Šta je novo?

Otvoreno zastupništvo Applea u Prištini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,589
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kompanija Apple otvorila je svoj centar na
Kosovu, u Prištini, piše KosovaPress.

Direktor Apple centra za Kosovo rekao je da je
to veliki uspeh, jer su se do sada na tržištu
Kosova mogli naći tehnološki proizvodi čije
poreklo nije poznato.
Pomenuti sajt piše i da je predstavnik Applea za
Balkan, Drago Gajski, rekao je da veruje da će
ubuduće biti otvoreno još prodavnica u kojima
će moći da se kupe Apple proizvodi.
Otvaranju je prisustvovao i američki ambasador
u Prištini, Kristofer Del.
Fotografije sa otvaranja prenela je i novinska
agencija Beta, koja je napisala da se radi o
otvaranju zastupništva kompanije Apple u
ovom gradu.


Mislim sta je ovo?! Stvorilo se Kosovo i otvorili prodavnicu tamo, a Srbija nista... Kakve su ovde muljacine...
 
Kao sto ne znas zasto se kod nas ne otvara predstavnistvo tako isto ne znas ni sta je prethodilo ovom otvaranju u Pristini. Kosovo je banana drzava i tamo sve moze jer se nista ne pitaju. Prica podseca na Paypal i iskreno me zabole za neku tamo americku firmu koja zaradjuje milijarde a mi jadni nemamo mogucnosti da im legalno punimo dzepove. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Za Paypal cu da se snadjem, a Apple proizvod nikad u zivotu ne bih kupio jer je preskup.
 
Pre ce biti belo za zuto :D
 
Ocekujem sada da Apple proizvodi prestanu da se koriste u Srbiji :D.

Isto tako, ocekujem u novinskim clancima elitnih novina poput Kurira i sl. naslove poput "Kompanija Epl potajno podrzava otcepljenje Kosova" :D.
 
Kao sto ne znas zasto se kod nas ne otvara predstavnistvo tako isto ne znas ni sta je prethodilo ovom otvaranju u Pristini. Kosovo je banana drzava i tamo sve moze jer se nista ne pitaju. Prica podseca na Paypal i iskreno me zabole za neku tamo americku firmu koja zaradjuje milijarde a mi jadni nemamo mogucnosti da im legalno punimo dzepove. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Za Paypal cu da se snadjem, a Apple proizvod nikad u zivotu ne bih kupio jer je preskup.

Pa zato sto nemamo ovde predstavnistvo i zato sto ih nema ni preko operatera, zato je preskupo... Svuda gde ih ima tu su negde cene sa americkim... Iskreno ni ja ih nikada nisam kupovao bas zbog cene, imao sam 2g i 3g koje sam dobio, ali da dodju ovde voleo bih, ako ne zbog Iphone-a, barem zbog ovog novog IPad-a...
 
Mozda ce nasi isqsni pregovaraci zatraziti da bude iPad* ili iPhone*
 
Pa zato sto nemamo ovde predstavnistvo i zato sto ih nema ni preko operatera, zato je preskupo... Svuda gde ih ima tu su negde cene sa americkim... Iskreno ni ja ih nikada nisam kupovao bas zbog cene, imao sam 2g i 3g koje sam dobio, ali da dodju ovde voleo bih, ako ne zbog Iphone-a, barem zbog ovog novog IPad-a...

Vrtimo se krug, niko ne zna da li je greska u Apple-u ili u nasim operaterima, ovde drzava nema veze sa ovim. Osim ako ne mislis da drzava treba da izadje u susret Apple-u pa da dozvoli operaterima da uvezu i prodaju uredjaje bez carine?
 
Ne znam stvarno, ali voleo bih da ih vidim u Srbiji... Drzava je kriva, neko moje laicko misljenje, kao i sto se tice paypal-a...
 
Ocekujem sada da Apple proizvodi prestanu da se koriste u Srbiji :D.

E stvarno, hteo sam da uzmem iMac, ali sad iz protesta, kao jedinog razloga, necu :D

Telenor vec ima ugovor za iPhone valjda, tako da je samo do trzista.
 
^ kralju :d
 
Mislim sta je ovo?! Stvorilo se Kosovo i otvorili prodavnicu tamo, a Srbija nista... Kakve su ovde muljacine...

Pa kad je firma iz strane drzave stavila sapu i na Srbiju, naravno...

Ekipa koja radi Apple u ovoj zemlji je ekipa diletanata, sve sa nevaspitanom gospodjom iz zapadne ex republike na celu. A o tzv predstavniku Apple-a, koji se tako barem izdaje, da ne trosim recci

Indijanci
 
Apple Os za mene je manje praktican cak i od Linuxa...zabole me za to njesra...Mogu da otvaraju predstavnistvo i na juznom polu..neka svi pingvini koriste ipad,macbook i sl.Snacice se bolje od siptara :)
 
Pa kad je firma iz strane drzave stavila sapu i na Srbiju, naravno...

