Šta je novo?

Paljenje TV-a, zvucnika...gasi se monitor?

samsung

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2004
Poruke
483
Poena
320
MoBo - GA-970A-UD3P (rev. 1.0)
SSD - Samsung 840 Evo 120gb
PSU - Chieftec 650 CFT
GPU - Rade 5770

Ploca je stara par meseci, imao sam problema sa njom o kojima sam vec otvarao temu ali ih nisam resio ali komp generalno radi bez problema.
Naime, pre nekog vremena sam prometio da kad upalim tv ( stari ctr ) ugasi mi se monitor i da bih dobio sliku, moram da restartujem komp.
Ako prvo ugasim monitor pa upalim tv i opet upalim monitor, onda je sve ok, slika na monitoru je tu.
Malopre mi se desila identicna situacija samo sto sam ovaj put skroz ugasio zvucnike ( na wooferu on/off prekidac ) i monitor se ugasio pa je sledio restart.
Na isti razvodnik su ubodeni i tv i zvucnici i kuciste.
Probacu sa drugim razvodnikom, mozda je dotrajao pa mu treba zamena a u medjuvremeno dok ne nabavim novi, ima li neko neku drugu ideju sta moze biti problem? Mozda sa plocom nesto nije u redu?
 
Pre ce biti sa napajanjem.
 
Da li bi za navedene komponente + Phenom 955 BE + 8GB rama bilo dovoljno 450w napajanje?
Imam nekog starog Anteca od 450w koji se ne koristi pa bi probao sa njime ali ne znam da li je dovoljno jako?
 
I vise nego dovoljno, osim ako grafika nije neka od 200W.
 
Тв има чоперско напајање као и компјутер а све је на истом разделнику прикључено. Највероватније ти неки хармоник из тв-а прави сметње, пошто је тв стар и таква могућност постоји.
Ако имаш могућности, тв укључи у неки други утикач.
 
Ja sam bas letimicno citao, pa nisam dobro procitao o cemu se radi, problem je ocito u elektro instalaciji.
 
Nazad
Vrh Dno