Šta je novo?

Outlook Express i arhiviranje e-mailova

HAL

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2002
Poruke
1,349
Poena
649
Prijatelj je uradio automatsko arhiviranje emailova koje mu je ponudio Outlook Express i sada više ne može da pronađe stare emailove posle nekog određenog datuma.

Ima li neko ideju kako pronaći tu arhivu i pozvati stare emailove, i u kom formatu uopšte ih Outlook Express arhivira i gde ih po defaultu smešta.

Na default lokaciji gde se nalaze emailovi (.dbx fajlovi):

C:\Documents and Settings\(username)\Local Settings\Application Data\Identities\(long string)\Microsoft\Outlook Express

nema nikavog arhiviranog fajla

Operativni sistem Windows XP
 
Ух... Несрећни Outlook Express му је 99% понудио "compacting", пошто архивирање по угледу на Outlook нема. То му дође преслагање записа и индекса ка тим записима у оквиру .dbx фајла, тако да се ослободи простор који тренутно заузимају обрисани мејлови (кад обришеш мејл, величина фајла се не смањује, пробај). Моја искуства са тиме су да ако га већ покренеш, никако не смеш да га прекидаш иначе побрљави и деси се ово губљење мејлова.

У најбољем случају, сви мејлови су ти и даље у оквиру тих .dbx фајлова, само су индекси ка тим мејловима избрисани или оштећени.

Биће ти потребан неки од recovery програма за Outlook Express кроз који ћеш да пропустиш .dbx фајлове, само пази да већина тих trial верзија: или не иде временски довољно "дубоко" / или не дозвољава опоравак више од n мејлова. Мало ћеш се помучити док нађеш неки који ти одговара. Помогао бих ти, али ОЕ нико у мом окружењу не користи већ пар година, па сам те алате негде загубио, а не могу да се тачно сетим који беше од њих најбољи...
 
Hvala na odgovoru.
Pokrenuću Advanced Outlook Express DBX.Recovery pa ću videti šta ću da dobijem.
Pretpostavljam da ga treba pokrenuti na kopijama sadašnjih .DBX fajlova.
 
Meni je ranije uspevalo to da oporavim sa ovim programom EasyRecovery Professional, samo moraš pronaći neku krekovanu verziju.
 
Uspeo sam da uz pomoć Advanced Outlook Express DBX.Recovery programa vratim sve e-mailove, ali ni jedan attachment nije uspeo da povrati.
 
Nazad
Vrh Dno