Ekipa koja radi Apple u ovoj zemlji je ekipa diletanata, sve sa nevaspitanom gospodjom iz zapadne ex republike na celu. A o tzv predstavniku Apple-a, koji se tako barem izdaje, da ne trosim recci

Indijanci

Jel bar malo podseca na Maticku ? :)
 
ma ove je doveo američki ambasador i neki aljbanski 'biznismen' uz debelu proviziju. Mi smo doveli Fiat i zovemo ga Fijat a oni Apple i zovu ga Applje i to je to... i jedni i drugi dobiju proviziju, tako danas biznis funkcioniše.

Sad će bossovi po Kosovu da kupuju Iphone i da se qrče po kafićima i slično... Sirotinja i ovde i tamo će imati para samo za neke tarabe a ne za Apple. Meni je to samo još jedan razlog zašto da ne budem rob tog brenda ima i drugih firmi...
 
Apple dosao u Srbiju, najzad!
Samo, zasto se zove 'Apple centar za Kosovo'?
 
Nije dosao u Srbiju, dosao je na Kosovo.
 
Nije dosao u Srbiju, dosao je na Kosovo.
Ah, ali Koosovo je Srbijaaa...

Tužno je što Kosovo, gde je realno uglavnom beda, a u Srbiji... niht... Nije bitno ko voli i ko podržava Apple, ovo samo pokazuje gde smo i kako smo rangirani na svetskoj berzi. Rekao bih i da nije baš da nismo zaslužili takav rang, ali to je već politika.
 
Mozda kad udjemo u Evropsku uniju, mozda ce nas tad videti na mapi, pa cemo moci lepo da kupujemo sa Google Play-a, sa App Store-a, PayPal itd.
 
Ovo samo pokazuje koliko smo sposobni da kvalitetno lobiramo i marketiramo svoju zemlju u svetskim okvirima, posebno u USA, gde se uz pametna ulaganja u lobiranje i strpljenje mnogo toga može postići, pa eto i da Apple otvori kancelariju na Kosovu, objektivno mnogo slabijem tržištu od ostatka Srbije.
Poenta je da ovde, kao uopšte i svuda tamo gde glavnu ulogu igra novac, ne treba uplitati emocije (bar ne sa naše strane), već se truditi da se izvuče maksimalna korist.
Eto, Albanci sa Kosova su fino izlobirali i imaju Apple na Kosovu. Da li će im to nešto značajno popraviti situaciju? Paaa... neće, ali mic po mic, kompanija po kompanija.... Ovo im popravlja imidž, a hteli mi to da priznamo ili ne, oni mnogo bolje od nas rade na tome i ne bi me začudilo da pre nas uđu u EU.
Anyway, dosta politike.
Vest nema posebnog uticaja na nas, samo možemo da se durimo i pljujemo ovakav potez Apple-a, bez ikakave koristi.
 
@RingeRaja 100% tacno i lepo objasnjeno.
 
Ovo samo pokazuje koliko smo sposobni da kvalitetno lobiramo i marketiramo svoju zemlju u svetskim okvirima, posebno u USA, gde se uz pametna ulaganja u lobiranje i strpljenje mnogo toga može postići, pa eto i da Apple otvori kancelariju na Kosovu, objektivno mnogo slabijem tržištu od ostatka Srbije.
Poenta je da ovde, kao uopšte i svuda tamo gde glavnu ulogu igra novac, ne treba uplitati emocije (bar ne sa naše strane), već se truditi da se izvuče maksimalna korist.
Eto, Albanci sa Kosova su fino izlobirali i imaju Apple na Kosovu. Da li će im to nešto značajno popraviti situaciju? Paaa... neće, ali mic po mic, kompanija po kompanija.... Ovo im popravlja imidž, a hteli mi to da priznamo ili ne, oni mnogo bolje od nas rade na tome i ne bi me začudilo da pre nas uđu u EU.
Anyway, dosta politike.
Vest nema posebnog uticaja na nas, samo možemo da se durimo i pljujemo ovakav potez Apple-a, bez ikakave koristi.

Da su otvorili "fabriku" (tj sklepaonicu) tamo pa da razumem kukumavku, ali komentarisati pisljivi butik i misliti da on daje "ugled" nekoj drzavi ili kvazidrzavi...Imaju verovatno tamo i Armani i Versace i stagod...

Apple Store u Pristini. Big fuckin deal.
 
big fucking dealj :D...
 
Nešto mi govori da ovo postaje tread "kiselo je grožđe..."
 
Mozda, ne bi me cudilo ... kao ni da tema postane grupna terapija za one koji misle da je Apple prodavnica na kosovu ili ugandi merilo necega pa su krenuli da pakuju kofere i da iz zaostalosti nasega glavnoga grada odu u Pristinu, po mogucstvu u zgradu u cijem je prizemlju lokalni diler belih proizvoda otvorio doticni butik.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno