Šta je novo?

Otkljucavanje CUDA za GTS 450

NixyJungle

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2002
Poruke
555
Poena
620
Pozdrav.

Uzeo sam skoro nVidia GTS 450 (Inno Vision proizvodjac)
http://www.inno3d.com/products/graphic_card/gf400/gts_450.html

Cuo sam da CUDA treba ručno da se otključa da bi renderovala umesto procesora. Kako se to radi. Konkretno me zanima za Sony Vegas, a kasnije i za Premiere i After Effects.

Čuo sam da treba da se instaliraju neki plug in-ovi, ali nisam bas strucan u toj oblasti, tako da ako moze mala pomoc, bio bih veoma zahvalan.

Hvala unapred svima.

Pozdrav.
 
Hvala, pročitao sam sve :) Ovo će mi koristiti kad budem instalirao Premiere.

Da li postoji slično uputstvo za Sony Vegas Pro 8 (tu verziju trenutno koristim, mada može bilo koje uputstvo).

Hvala još jednom ;)
 
Ubih se trazeci vec 4 sata, sve sam zivo izlistao, cak sam proveravao i tutorijale na youtube-u, ali nista. Kao da ne postoji otkljucavanje CUDA za nVIdia-u GTS 450 ili ja pogresno trazim.

Pokusavao sam sa "unlock CUDA for nVidia", "enable CUDA nVidia", "hot wo unlock GTS 450" i jos jedno desetak kombinacija i nista. Jedino sto je Peja postovao za Premiere CS5, naleteo sam na jos par tutorijala i to je to. Sony Vegas se nigde ne pominje.

Btw. trenutno sam na 32 bit-nom Windows-u, ali ovih dana cu da predjem na 64 bit-ni pa cu da instaliram Premiere, do tad ne mogu na 32 bit-nom nista da uradim :( zato i pokusavam u Vegasu, a i naviko sam vec u njemu da montiram.

Ako neko ima neku ideju, neka predlozi. Hvala unapred.

Pozdrav.
 
Jesi li ti siguran da Soni Vegas uopste podrzava CUDA? Oni spominju jedino "Support for GPU-accelerated AVC/H.264 decoding" i to kao novu opciju u verziji 10.
 
Ne znam da li podrzava CUDA. Zasigurno znam za Premiere, ali niko mi jos nije rekao za Vegas. Nemoguce da cak niko ni na jednom svetskom forumu nije pitao za Vegas i CUDA, bar bih pitanje nasao na guglu, ama nista, mrka kapa :)

Ne znam da li "Support for GPU-accelerated AVC/H.264 decoding" ima neke veze sa CUDA ili ne.
 
Ima veze, i to je jedino za sta se u Vegasu koristi CUDA. I to samo u verziji 10. Postoji i plug in za verziju 9 koji radi isto to.
 
Super, a kako da nadjem taj plug in? Kako se zove?

Jel mozda neki od ovih: Magic bullet editor 2, Newblue FX, Pluginpac, SpiceMaster Pro, Textury, Ultimate S3?
 
Kaze da Sony Vegas Pro 10 sadrzi sledece:

Sony Vegas 10, released October 11, 2010, introduces many new features such as:
Stereoscopic 3D Editing
Comprehensive Closed Captioning
GPU-Accelerated AVC Encoding (Using NVIDIA CUDA)
Image Stabilization
Audio Event FX
Track Management
and a few more updates and UI changes.

Jedino da automatski koristi CUDA, bez ikakvog podesavanja?
 
Ma nije to ni priblizno slicno onome za sta se CUDA koristi u Adeobe Premiere nego samo gpu akcelerisan video decoder, tako da ako hoces da koristis gpu akceleraciju pri editovanju videa ne gine ti Windows x64 i Adobe Premiere.
 
Naravno, prelazim na Win64 ovih dana, a najverovatnije i na Premiere, mada sam nekako navikao na Vegas i mislio sam da ga koristim za neka sitna editovanja gde mi Premiere nije potreban.

Kad se otkljuca CUDA za Premiere, da li se automatski otkljucava i za After Effects ili i to mora rucno?

Btw. da li CUDA mora uvek da se rucno otkljucava za sve operacije, recimo za gledanje HD filmova i sl. jer primetio sam da mi procesor najvise radi kod gledanja HD-a.
 
GPU akceleracija u Premiere i After Effect nema veze jedna sa drugom. After effect radi preko OpenGL.
Ovo za gledanje HD filmova te nista nisam shvatio. Sta tu treba da otkljucavas? Treba ti CoreAVC 2 codec.
 
Za After Effects sam pitao da li i on koristi graficki procesor ispred CPU-a prilikom renderovanja.

Za gledanje HD filmova sam mislio da li moze nekako da koristi GPU umesto CPU, jer je graficka GTS 450 i ima sve predispozicije za to, pa zasto bi se procesor zauzimao za to ako moze graficka :) Mozda suu glupa pitanja, ali se bas ne razumem u ove nove tehnologije sa grafickom, CUDA i sl. stvarima :)
 
Znam da nije bas mesto za moje pitanje ali vidim da se spominje CUDA tehnologija pa da pitam, mozda znate.
Hocu da kupim kameru Panasonik tm 700 ona snima na karticu ako sam dobro shvatio u AVCHD.
Interesuje me , jer sam negde procitao a sad vise ne mogu naci gde:smash:, da je za ovaj format pozeljno
na kompu imati graficku sa CUDA tehnologijom, mozete li mi objasniti zasto , koje su prednosti, i koji programi
za rad sa ovim formtom.
Hvala i pozdrav.
 
Ja na XP2 nikako da otkljucam CUDA. Cekam da instaliram Win7 pa da vidim hoce li u Vegas 10 da radi :(

I dalje mi secka na HD preview tako da koristim 720x480 :(
 
Nazad
Vrh Dno