Šta je novo?

OrionTV (aplikacija )

Možda da probaš verziju sa orionovog sajta, ako sad koristiš onu sa play store?
 
u pitanje je LG web os, nema play store, nego sa njihovog stora :O probacu sa njihovog sajta, ne znam da li je moguce tako na ovom sistemu.
 
Povezao sam tv sa net od telefona i tv radi, dok na kucni net nece :( ne koristim njihov net. Da li moze da se resi ili da raskinem ugovor 🤔
 
pustih danas fudbal i nakon izvesnog vremena pojavi se poruka kako je aplikacija neaktivna i kako će sama da se ugasi ako ne kliknem ok? wtf? šta je neaktivno ako gledam isti kanal par sati...ne vidim da u podešavanjima postoji bilo šta na tu temu...
 
Na tri sata se gasi app pa moras da je upalis. Bezveze, ali ne moze da se poveca vreme.
 
@akki Da proverim da li i dalje radi OrionTV na VIDAA platformi? Ne uspevam da pronađem aplikaciju nikako, a SW je navodno na poslednjoj verziji (...0.06.20R.N0223)

Razmatram da li da sklapam ugovor sa njima, pošto mi Yettel ne radi kako treba, ali neću da uzimam neki TV Box samo da bih gledao TV (mada svakako sam naručio Fire TV, koji ni nije podržan od strane Oriona)

 
Radi… mora i zemlja da bude Srbija da bi se pojavila…
 
A kako da se logujem, na App na Vidda OS. Imam Orion optiku od skoro, i na telefonu mogu i sa Google nalogom ali na TV me napušta ni iz app ni preko browsera. Izvaci mi neki QR code koji kad skeniram finom samo vrti u krug.Iz ugovora imam onaj default username bez Password, ali i za njega kaže da je invalid kad sam probao neki reset password.
 
Koliko se secam trebalo bi da imas sifru TV-a, tu odmah pored QR koda (npr YZ35H tako nesto). Ulogujes se na svoj oriontv nalog, ides na dodaj novi uredjaj i uneses tu sifru sa TV-a.
 
U tome i jeste fora što taj QR code pokušava da otvori aplikaciju sa telefona uz dodatak tog dodatnog broja ali ne može. Inače iz same aplikacije ne postoji opcija dodaj novi uređaj. Ako misliš na ovu iz Google play-a.
 
Mozda imas pogresne korake ovo sto ti je @deksi10 napisao
Na telefonu ili pc-u u browseru se ulogujes sa tvojim nalogom ( logovanje sa korisnickim imenom )
Udjes na povezani uredjaji i imas
Screenshot_2023-12-12-00-32-44-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
I na dodaj uredjaj uneses code sa tv-a ne mozes da ubacujes u aplikaciji nove uredjaje , ovde mozes da ubacujes nove i brises one koji ti vise nisu potrebni
 
Poslednja izmena:
Misterija rešena... Trebalo je da napomenem da sam samo uzeo net kod njih ne i TV paket. Kad sam ih pozvao, rekoše mi da samo oni koji imaju plaćen i TV paket imaju tu opciju. Ponadao sam se da ako mogu na telefonu da može i na TV aplikaciji da radi ali očigledno ne može.
 
Ljudi posle skoro godinu nada gledanja Arene na Hipernetu danas na istom Android boxu se prijavih na Orion app (full paket).
Utisci sa Arenama a i većinom drugih kanala na Orionu su mi katastrofalni. Kao da gledam 480p a stavljen je najviši kvalitet.
Nekoliko puta sam izlazio iz app probao Hipernet pa se vraćao na Orion i razlika je nebo i zemlja. Je l se to nešto promenilo u poslednjih godinu dana kod Orion tv?
 
Da ne poveruješ? Ubačeni BBC i BBC Earth. Idemo...
 
