva. Siguran sam da Samsung ima super sliku ali iskren da budem mene su odvukle recenzije i to da je na st50 slika bar kao naj bolja prošlogodišnja vt30 ili za nijansu bolja. Naravno svidela mi se i kad sam išao po prodavnicama i zevao u sve i svašta.
 
Nazad
Vrh Dno