Šta je novo?

Ostvarivanje garancije tableta

Ateluv

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
1,441
Poena
245
Imam tablet wayteq sa internacionalnom garancijom I garancijom naseg uvoznika-hrp, sa datumom prodaje, pecatom I potpisom uvoznika kao I serijskim br uredjaja. Ono sto nemam je fiskalni maliprodaje jer prethodni kupac(bench) kaze da ga je uzeo direktno iz hrp-a uvoznika kao kompenzaciju. Da li je ovo validna garancija, da li hrp duzan da ostvari garanciju bez fiskalnog...

Pitam jer sam prodao tablet (limundo) a nakon 10 dana me zove kupac I kaze tablet crkao,dete se igralo nedelju dana I sada nece da se upali, jel ovo validno bez fiskalnog,(znao je da nema fiskalni), da pomenem da sam ja pre kupovine istog zvao hrp I pitao jel ostvariva garancija preko serijskog i njihove garancije, rekli su da jeste.

On ce ih zvati u ponedeljak I pita jel ova garancija zaista vazi? Malo sam se iznervirao jer je tablet testirao sa bratom ispred mene I stvarno nista nisan uvalio sve je perfektno bilo, I sve je detaljno pogledao pa I garanciju. da pomenem da sam ga prodao na prokletom LIMUNDU nakon cega sam pozitivno ocenjen, tablet sam kupio na benchu I bio upoznat sa svim detaljima, kao sto rekoh proverio sam tu diskutabilnu garanciju I dobio potvrdan odgovor da vazi.

Iman utusak da ga je ubio pogresnim flesovanjem ics-a od drugog wayteqa jer ics postoji za xtab 100 a za ovaj 100s nisu izbacili ili jednostavno ispraznio bateriju pa nece da pali , jer mi deluje kao neko kome bi se to desilo..



Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk
 
E sad neko ce reci pa sta se onda cimas....?

Sta ako hrp sad kaze ne mozete ostcariti garsnciju.... to me I zanima,zelim da proverim da li su u obavezi da prime ili je to njihova slobodna volja.

Ako sam omasio podforum, izvinjavam se moderatorima.
 
ako te hrp i odbije(sto ne verujem da ce, iako nisu u najboljem stanju), posto imas internacionalnu garanciju napisi mail samom wayteq-u. opisi problem, da garancija postoji, ali da nemozes da reklamiras. oni ce te najverovatnije uputiti kod nekog drugog na ovim prostorima, ili traziti slanje uredjaja kod najblizeg saradnika.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nece, vise puta sam ostvarivao garanciju preki serijskog bez bilo cega, e sad sta ce im ovaj reci to ne znam...

Inace sta je mogao da mu uradi da ne reaguje uopste, jedino mi ovo za flasivanje pada na pamet...
 
meni se na jednom tabletu desilo da nije paljen mesec dana, tek posle jedno 45 minuta na punjacu je dao znake zivota, i jako dugo se punio taj prvi put posle pauze, i sad normalno radi. za tih 45 minuta nije cak ni pokzaivao status baterije onako ugasen dok se puni, znaci, bio mrtav, i posle proradio.....
 
znam..... samo kazem, mozda je i kod njega to isto.....
 
Sad sam ga zvao, kaze da je punio celu noc I da nece. Kako li je dete uspelo da ga ubije da mi je da znam pa I da se igralo 24/7... Nadam se da mu hrp nece praviti problem oko garancije, bili su krajnje profesionalni kad sam ih ja kontaktirao u vezi te garancije.
 
Nove peripetije oko tableta, da maler bude veci hrp izgleda zatvorio radnju, sto ja nikako nisam znao u trnutku prodaje... sad ovaj hoce pare nazad jer ja sam duzan da mu obezbedim servis? Sto sam rekao da naravno nisam I da kontaktira wayteq jer ima internacionalnu jer ja kao fizicko lice ne obezbedjujem garanciju.

Jel sam ja ovde sta lose uradio I trebam li nazad da vratim novac?

Inace najverovatnije ga je ubio pogresnim flesovanjem, jer ne porice, moze li se to utvrditi?
 
Poslednja izmena:
Evo sad mi covek poslao poruku, tablet mu oziveo ...

Ovaj se sprda...
 
Ne sprda se, jednostavno se desi ponekad. Nama na vodafone smart tabu se desavalo isto sa def. sw i kernelom. Zabode tab u boot-u i kad dodje do logoa restartuje se i vrti to dok baterija traje ali bez pozadinskog osvetljenja tako da mozes da vidis samo pod odredjenim uglom na svetlu. Pokusavas da upalis tab i nece, ne mozes mu nista. Jedino resenje je drzanje power dugmeta 10sec, hard reset. Posle toga ozivi.
Nemoj da te cudi da covek ima isti problem ili sl. Ne verujem da te zeza, desava se.
Nama je problem nestao promenom kernela.
 
Sve ja to razumem ali kako to da se meni nije desilo za 6 meseci ni jednom a njemu bas nakon 7 dana od uzimanja. ?!?
 
Ko zna. Mozda je to, mozda i nije. Bitno je da sada radi. Hteo sam samo da kazem da ima gremlina uvek i da te covek mozda i ne lozi.
 
Nazad
Vrh Dno