Šta je novo?

P35 chipset testovi :)

Northwood

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2005
Poruke
1,823
Poena
349
vec su uveliko pocela testiranja najnovijeg intelovog chipseta P35 (codename: Bearlake)
ASUS i Gigabyte su medju prvima koji su izbacili ploce sa ovim chipsetom
ASUS P5K (+ sufiksi)
Gigabyte P35 (+ sufiksi)

evo par testova i review-a:
http://i4memory.com/showthread.php?t=4000
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/p35_asus_gigabyte/1.html
http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?id=2246&cid=6&pg=1
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=142035
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=142819&highlight=P35

*ploce su i dobri overclockeri tako da nema bojazni da P965 nece imati dobrog naslednika :)
kad li ce doci kod nas? :D
 
Gledam P35 DQ6 i idu mi bale. :shock::Klanjanje :cigar: Ako to ne izvuce 4GHz na vazduhu onda nista nece... Mislim, just look at that thing. Ne smem ni da pomislim koliko ce da kosta, tako da mogu da je gledam istim ocima kao i Porsche. :( :( :( :( :(
 
e to i mene zanima koliko ce kostati??? barem one najeftinije varijante p35-ice, ne ona deluxe i dq6 izdanja vec neka najprostija...
 
Sad sam video na tomovim forumima, neko je linkovo da ga negde ima u ponudi za 289$. Mislim na predivini P35-DQ6 naravno. :p
 
Poslednja izmena:
hmmm...to mi je promaklo aj baci link pa da vidimo...ako je DQ6 "samo" toliko onda neki DS3 ili DS4 su oko 220$???

edit:nasao sam za 269$ na ClubIT salju FedEx-om
 
Poslednja izmena:
Sad sam video na tomovim forumima, neko je linkovo da ga negde ima u ponudi za 289$. Mislim na predivini P35-DQ6 naravno. :p
E to mora da se kupi, to je ono o cemu razmisljam ovih dana, samo da se jos malo prouce testovi onda cu lepo da kontaktiram moderatore na becho koji skoro svi valjaju neki hardver;) sto je naravno pohvalno jer pored toga sto prodaju znaju i da ti kazu nesto o tome sto prodaju a da je to sigurno tacno a i garancije su sigurne.
Ovde na bencu se osecam kao u nekoj RPG igri a moderatori su oni prodavci u igri koji prodaju stitove oruzija i ostale zajbancije:eyebrows: bez kojih igra nemoze da se predje, nesecam se kad sam zadnji put kupio nesto u nekoj radnji.
 
Vise mi se dopada Asus.......

The Motherf*ckin` Saga Continues........
 
ja cekam jos uvek da vidim kakve su cene u madjarskoj, pa kad izadje videcu da li p35 ili p965...a sto se tice testova onaj lik ga je odradio bolje nego svi sajtovi zajedno :)
 
Kakva je razlika izmedju Gigabyte GA-P35-DS3P i Gigabyte GA-P35T-DS ploca ?
 
ja misim da je razlika u opreljenosti, kao i u slucaju 965 chipseta...
965P-DS3
965P-DS4
965P-DQ6
o ovim plocama ne moze nista da se nadje osim na nekim kineskim sajtovima, ko ga zna nek navali...:)

citajuci test, lik je uspeo da podigne FSB do 510MHz (stabilnih) i 597 koji nije mogao da izvrsi superpi 8M verovatno zbog memorije (a memorija ni manje ni vise nego PC10000 Dominators at CAS4 (4-4-4-x ~2.45v) :))

it seems it's about the same as P965 as i have one board topping out at 590MHz 4-4-4-x and another 600MHz 4-4-4-x >>> This P35 chipset mobo can do ~597MHz roughly but would not complete 8M 600MHz so i moved on (some more RAM tweaking may change that)
 
Poslednja izmena:
mali update: pojavle su se dve varijante p35 ploca, u pocetku ce podrzavati DDR2 (to su ove testirane ploce) a kasnije kada DDR3 bude zaziveo - Asus P5K3...
evo jos jedne prodavnice: gde imaju obe varijante da se kupe
http://www.digita.ch/index.php?cPath=62_75

Sto se tice gigabyte-a izaci ce 5 ploca (LINK)
P35-DQ6, P35-DS3R, P35T-DQ6, G33M-D2SR, G33-DS3R
 
Poslednja izmena:
MSI P35 Neo Combo LINK

Features:

Intel P35/iCH9
3-phase VRM
VIA VT6308P Firewire controller
Realtec ALC888
Realtec RTL8111B network MAC
Fintek F71882FG Super I/O and VRM-controller
Passive cooling of the chipset
2Gb BIOS, version 1.00B11
Slots:
1x PCIe x16
3x PCIe x1
2x PCI

Memory:
1x Dual-Channel DDR2-slots for PC2-4300U/PC2-5400U/PC2-6400U memory up to 4GB
1x Dual-Channel DDR3-slots for PC3-6400U/PC3-8500U memory up to 4GB


Storage:
4-Port SATA II
1-Port Marvell 88SE6111 SATA II
1-Port Marvell 88SE6111 IDE

prema ovoj slici ploca podrzava obe vrste memorije, i DDR2 i DDR3!!!
p35-neo-combo-front-normal.jpg
 
Poslednja izmena:
Jabih kupio neku od ovih ploca


print.php
 
Poslednja izmena:
sutra je oficijalno predtavljanje!!! 9. May
Get ready for the non-revolution: Intel has pushed forward the launch of its Bearlake chipset from May 27th to May 9th, which means everyone is prepping motherboards and DDR3 memory to join in the fun next week. Unfortunately, while there will no doubt be performance increases seen, DDR2's evolution in the high-performance area means DDR3 doesn't pack too much of a relative punch, and won't really pull away from current DDR2 speeds until it starts to hit 1.33GHz and 1.6GHz. Intel has publications under NDA until May 9th, but we're sure to see huge crop of benchmark results of Bearlake once the NDA lifts, and will prep our pocketbooks accordingly.
 
Mene malo brine high end gigabyte zbog "ograde" hladnjaka i heatpipe-ova oko cpu podnozja, dovodi se u pitanje montaza nekih cpu coolera.......
 
pa pala im prodaja...krastavac.izgubishe korak...ovi iz intela ih bash bombarduju dobrim novitetima...a iz intela sve vishe spustaju cene...
 
Poslednja izmena:
veruj mi da sam i ja to pomislio kad sam video, previse je ogradjen i visok...mene samo cena brine, kada ce biti prvih snizavanja 965-ice, a i naravno njega samog...ovaj chipset smatram kao mileta u tranziciji :) (uglavnom, prelazak izmedju DDR2 i DDR3)

neka se bog smiluje AMD-u, nije mi do njega nego do ATI-ja :)
 
Poslednja izmena:
Ja se ne sekiram za AMD, mada bolje je kada postoji "zdrava" konkurencija, tako zahvaljujuci a64ci imamo c2d, inace da AMD-a nije bilo verovatno bi sad vozili pentium 5 na 2.4 GHz... :D:D:D
AMD sigurno ima (ili ce odnekle izvuci) svog keca iz rukava (verujem da ga i Intelija poseduje).
 
Poslednja izmena:
evo jos jedan pregled sa TweakTown-a:
link

ovde su uporedjivali P965 vs P35...vrlo male razlike (5-10% max)
 
Poslednja izmena:
ma razlika je smesna, a osnovni sistem motivacije prelaska na ploce sa novim chipsetovima ce biti procesorska kompatibilnost Penrynam, odnosno ne postojanje iste u odnosu na aktuelne ploce.
 
Nazad
Vrh Dno