Šta je novo?

Orion WiFi

Radoje69

Cenjen
Učlanjen(a)
13.09.2010
Poruke
139
Poena
169
Da li je neko probao novu Orionovu WiFi uslugu? Ako jeste, mozete li da nam prenesete vasa iskustva?
Unapred hvala.
 
Verujem da je ta nova usluga produkt kupovine ISP biznisa pančevačkog 3dNet-a.
 
Da li je moguce da jos niko ne koristi ovu novu uslugu orion telekoma ?! Mene interesuje ping/latency do njihovog access point-a kao i paket 16Mbit/4Mbit - da li je uplink zaista 4mbit ??
 
verovatno ima vise veze sa clanicom mediaworks nego sa kupovinom 3dnet.

a sta se tice usluge mislim da je nova, jer tek od skoro sam primetio njihove "ORION" wifi bazne stanice po novom beogradu. Ako je to uopste u vezi sa ovim servisom.
 
Poslednja izmena:
Optikom je sada deo Oriona, njihove SSID-ove verovatno vidjate po BG kao i MediaWorks-ove pod Orion labelom.
 
Cene su im malo jake u ondosu na druge WiFi
 
Da ne otvaram novu temu: DA li neko ima iskustva sa Direct@Home uslugom?
U svojoj osnovi, D@H Internet funkcioniše kao klasičan ADSL priključak, s tim što je upload brzina veća.
 
Koristio 2,5 godine na lokaciji na Zvezdari. Paket 1024/256, a od marta do juna 2010. 4096/1024. Odlican ping, stabilna veza. Ima vec negde tema na benchu, odradi malo search...
 
Svidja mi se ponuda, pogotovu sto daju wifi ruter na koriscenje uz ugovor na 24 meseca.

Cene paketa su ok, a najjace je sto nema instalacione takse. Mislim, kod drugih operatera treba prvo prodati bubreg :mad: pa platiti opremu i instalaciju ( od 10k pa navise). Ovo mi se cini ok, samo da mi istekne ugovor na CDMA, i ukoliko imam pokrivenost na lokaciji, prelazim kod njih.
 
Uz jednu malu sitnicu koju sam tek naknadno video: cene su navedene bez PDV-a... :(
 
Ja rekoh da su im cene jake
 
Sta bi, da li je neko uveo orion wifi ? Da ponovim, interesuje me paket 16/4, da li je uplink zaista 4mbit ili je to samo u savrsenim uslovima, eg. ako se nalazite 100m od access point-a ?
 
Nema razloga da ne bude 4mbit UL ako su tako naveli. Oni su od uvek bili jako ozbiljni kada je WiFi u pitanju.
Ja kod drugog provajdera imam bez problema 3mbita UL, tako da sigurno kod oriona radi 4.
 
da li neko može da mi kaže kakav je ping...ja sam zvao i tehničku podršku, i njihov odgovor je "ne bi smeo da bude mnogo lošiji nego kod adsl-a":smoke:....još nemaju povratnu informaciju od korisnika....:d

i za ovakav odgovor sam čekao oko 10 minuta na vezi...:wall::wall::wall:
 
da li neko može da mi kaže kakav je ping...ja sam zvao i tehničku podršku, i njihov odgovor je "ne bi smeo da bude mnogo lošiji nego kod adsl-a":smoke:....još nemaju povratnu informaciju od korisnika....:d

i za ovakav odgovor sam čekao oko 10 minuta na vezi...:wall::wall::wall:

Stvarno je krajnje neprofesionalno objaviti ponudu na zvanicnom sajtu firme, a kada nazovete info desk i cekate 10 minuta da bi vam se operater javio, ne saznate NISTA konkretno o mogucnosti koriscenja (virtuelno) ponudjene usluge. :wall:
 
mozda im je dobra usluga, al im osoblje nije bas najbolje poduceno ili dovoljno iskusno, da mozete sa njima da pricate i ocekujete sve informacije na licu mesta... misim, sigurno ima onih koji se dobro razumeju u celu tematiku, al ima i onih kuku-lele...

