Šta je novo?

Orion Wireless

Vepar90

Cenjen
Učlanjen(a)
15.08.2012
Poruke
6
Poena
151
Planiram da uzmem Orion Wireless 8mbit/s 2200+ dinara mesecno
jer nemam mogucnosti za ADSL ili Kablovski pa pokusavam da nadjem nesto od wirelessa sto vredi imati
zanima me kakva im je konekcija, da li je zadovoljavajuca za aktivan Gaming (uptime i ping normalni)

kakva su vasa iskustva?

u pitanju je Mirijevo btw,
 
Kao i kod svakog wifi-ja, negde radi dobro, negde loše. To se odnosi na bilo kog provajdera, bio on aDSL, kabl ili wifi.

U principu, ako ne nađeš nekog ko ima Orion wifi u Mirijevu, teško da ćeš znati da l' net radi dobro ili ne. Poslednji put kad sam se ja informisao oko Orion wifi-ja, davali su test nalog na 2 dana, pa vidi da l' još uvek to funkcioniše.
 
Ja sam imao veoma lose iskustvo sa Orion bezicnim netom tako da sam ugovor morao da raskinem,posle njih sam uzeo mobilni net kod Vip-a posto ni ja nisam imao uslove za adsl i kabal,mobilni net mi je isao super za online igre,Pes 2012 sam igrao bar 1500 tekmi online i nikad problem nije bio...
 
ima li ko pozitivno iskustvo.. da mi da malo nade XD
 
Pa, pošto su mrežu otkupili od Optikoma (koji i nije bio bog zna kakav provajder), plus dodale po koju svoju b. stanicu, možeš da očekuješ svašta.

Generalno, po onim saznanjima koje ja imam, ima više nezadovoljnih no zadovoljnih korisnika.
 
Vepar90, zemljace, danas sam imao prilike da vidim kod mene u lokalu kako radi Orion, ping je bio oko 120ms, tu jeste malo slabiji signal a inace kao ima oko 80ms.
Ja sam vise za varijantu nekog 3G interneta, vidi sta ima kod tebe u stanu od signala pa to uzmi, u BG svi rade ok, VIP kao najbolje po pricama ovde. Ne znam kakav je ping, ali mislim da ti Orion tu nema prednost pa mislim da 3G moze biti bolje resenje, pogotovo sto imas net svuda.
 
probacu i to ... uzecu najverovatnije kao backup net

ali neznam sta radi jer ovaj karaj je malo losije pokriven ..
u ovom i proslom stanu nisam mogao imati 3g jer je stalno prelazio na EDGE...
videcu tamo kako radi mada oni su svi ograniceni na protok sto malo smara ... ali kao backup radice solidno... nadam se ...
u svakom slucaju prijavio sam se za orion.. docice da ugrade antenu i da se uradi test ... imam 15dana pravo da raskinem ugovor u koliko mi ne odgovara
 
Ja mislim da vi ne pričate o istoj stvari. CDMA i WIFI nisu iste stvari. U svakom slučaju probaj, pa ako ti ne odgovara idi dalje.
 
Evo proslo je mesec dana kako sam uzeo Wireless u orionu i mogu da kazem da sam prezadovoljan.
nije bilo ni jedne sekunde downtime-a
response time do google.com je 19-20ms bez oscilacija
cena je prilicno povoljna 8mbit/s za 2000din
ugradnja je Free, oprema je Free (uz 2god ugovora)
za sad bar 3 puta bolje nego SBB koj sam imao u proslom stanu (samo neka ostane ovako)
ja sam imao srece da mi terasa na kojoj je namesten receiver gleda direkno na nihovu centralu (ili kako god to ide)
u pitanju je mirijevo
tako da ukoliko neko razmislja o ovome ovo je definitivno povoljna solucija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno