Šta je novo?

Panasonic 42-46" Full HD Plasma?

Sasa

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poruke
5,269
Poena
780
Sta ste videli po nekim akcijama/kombinacijama ?

Ima li sta bolje od 46tice u Merkuru za 106 000 ?
 
Ima najava da će 42PV80 biti uskoro kod nas oko 63k, što odgovora ceni u CRO npr., a tamo PY80 košta 9k kuna, što će reći da kod nas treba da bude oko 90k dinara. Inače su trenutne cene van pameti, kao da nisu uvozili pola godine Panasonic.
 
Sale, potrošio sam mnogo sati obilazeći razne tehnomarkete i gledajući sve opcije. Najbolja varijanta ti je Samsung 50P96FD, košta 129 hiljada u bugarskom tehnomarketu (Delta Siti, blokovi...).

Svuda je dobio extra ocene, a jedan review koji sam na brzinu mogao da nađem je ovde:

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/09/15/Samsung-PS-50P96FD-50in-Plasma-TV/p1

Ukratko, o njemu kažu da je jedna od najboljih plazmi, tik iza Kuro modela više klase koji koštaju bar dva puta više. Ja ga uzimam za par dana kad stigne nov primerak (ne bih uzimao onaj što je bio izložen). Vezivao sam i notebook na njega i stvarno dobro prikazuje video, brze scene i ima dobru crnu... Otiđi bar i pogledaj ga, mislim da imaju izložen jedan u blokovima i na banovom brdu.

Možda bi bude od koristi, osim ako nisi vezan isključivo za Panasonic i dijagonalu od maksimalno 46".
 
Poslednja izmena:
ih sad tik iza kuro modela... :) al da je dobar jeste... drugar je hteo da uzme taj izlozen i sretjom sam ga odgovorio inace bi bilo belaja :D
 
Edit kod mene: 42PV70 se očekuje za oko 63k. A Panasonic vs Samsung... pa pročešljati malo avs forum npr. i videti na šta se sve ljudi žale. Nekako bih ga izbegao ako je moguće :)
 
Sale, potrošio sam mnogo sati obilazeći razne tehnomarkete i gledajući sve opcije. Najbolja varijanta ti je Samsung 50P96FD, košta 129 hiljada u bugarskom tehnomarketu (Delta Siti, blokovi...).

Svuda je dobio extra ocene, a jedan review koji sam na brzinu mogao da nađem je ovde:

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/09/15/Samsung-PS-50P96FD-50in-Plasma-TV/p1

Ukratko, o njemu kažu da je jedna od najboljih plazmi, tik iza Kuro modela više klase koji koštaju bar dva puta više. Ja ga uzimam za par dana kad stigne nov primerak (ne bih uzimao onaj što je bio izložen). Vezivao sam i notebook na njega i stvarno dobro prikazuje video, brze scene i ima dobru crnu... Otiđi bar i pogledaj ga, mislim da imaju izložen jedan u blokovima i na banovom brdu.

Možda bi bude od koristi, osim ako nisi vezan isključivo za Panasonic i dijagonalu od maksimalno 46".

Izgleda kao sjajan TV, steta sto sam snob i ne mogu da gledam Samsung.
No, ovo znaci samo jedno, uskoro ce i Panasonic ispod 130k za Full HD plasmu. :)

Hvala, pozdrav
 
Ja sam u subotu bio do TM i po toj ceni ga nije bilo 100%. Treba otići i proveriti :)
 
Bio sam u Tehnomarketu u Delti za vikend i rekli su mi da su u ponudi imali Panasonic 50PY800 (dakle najjacu seriju) i to za samo 169.000 Din sto je fenomenalna cena, ali su prodali 2 komada koje su imali za 1 dan. Tako nesto treba loviti, posto je to ekstra cena.

Maxo, tak Samsung je proslogodisnja tehnologija i mislim da za te parice mozes da kupis bolji TV, za samo malo vise para.
 
Bio sam u Tehnomarketu u Delti za vikend i rekli su mi da su u ponudi imali Panasonic 50PY800 (dakle najjacu seriju) i to za samo 169.000 Din sto je fenomenalna cena, ali su prodali 2 komada koje su imali za 1 dan. Tako nesto treba loviti, posto je to ekstra cena.

Maxo, tak Samsung je proslogodisnja tehnologija i mislim da za te parice mozes da kupis bolji TV, za samo malo vise para.

Koliko se razlikuje plazma tehnologija iz 2007 i 2008? 170 hiljada je ipak mnogo više od 106 hiljada ili 129 hiljada...
 
Pa pazi, slazem se sa tobom, ali je razlika u crnoj boji (koja je daleko najzacajnija stavka) bas drasticno razlicita izmedju proslogodisnjih i ovogodisnjih modela. Najbolji sajt (najdetaljniji) ti je http://www.hdtvtest.co.uk/, tu mozes da vidis gomilu testova (ima i ovaj koji spominjes) http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-PS50P96FDX/. Po meni, ako si spreman da das toliko para, mislim da je najbolja kupovina u tom rangu neki Panasonic, recimo 46PY80 ili 85http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09038237, ovde je 135k. To je daleko kvalitetniji televizor, a razlika je 4 inca.
 
