Šta je novo?

Otvoreno zastupništvo Applea u Prištini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo samo pokazuje koliko smo sposobni da kvalitetno lobiramo i marketiramo svoju zemlju u svetskim okvirima, posebno u USA, gde se uz pametna ulaganja u lobiranje i strpljenje mnogo toga može postići, pa eto i da Apple otvori kancelariju na Kosovu, objektivno mnogo slabijem tržištu od ostatka Srbije.
Poenta je da ovde, kao uopšte i svuda tamo gde glavnu ulogu igra novac, ne treba uplitati emocije (bar ne sa naše strane), već se truditi da se izvuče maksimalna korist.
Eto, Albanci sa Kosova su fino izlobirali i imaju Apple na Kosovu. Da li će im to nešto značajno popraviti situaciju? Paaa... neće, ali mic po mic, kompanija po kompanija.... Ovo im popravlja imidž, a hteli mi to da priznamo ili ne, oni mnogo bolje od nas rade na tome i ne bi me začudilo da pre nas uđu u EU.
Anyway, dosta politike.
Vest nema posebnog uticaja na nas, samo možemo da se durimo i pljujemo ovakav potez Apple-a, bez ikakave koristi.

ovo mislim i ja
 
Da su otvorili "fabriku" (tj sklepaonicu) tamo pa da razumem kukumavku, ali komentarisati pisljivi butik i misliti da on daje "ugled" nekoj drzavi ili kvazidrzavi...Imaju verovatno tamo i Armani i Versace i stagod...

Apple Store u Pristini. Big fuckin deal.

Upravo tako, stvarno ne razumem plakanje oko jedne prodavnice. Da je otvorena neka Apple-ove fabrika, pa da se plače zbog radnih mesta, ovako ovo deluje poprilično patetično... A još besmislenije je povezivati državu sa otvaranjem neke prodavnice...
 
Cekaj.... ne kapiram ovo.... lobirali su, znaci platili, da bi Apple dosao i direktno im naplacivao??? Nesto mi tu nema smisla. I nasa drzava znaci treba da trosi nas poreski novac (OK ionako ga razbacuje...) da bi neko mogao da otvori Apple (ili bilo koje) predstavnistvo i zaradjuje na tome??????????????????????? Kako bre to pomaze drzavi a ne individui koja se samo ogradjuje u to??????

A sta je konkretno iza ovoga... sigurno nije misljenje Apple-a o "drzavi Kosovo" i lobiranje ;)
 
Kao i uvek sve izvrneš naopako, a ovo ti šlag na tortu, s obzirom da se radi o tebi mrskom neprijatelju, kompaniji Apple.
Ja sam samo u kontekstu dolaska Apple-a na Kosovo rekao da Albanci rade na lobiranju svojski, pa je i ovo jedan rezultata (verovatno), pri čemu će, mic po mic izgurati ono što su zacrtali. Ali uz ogromno ulaganje. Naravno da nisam ***** da tvrdim da treba lobirati za otvaranje maloprodaje neke svetske kompanije, s obzirom da ona ne donosi ništa, osim proizvoda koje želi da proda.
Ono što sam hteo da kažem je da se sve može, samo treba biti pametan i zakucati na prava vrata, a ovi naši južni susedi to izgleda znaju da koriste, dok se mi uvek pravimo da smo veliki znalci i nosioci svetog grala istine i pravde koja će na kraju pobediti, zato što, Bože moj, pa mi smo u pravu i pravda je na našoj strani. A kada neko drugi uspe nešto što očigledno i jedan deo ljudi u ovoj zemlji želi to okarakterišemo kao otvaranje jednog kioska, što je prilično patetično i zato sam i napisao "kiselo je grožđe..."
A činjenica je da je na Kosovu otvorena kancelarija najbogatije kompanije na svetu, a kod nas nije.
Nije stvar u tome da li ćemo imati još jednu prodavnicu za trange-frange gedžete, već činjenicu da se Apple zajednica ubi da preko različitih foruma prizove Apple da omogući online kupovinu preko iTunes naloga legalno, a Apple preko noći bupne na Kosovo.
 
Nazalost, kada optuzis nekoga da je ljubomoran dekompetentiras ga slicno kao kada ga optuzis da je lud.
Sada sve sto bilo ko kaze, a da ne ide u korist albanaca i njihovog Apple Storea, mozemo okarakterisati kao ljubomoru i "kiselo je grozdje".
Mozete odmah i zakljucati temu, jer uz onaj argument nema mesta pravoj diskusiji.

Ali, hajde da zaboravimo na to da sada ALBANCI IMAJU APPLE A MI NEMAMO.

Koja budala je odlucila da otvori Apple Store na Kosovu, i to bas sada? Uostalom, koliko sam upucen na Kosovu nije nesto visok zivotni standard.
Sem toga, Dzobs je umro, a tek predstoji da se vidi kako ce proci modeli cijim stvaranjem nije upravljao. Ja nisam optimistican, narocito kad vidim iPad 3 (pa i iPhone 4gs).
 
