Šta je novo?

Pametan sat iskljucivo za potrebe spavanja

tanlleoni

Poznat
Učlanjen(a)
02.12.2019
Poruke
37
Poena
45
Pozdrav,

Trenutno koristim Sleep Cycle aplikaciju koja navodno slusa kako spavam i probudi me od pola sata pre alarma do samog alarma, u zavisnosti koliko se pomeram u krevetu itd.
Navodno ako spavam cvrsim snom, ona ce da pusti tih zvuk i tako me lagano probudi. Ne znam koliko je to sve precizno, pa sam razmisljao o kupovini sata sa senzorima za to.
Dakle sat bih koristio samo nocu, eventualno u teretani ili kad vozim biciklu.

Zapali su mi za oko Fitbit Versa 4 i Amazfit GTS 4. Ili mozda nesto trece, jeftinije ako radi isti posao?
Citao sam razne recenzije na Google, ali nisam naisao neka realna iskustva ljudi. Da li je uopste izvodljivo? Da me sat probudi lagano nekim vibracijama/zvukom?
Lezem Izmedju 23h i pomoci i ustajem u 7:20, odmoran sam uglavnom, ali bih svakako hteo da poboljsam ukoliko je to moguce.

Da li neko ima neka iskustva sa ovim? Svaki savet je dobrodosao :)
 
Whoop
 
To su sve najobicnije igracke koje rade po unapred isprogramiranim algoritmima ponasanja.
Daleko je to od bilo kakve preciznosti i pouzdanosti, tako da tako nesto nemoj ocekivati.

Ako volis gedzete to je super, ako ocekujes nesto vise onda je promasaj.
 
Moja iskustva sa Fitbit je (bilo) dobro. Za spavanje mnogo preciznije i bolji pregled nego 2 Galaxy Watcha koje samo koristio/koristim. Ne znam šta je cilj praćenja.

Imam slip apneu pa imam vrlo precizno merenje režima i ritma sna preko loga CPAP mašine, pa mogu da uporedim.

p.s. Dosta pozitivno sa čitao i u vezi smart ring varijanti. Nemam neposrednog iskutva.
 
Koristio razne uređaje, skoro deceniju, i svaki mi je bio koristan. Da li su obične igračke ili ne, poprilično su informativni, i to bez izuzetka. :)

Ne mogu da licitiram korisnost za nekog drugog, ali meni su baš pomogli.
 
Whoop mislim da ne može da se kupi, to je usluga koja se plaća mesečno, godišnje. Treba proveriti da li to uopšte odgovara dugoročno.
 
Nema Srbije na listi zemalja gde shipuju.
 
Koristim Oura ring 2 već 3 godine, i Garmin fenix 5 već 5 godina. Oba izuzetno korisna.
Oura ne može da te probudi, Garmin može.
 
Garmin - misliš na alarm ili na neku drugu funkcionalnost?
 
Moja iskustva sa Fitbit je (bilo) dobro. Za spavanje mnogo preciznije i bolji pregled nego 2 Galaxy Watcha koje samo koristio/koristim. Ne znam šta je cilj praćenja.

Imam slip apneu pa imam vrlo precizno merenje režima i ritma sna preko loga CPAP mašine, pa mogu da uporedim.

p.s. Dosta pozitivno sa čitao i u vezi smart ring varijanti. Nemam neposrednog iskutva.
Koristim Fitbit Ionic za praćenje sna od 2019. tj od kako sam operisao grlo (zbog sleep anea-e).
Imao solidno praćenje sna i analitiku.
Mnogo mi se popravio san, tj ciklus oporavka tokom sna. Ne zbog pametnog sata nego operacije grla, koja je poboljšala disanje a smanjila hrkanje.
Prije operacije deep sleep mi je bio od 15-30min, a sada ide i preko 2,5 sata.
Više mi ni ne treba sat, ujutro kad ustanem a jastuk izbalavio, odma znam da je deep sleep bio vrhunski.
 
Nazad
Vrh Dno