Čekaj, daješ mi link, a oni ga nahvalili...

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-PS50P96FDX/Picture-Quality.php

Dead pixel 1 (six o'clock)
Screen uniformity Mild reflection moire (less obvious than on PS50Q97)
Overscanning on component 2.5%
Blacker than black Passed
Black level Excellent
Black level retention Stable with DNIe disabled
Colour chromaticities Excellent
Scaling Average
Video mode deinterlacing Average; limited jaggies reduction
Film mode deinterlacing 3:2 and 2:2 cadence passed when [Movie Plus] enabled
Viewing angle Very good (≈140°)
Motion blur Slightly worse than top-tier plasmas
Digital noise reduction Average
Image retention Mild – precaution advised for first 200-300 hours
Posterization Noticeable dynamic false contouring
Sharpness Defeatable edge enhancement
1080p/24 capability (PS3) Accepts 24fps – judder reduced considerably
1:1 pixel mapping Yes, when [Just Scan] (only available on HDMI) enabled

Poenta je da je taj Samsung u rangu sa Panasonic-om, a jeftiniji je i 4 inča veći. To što se pojavio godinu dana ranije i nije neki reper za bilo šta. Evo moj Samsung 244T je bolji od svih 24" monitora koji se sada mogu kupiti, u svemu, a izašao je krajem 2005.
 
Gledaj, niko ne kaze da ga nisu nahvalili, ali se radi o tome da Samsung (ja ga imam) ima najslabiju crnu boju od tri najveca proizvodjaca (Pioneer, Panasonic i Samsung).
Ti za 135k mozes da kupis ovogodisnju tehnologijukoja je po svim testovima daleko bolja od proslogodisnje. Ako si procitao tekst do kraja, taj Samsung ima problema sa SD izvorom i to velikih, a ti ces na njemu gledati i regularnu TV.
U svakom slucaju tvoj je izbor. http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ85B/Conclusion/ evo ti link ka Panasonicu
 
Meni danas kada je stigao racun za kabalovsku stoji na poledjini da uz racun u TM imate popust 3% na kupovinu televizora. Na 100 hiljada nije mnogo ali mozda nekome bude znacilo.
 
Gledaj, niko ne kaze da ga nisu nahvalili, ali se radi o tome da Samsung (ja ga imam) ima najslabiju crnu boju od tri najveca proizvodjaca (Pioneer, Panasonic i Samsung).
Ti za 135k mozes da kupis ovogodisnju tehnologijukoja je po svim testovima daleko bolja od proslogodisnje. Ako si procitao tekst do kraja, taj Samsung ima problema sa SD izvorom i to velikih, a ti ces na njemu gledati i regularnu TV.
U svakom slucaju tvoj je izbor. http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ85B/Conclusion/ evo ti link ka Panasonicu

Dao si mi link za 42. Meni je bezveze da uzmem i 46, jer sam hteo 52, pa ajde, odlučio se za 50... A ti mi podmećeš 42. U mojoj sobi je to malo, krastavac. I ponavljam, ovaj Samsung ima odličnu crnu, nigde se ne žale na to, čak kažu i da je odlična. Jedino što su za njega negativno rekli je da ima lošiji prikaz SD kanala i da su boje na Panasonicima i Pioneeru naravno, bolje. SD kanali izgledaju gadno na mojoj kablovskoj, koji god TV koristio, pa me baš briga, plus ni aspekt ne valja (moram da koristim crop, a to mi na plazmi ne pada na pamet da radim, jer će deo ekrana da burnuje, a drugi deo će ostati nekorišten - to ne valja raditi na plazmama). Drugo, zapeo si sa tom prošlogodišnjom tehnologijom, kao da si neki PR. :). Veruj mi da to veze s vezom nema, razlike nisu ni izbliza tolike, a razlika između 50 i 42 inča je velika. 46" panasonic bih uzeo, verujem da je solidno bolji, a i sa 4" manje ću da preživim, mada je velika udaljenost sa koje ga gledam, džaba bre nabavljam sve ove 1080p ripove kad neću videti razliku... :)
 
Jbga, link je ka 42-ci ale je to isto kao i 46 i 50 (mislim isti je panel pa samim tim i performanse). Ja imam tog Samsunga koji ti hoces da kupis (to sam ti vec rekao ali rekoh da ponovim) i super sam zadovoljan istim. Samo konstatujem da je razlika velika, posto komsija ispod mene ima Panasonica i to 42pv80 (znaci nije ni ful HD), i uporedjivao sam njegov i moj tv. Slika na njegovom je bolja i to je to. Mislim da ako si vec resio da das toliko para, bolje da uzmes nesto sto je kvalitetnije. Ali, izbor je samo tvoj i sta god da kupis u zdravlje ga koristio.
 
Nazad
Vrh Dno