Šta je novo?

Palit 4870

daki

Čuven
Učlanjen(a)
26.08.2003
Poruke
440
Poena
619
Od juce sam ponosan vlasnik sledece konfe (ukratko):
c2d8400@3ghz, asus p5kpro, 3gb kingstion 1066 RAM, Palit 4870 i 2x500 gb seagate.

Elem, posto je konfa dosla prazna, tj. samo sa win xp SP2 instalacijom i 3dmark06 rekoh hajde da vidim kakav ce rezultat dati pre nego sto krenem sa instalacijom raznog ostalog softvera. Na moje iznenadjenje dobio sam rezultat od 13.000 na 1240x1024 No AA&AF, iako sam ocekivao oko 30% vise tj. oko 17.000 ako je suditi po rezultatima koje sam vidjao. Drajveri su 8.6.

Da li su u pitanju drajveri ili nesto drugo?

Zahvaljujem se na svakoj pomoci
 
na skor u 3D Marku 2006 drasticno utice procesor. te rezultate koj si video su ljudi dobijali sa C2D procesorima klokovanim na 4+Ghz ili sa debelo klokovanim C2Q. srecom, rezultat u igrama ne oslikava ono sto se dobija u 3D Marku 2006, tako da si miran.
 
Pazi kod mene konfa iz potpisa i sa Ati-jem 3850 izvlaci 12500 poena u 3dmark06,
pa ti vidi koliko utice procesor na skor. Probaj da kloknes tvoj procesor pa ondak poteraj 3dmark.
 
nema potrebe za time jer on ima duplo veci fps u igrama od tebe i sa ovakvim procesorom.
 
ja sam uspeo da izvučem u marku06 sa sadašnjom konfom dok sam imao gts 512 15000 pojena :D tako da je taj skor što imaš sasvim zadovoljavajući ali bi moga još da izvučeš kad bi šino tiaj proc na 4 ili više :D
 
Cini mi se da je ovo tema vezana za Palit 4870 a ne za rezultate sa 3d marka.Ispravite me ako gresim
 
3D Mark се не игра, више је оквирни показатељ (који може да погреши јер се јако ослања на процесорску снагу, а игре причају другу причу). Инсталирај неку захтевну игру којом су тестирали овде на сајту, попали АА модове и пусти уграћени бенчмарк и видећеш да превелике разлике стварно нема.
 
Palit 4870 se spominje samo u naslovu izgleda?! Daj koji screen iz igara.
 
da li neko moze da kaze zasto je Palit skuplji od ostalih 4870 kartica kod nas ?
Ima li neki valjan razlog ?

M.
 
pitajte uvoznika.
 
ako ne mogu da budu konkurentni sa ATI-jem ne znam ni sto su onda ulazili na to trziste?! ko ce da im kupi kartu? za nvidiu imaju cenu uglavnom bolju od konkurencije. neka za ATI imaju makar u rangu pa da se jos necemu i nadaju...ovako se nece 'leba najesti.
 
Dok je Sapphire tuJ, ne brinem :smoke:
 
nema potrebe za time jer on ima duplo veci fps u igrama od tebe i sa ovakvim procesorom.

Pa, covek je pitao da li je 13000 mali skor za 4870, a naravno da ce i igre brze raditi sa procesorom na 4GHz.
 
Vrh Dno