Kako se dodaju kanali u omiljen kansl? Nešto sam slučajno pritiso na daljinci (od TVa) i pojavila se opcija, dodaj kanal u omiljene.
Dodao i sada imam samo taj jedan. Čačkam sada daljinac, ali umem samo emisiju da dodam u omiljenu, opcija "dodaj kanal u omiljene" ne umem da ponovim.
 
Poslednja izmena:
Pa koji TV je u pitanju?
hint: user manual 🙃
 
Slabo to nesto čačkaš 🤣😂😉 dok gledas odredjeni kanal kliknes na levu strelicu i pojaviće se vertikalna lista kanala sa leve strane i kad drzis malo duze OK dugme na kanalu koji hoces pojavice se ono sto zelis u listi omiljenih kanala a ne emisija 😁😉 i tako redom za svaki koji zelis
 
Slabo to nesto čačkaš 🤣😂😉 dok gledas odredjeni kanal kliknes na levu strelicu i pojaviće se vertikalna lista kanala sa leve strane i kad drzis malo duze OK dugme na kanalu koji hoces pojavice se ono sto zelis u listi omiljenih kanala a ne emisija 😁😉 i tako redom za svaki koji zelis
Hvala.
 
U poslednjih par dana sam primetio značajan pad kvaliteta slike na orion aplikaciji. Da li ima neko ideju sta bi moglo da se uradi da se vrati kvalitet slike na staro? Bukvalno je isti kvalitet slike i kada stavim u podešavanjima nizak i kada stavim visok kvalitet slike.
 
zdravo svima, ja sam uzeo full paket (bio je na 50% popusta oko 900 din mesecno) pre oko godinu dana u Orionu sa Laki boxom i problem je taj sto ne postoji opcija da se promeni kvalitet slike, dok na Xaomi mi box s ima promena kvaliteta slike.. i ja resim da kupim nov tv i uzmem Hisense 55e7hq sa Vida os 5.0 i ko na k…. nema app orion tv.. sta da radim kako da je instaliram na tv?
 
nema jer je minimum verzija 6 što se VIDAA U tiče
 
Haha kod mene verzija 2. Znači biće uskoro....
 
Koristi li neko od vas OrionTV na Samsung smart televizoru? Kao tizen aplikaciju?

Elem, danas sam uzeo onih probnih 7 dana. Razmatramo da koristimo Orion na duže staze, ali prvo proba.
Na LG televizoru aplikacija radi veoma dobro, bila je isprva slika slabe rezolucije pa sam u podešavanjima podesio na bolji kvalitet i sad je OK.

Ali na Samsung televizoru ne mogu nikako da promenim to podešavanje, tj. da promenim kvalitet slike! Vidim ga, ali jednostavno nijedna komanda ne prihvata da označi ponuđene opcije i da ih uključi! Ne znam da li zvučim konfuzno. Skrolovanje gore-dole radi (tasterima za pravac na daljincu), ali ne mogu da uđem u padajuće menije, da aktiviram i da promenim nijedno podešavanje (može da se promeni samo automatsko prijavljivanje koje nema padajući meni nego ima čekirano on-off). Kao da OK taster (koji radi u svim drugim aplikacijama) ovde ne funkcioniše.

Probao sam sa originalnim daljincem, pa sa daljincem-aplikacijom na telefonu, pa i sa tastaturom i mišem. Svi uređaji su uredno prepoznati od televizora (pojavi se kursor kad koristim miša i BT tastaturu), ali ne radi klik, ne radi ni opcija da mišem označim opciju a da je potvrdim tasterom OK na daljincu, itd.

Nešto prosto kao ulazak u meni i promena opcije ispade nemoguća misija na ovom televizoru i sa ovom aplikacijom!

EDIT: Na slici se ne vide otvoreni padajući meniji, nikako nisam ni uspeo da ih otvorim običnim daljincem.
Ali jesam uspeo da ih otvorim mišem ili tastaturom. Međutim, čak i kad se vide ponuđene vrednosti, ne mogu nikako da se selektuju.
 

Prilozi

  • 20240408_201035.jpg
    20240408_201035.jpg
    192.1 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno