Šta je novo?

P2270 HD/TV ili BX2250 LED

IKA90

Cenjen
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruke
223
Poena
170
Razmisljam da uzmem jedan od ova dva monitora pa me interesuje ima li neko neka iskustva i koji od ova dva monitora bi mi preporucili. Moje misljenje je da je BX2250 nesto kvalitetniji monitor, ali sa druge strane P2270HD ima TV tuner i ne zaostaje mnogo po kvalitetu slike. U sustini moje pitanje je isplati li se zrtvovati tu malu razliku u kvalitetu slike za tv tuner?
 
U trku upada i BX2231. Potpuno je isti kao i BX2250 samo im je dizajn drugaciji. A razlika u ceni je velika. Verovatno cu njega da uzmem.
 
Razmisli i o BX2235... To sto kazes:
samo im je dizajn drugaciji
, moze da bude solidna "prednost" kad uzimas nov proizvod, gde mozes da biras da li ce ti monitor izgledati kao prosla, ili nova serija... Monitor je ipak najuocljivija komponenta u sistemu, nesto u sta blenemo cim startujemo racunar, i nesto sto stoji na vrhu stola, i moje je misljenje da ako dizajn neke PC komponente treba da se doplati, to je upravo monitor svezeg i lepog izgleda!
 
^+1
dodao bih samo da u monitor blenemo i dok ne upalimo racunar :type:
 
Razmisli i o BX2235... To sto kazes: , moze da bude solidna "prednost" kad uzimas nov proizvod, gde mozes da biras da li ce ti monitor izgledati kao prosla, ili nova serija... Monitor je ipak najuocljivija komponenta u sistemu, nesto u sta blenemo cim startujemo racunar, i nesto sto stoji na vrhu stola, i moje je misljenje da ako dizajn neke PC komponente treba da se doplati, to je upravo monitor svezeg i lepog izgleda!
i moja preporuka ti je da preskocis samsung,na nase trziste dolazi njihova najgora roba i zato su i smanjili garanciju,lg ti je bolji
 
Poslednja izmena od urednika:
Monitor kupljen, odlucio sam se za samsung i za sada sam prezadovoljan.
 
Samsung ima jako lose serije P2770H monitora, ja sam uzeo jedan, pokvario mi se posle par meseci (vec 20 dana cekam na zamenu panela, verovatno ce biti u regularnih 45 dana reseno).

Inace, u medjuvremenu sam probao 3 ista (hteo sam da kupim jos jedan, pa kada ovaj stigne sa servisa, da jedan od njih ide na prodaju), na dva je bilo probijanje na slici (ne na ivicama, na centralnim delovima monitora, nisam ni znao da to moze da se desi, treci je imao jako losu sliku, ko ce ga znati zasto).

Moje misljenje je da nema lepseg monitora za sada od njega, kada radi kako valja, stvarno ima OK sliku (posluzice dok ne nadjem kod nas DELL U2711 ili ne odem u Hrvatsku po njega :))
 
Poslednja izmena:
Samsung ima jako lose serije P2770H monitora, ja sam uzeo jedan, pokvario mi se posle par meseci (vec 20 dana cekam na zamenu panela, verovatno ce biti u regularnih 45 dana reseno).

Inace, u medjuvremenu sam probao 3 ista (hteo sam da kupim jos jedan, pa kada ovaj stigne sa servisa, da jedan od njih ide na prodaju), na dva je bilo probijanje na slici (ne na ivicama, na centralnim delovima monitora, nisam ni znao da to moze da se desi, treci je imao jako losu sliku, ko ce ga znati zasto).

Moje misljenje je da nema lepseg monitora za sada od njega, kada radi kako valja, stvarno ima OK sliku (posluzice dok ne nadjem kod nas DELL U2711 ili ne odem u Hrvatsku po njega :))

Kao sto je mnogo puta receno, sve je to lutrija, pa neko ima srece neko ne.
 
jel si uzeo ovaj model bx2231 led?
ako jesi zanima kakav je i da li vredi uzeti ga

Uzeo sam BX2350, ali sve je to isto. Monitor je kao sto sam napisao vec iznad extra. Ako ti ne smeta dizajn kod BX2231 uzmi ga, ali bas izgleda "siromasno".
 
Besmisleno je da Samsungova najgora roba dolazi u Srbiju. Naprosto sve velike firme, u trci za profitom i boreci se sa ekonomskom krizom, SVESNO su donekle popustile u konktroli kvaliteta. Procenat kvarova LG, View Sonic, Dell itd. je u potpuno istom odnosu kao Samsung. Da li ce se konkretan primerak monitora ili ma koje duge komponente pokvariti posle 3 meseca ili 3 godine ili se uopste nece pokvariti, zavisi od najmanje milion faktora i besmisleno je o tome raspravljati.
 
razmisljam se izmedju bx2231 i Samsung BX2235 LED.
ako je razlika samo u dizajnu onda to i nije strasno.
brine me ova teorija o samsungovim panelima da nisu kao sto su nekad bili pa se zato razmisljam vredi li uzeti
 
Nazad
Vrh Dno