Kao i uvek sve izvrneš naopako, a ovo ti šlag na tortu, s obzirom da se radi o tebi mrskom neprijatelju, kompaniji Apple.
Uospte nisam gledao da je Apple konkretno u pitanju - lepo sam i rekao BILO APPLE BILO DRUGA KOMPANIJA.
Ako ti je problem sto neko pomene Apple i ne stavi pozitivan kontext uz njega, ne gledaj u mene kao problem :)

Ja sam samo u kontekstu dolaska Apple-a na Kosovo rekao da Albanci rade na lobiranju svojski, pa je i ovo jedan rezultata (verovatno), pri čemu će, mic po mic izgurati ono što su zacrtali.
Prvo, da li si siguran da je APPLE dosao na Kosovo? A ne neko kvazi predstavnistvo?
Oni su vec izlobirali MNOGO vise od predstavnistva jedne firme, ovo nije neki veliki pomak njima :)

A činjenica je da je na Kosovu otvorena kancelarija najbogatije kompanije na svetu, a kod nas nije.
Velika ispravka... Apple je firma sa najvecim market CAP-om. A nije ni u 50 najbogatijih ;)
http://ycharts.com/rankings/assets

Nije stvar u tome da li ćemo imati još jednu prodavnicu za trange-frange gedžete, već činjenicu da se Apple zajednica ubi da preko različitih foruma prizove Apple da omogući online kupovinu preko iTunes naloga legalno, a Apple preko noći bupne na Kosovo.
A da li si ti siguran da Apple nece imati mnogo veci promet i zaradu na Kosovu nego u Srbiji?
Apple zvanicno postoji u Makedoniji, koja je 3-4x manja od Srbije i ima dobru zaradu. Pogodi sta ima Makedonija zajednicko sa Kosovom?:) Bice ti jasno kako oni misle da naprave vecu zaradu na Kosovu nego sto bi imali u Srbiji (u kojoj inace verovatno niko ne bi uzeo iPhone preko operatera, kao sto i retko ko uzima bilo sta preko iStyle-a nego cima ljude da im dovlace iz Amerike obicno).
Dalje ne smem na forumu da napisem.
 
A sto se raspravlja ovoliko kada je to samo radnja Premium reseller-a, a ne predstavnistvo....
 
Da li se od sada uredjaji na reklamaciji salju u Pristinu?
 
Zasto iko od vas misli da mi imamo veci standard od kosovara?
Tamo je mnogo lakse zaraditi vise para jer nema toliko poreza niti kontrole kao ovde, kosovo je sada kao srbija 90-tih kada je svako mogao da bude svercer i da zaradi mnogo vece pare od proseka plate u drzavi i priusti sebi kajlu,pistolj, markirane patike i odecu.
 
Zasto iko od vas misli da mi imamo veci standard od kosovara?
Tamo je mnogo lakse zaraditi vise para jer nema toliko poreza niti kontrole kao ovde, kosovo je sada kao srbija 90-tih kada je svako mogao da bude svercer i da zaradi mnogo vece pare od proseka plate u drzavi i priusti sebi kajlu,pistolj, markirane patike i odecu.


A imaju i mnogo gastarbajtera koji salju novac svojima, a ne treba zaboraviti i da je prosecna starost na Kosovu najniza u Evropi i da im broj svakog dana raste.

Sto bi neka IT kompanija ulagala u trziste puno penzosa i omladine koja bezi iz zemlje?
 
Polako bre ljudi, sta nasedate na patke i novinarski senzacionalizam. Nije ovo Apple Store, njega nema ni u mnogo razvijenim drzavama od Srbije. Ovo je obican Premium Reseller, kao nas iStyle. Cerka firma Apcom-a...
 
Kako bih stranim agresorima dao do znanja da se Srbija nece saginjati, iz protesta sam na danasnji dan prodao svoj Apple PowerBook G4. :)
 
Bolje uzi, pa opali rafal :D
 
Polako bre ljudi, sta nasedate na patke i novinarski senzacionalizam. Nije ovo Apple Store, njega nema ni u mnogo razvijenim drzavama od Srbije. Ovo je obican Premium Reseller, kao nas iStyle. Cerka firma Apcom-a...
Pa i da je otvoren apple store sta je problem? To mi nikako nije jasno, sto bi ljudima bio problem da je otvoren apple store dole? :)
 
K'o sto neko rece - kiselo grozdje :trust:
 
u sve sam se potreso što su otvorili radnju dole. kosovari lobiraju, a mi ne? kosovari imaju od čega da lobiraju, prodaja droge, pa organi, na izvolte, mož da biraš ko u prodavnici :/ love kolko oćeš
 
Blago onom ko ima 3 bubrega, uzme proda jedan i kupi ceo asortiman u Applje-u :p
 
Ovo samo pokazuje koliko smo sposobni da kvalitetno lobiramo i marketiramo svoju zemlju u svetskim okvirima, posebno u USA, gde se uz pametna ulaganja u lobiranje i strpljenje mnogo toga može postići, pa eto i da Apple otvori kancelariju na Kosovu, objektivno mnogo slabijem tržištu od ostatka Srbije.
Poenta je da ovde, kao uopšte i svuda tamo gde glavnu ulogu igra novac, ne treba uplitati emocije (bar ne sa naše strane), već se truditi da se izvuče maksimalna korist.
Eto, Albanci sa Kosova su fino izlobirali i imaju Apple na Kosovu. Da li će im to nešto značajno popraviti situaciju? Paaa... neće, ali mic po mic, kompanija po kompanija.... Ovo im popravlja imidž, a hteli mi to da priznamo ili ne, oni mnogo bolje od nas rade na tome i ne bi me začudilo da pre nas uđu u EU.
Anyway, dosta politike.
Vest nema posebnog uticaja na nas, samo možemo da se durimo i pljujemo ovakav potez Apple-a, bez ikakave koristi.

Kakvo crno lobiranje??? Kako odmah krenete da sa kuknjavom. Evo o cemu se radi:
Pa kad je firma iz strane drzave stavila sapu i na Srbiju, naravno...

Ekipa koja radi Apple u ovoj zemlji je ekipa diletanata, sve sa nevaspitanom gospodjom iz zapadne ex republike na celu. A o tzv predstavniku Apple-a, koji se tako barem izdaje, da ne trosim recci

Indijanci

Dakle neko iz komsiluka je odavno zastupnik Apple-a za Srbiju. Mislim da su Hrvati tako mi rece komsija pre x godina.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno