Šta je novo?

Over-ear slusalice za tehno,house,dance muziku

Mrning

Zapažen
Učlanjen(a)
17.02.2022
Poruke
2
Poena
21
Zeleo bi da kupim over-ear slusalice za slusanje muzike iz naslova ali da imaju malo vise basa i kad pojacam malo vise da nije odmah izoblicen zvuk..tj da mogu podneti glasno slusanje.
Trenutno imam presonus hd7 koje me sluze 6-7 godina pa bi da ih zamenim
Slusalice idu preko pojacala
Budzet je oko 150e-max 200e

Koje modele bi preporucili?
 
Trebaće ti mnogo više novca da bi dobio primetan napredak u kvalitetu zvuka u odnosu na HD7, plus da dobiješ zvuk koji očekuješ, A bez sound demo testa pre kupovine niko ne može da ti garantuje da ćeš biti zadovoljan.
Meni su HD7 (uz EQ preset) i dalje prvi izbor za elektronsku muziku i prog. metal, i pored toga što su 10 godina stare, i činjenice da sam u međuvremenu nabavio još nekoliko dobrih i skupljih slušalica.

Pre nekoliko godina sam hteo da napravim apgrejd u odnosu na HD7, i zaključio da ni Fidelio X2 HR, ni Soundmagic HP200 nisu dovoljno bolje, a 5-6X su skuplje od HD7.
Posle toga sam razmišljao o K712 Pro, ali ni one nemaju tonalitet koji je baš idealan za elektronsku muziku, a u međuvremenu su na KP poskupele za 50-60€ na KP (na 330€) dok u jednoj domaćoj prodavnici i dalje koštaju preko 50k din.

A da kupiš neke slušalice sa dobro izbalansiranim zvukom, npr. Beyerdynamic DT 900 Pro X, i da praviš neke heavy bass EQ presete.. ne znam koliko to ima smisla i da li bi bio zadovoljan kako zvuči muzika koju slušaš.
 
Hvala na odgovorima,videcu da probam pomenute modele,a ako nista onda uzmem jos jedne hd7
Ps. jel ima neko iskustva sa hd9 kakve su u odnosu na hd7?
 
moj ti je savet da ne uzimas 2x iste slusalice kao rezervu to nema nekog smisla. izdrzace ti hd7 dovoljno dugo a iako nesto otkaze (a da nije driver) ne sumnjam da ne mozes naci rezervni deo. Te hd9 izgledaju kao mix ultrasone 580 i m50x al ako i tako zvuce bolje se drzi hd7😅 probaj otici u P prodavnicu i poslusati entry planar fostex t50rpMK3 mozda ti se svidi ta vrsta planar bass-a samo za njih treba dosta jako pojacalo. A usput mozes da cujes i nesto od beyer dt900x ili dt990. a imas i u prodavnici A pro Ultrasone 580 , pro900 vrv premasuje budzet sa cenom svakako ti se mozda svide. Bile su ranije dobre audio technica ws 77 ws 99 al msm da se odavno ne proizvode vise imale su odlican kontrolisan i cist bass. mozda da probas msr7 da nadjes. Ili preko dropa hifiman 4xx. Ali sve to sumnjam da ce te oboriti sa nogu u toj meri koliko je veca cena u odnosu na hd7. Svakako ponesi svoju muziku i poslusaj bar ces biti nacisto na sta dajes ili ne dajes pare. (y)
 
Au, nemoj T50rp MK3 nikako.
Stock zvuce bash uzas, nemaju sub basa ni za leka, a visoki-srednji i visoki tonovi burgijaju mozak.
Em su prenaglaseni, em taj planar metalni zvuk kada je nesto prenaglaseno.
Da bi zvucale dobro moraju da se modifikuju (otvaraju, skida pena sa otvora, ojacava plastika oko drajvera, trpa se vata unutar kucista, u zavisnosti koliko hoces basa zapuse se otvori ispod jastucica na plastici, duzi srafovi za rajf + isecen kais da bi bile udobnije i najbitnije od svega drugi jastucici)
One su ok da se uzmu kao baza ili ako ces sam da ih shtimujesh ili tipa ako ces da ih modifikujes u vec nekom proverenom smislu (Open Alpha).
I to iskljucivo pod uslovom da imas barem 1W/32oma na izlazu za slusalice.

Zatvorene:
Idi poslushaj Audio-Technica M50x, one su vesele i moze bilo sta da ih gura. Mada su precenjene.
Ako su ti one mnogo V shtim, probaj i M40x, one su kulturnije i jeftinije.
Ako ti ne smeta da budu plastikaneri Sennheiser HD280 pro. Od ovih sto sam ti nabrojao HD280 meni imaju najbolji zvuk.

Otvorene/Polu-Otvorene:
Mrka kapa. Ili je skupo, ili treba ozbiljno pojacalo za slusalice ili bi trebalo da se modifikuje, a da osetis neku znacajnu razliku.
Hifiman HE400SE, ali im treba dosta snage i modifikacija (3d stampani inserti) ili EQ da bi imali mocan planar bas. Ne znam kakvo pojacalo koristis. Mada, sa Alija mogu za tipa 110 eur da se nadju.
AKG K712 Pro, skupe.
Fostex T20/40/50, treba modifikacija i ozbiljno pojacalo za glasno slusanje.
 
Nazad
Vrh Dno