bio sam u njihovoj poslovnici u kralja petra da se raspitam nesto i stekao sam utisak da ono sto je znala njihova zaposlena kod koje sam dosao na red, da bi isto to znao svaki drugi prolaznik u gradu, pa mozda cak i vise... za takav spoj firmi u jednu veliku, meni je to strasno...
 
mozda im je dobra usluga, al im osoblje nije bas najbolje poduceno ili dovoljno iskusno, da mozete sa njima da pricate i ocekujete sve informacije na licu mesta... misim, sigurno ima onih koji se dobro razumeju u celu tematiku, al ima i onih kuku-lele...

bio sam u njihovoj poslovnici u kralja petra da se raspitam nesto i stekao sam utisak da ono sto je znala njihova zaposlena kod koje sam dosao na red, da bi isto to znao svaki drugi prolaznik u gradu, pa mozda cak i vise... za takav spoj firmi u jednu veliku, meni je to strasno...

samo da preciziram....znači ja sam zvao njihov info telefon, koji su dali specijalno za wifi uslugu....tu sam dobio informacije koje možete i na sajtu da pročitate sa sugestijom da oni baš preporučuju wifi jer tu ne zavise od telekoma......e onda sam pitao sa ping...mala pauza, pa, sačekajte da pitam tehničku podršku....pa onda, najbolje da vas prebacim na njihov lokal....e tu sam čekao dobrih deset minuta....automat me je obavestio da sam deveti na redu....:), bio sam uporan jer zaista želim tu uslugu...e, tu sam nakon, već nekoliko puta pominjanog desetominutnog čekanja, dobio neku ljubaznu mušku osobu ali bez imalo pravih informacija....kao što rekoh odgovor je bio " ping je nešto veći nego kod adsl-a ", koliki je ne znamo:D, još nemamo povratne informacije od korisnika
 
Pa nema šta - nova usluga, nisu još korisnici krenuli da se prijavljuju. Vrlo je moguće da čak na teritoriji Beograda za ovu novu uslugu nemaju još uvek ni jednog korisnika, pa ne znaju kako im u praksi to funkcioniše.
 
Pa nema šta - nova usluga, nisu još korisnici krenuli da se prijavljuju. Vrlo je moguće da čak na teritoriji Beograda za ovu novu uslugu nemaju još uvek ni jednog korisnika, pa ne znaju kako im u praksi to funkcioniše.

prilićno logično:d...nadam se da proizvođači automobila neće krenuti njihovim primerom...još nismo prodali ni jedan ovaj model pa nemamo pojma ni koliko je brz a ni koliko goriva troši...ugasismo onda:p:p:p
 
pa kako god, bilo bi logicno da znaju takve detalje za uslugu koju daju... misim, ipak je to jedna od osnovnih stvari koja treba da interesuje svakog korisnika interneta...
 
Ma ja iskreno receno nisam pobornik tih opcija da budem necije zamorce, pa da na meni ispituju nove usluge (bilo to kod Oriona ili nekog drugog ISP-a). Sacekam lepo makar 2-3 meseca, pogledam komentare korisnika, i onda izvagam...
 
Ma ja iskreno receno nisam pobornik tih opcija da budem necije zamorce, pa da na meni ispituju nove usluge (bilo to kod Oriona ili nekog drugog ISP-a). Sacekam lepo makar 2-3 meseca, pogledam komentare korisnika, i onda izvagam...

slažem se...mada sam ja imao nameru da budem zamorče:d,,,ali kada ni oni sami nemaju pojma o tome kako to funkcioniše to u praksi....rešio sam sa drugima prepustim zadovoljstvo otkrivanja mana i vrlina ORION WIFI-a:wave:
 
Ima li nekih novina, da li je neko postao korisnik Orion WiFi-a:)? Prijavio sam se za njihovu uslugu i sada cekam da me pozovu pa me interesuje da li je neko vec imao nekakva iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno