Šta je novo?

Orion Telekom

@PJ a sto bi se peo na potkrovlje? Iskljuci kabl koji dolazi iz njihovg rutera u tvoj i njega ukljuci u laptop.
 
Tako već jeste, samo što ide njihov ruter, 1m kabla, modul, 10+metara kabla, modul u utičnici, 3m kabla, notebook.

Ako ostavim samo jedan kabal izmedju rutera i modula, eliminišem mogućnost da neki problem nastaje usput. Mada, protok toliko ludo varira, da nema šanse da je nešto kod mene.

Nije problem da se popnem, imam one fancy merdevine što izlaze iz poklopca na plafonu, nego je notebook desktop replacement, 17.3", pa me mrzi da ga raskačim i dignem gore.
 
Da li vam radi vracanje unazad u aplikaciji na tv?
Primetio sam da mogu da vracam preko stb, ali u aplikaciji na tv prijavljuje gresku da usluga nije dostupna.
 
Tako već jeste, samo što ide njihov ruter, 1m kabla, modul, 10+metara kabla, modul u utičnici, 3m kabla, notebook.

Ako ostavim samo jedan kabal izmedju rutera i modula, eliminišem mogućnost da neki problem nastaje usput. Mada, protok toliko ludo varira, da nema šanse da je nešto kod mene.

Nije problem da se popnem, imam one fancy merdevine što izlaze iz poklopca na plafonu, nego je notebook desktop replacement, 17.3", pa me mrzi da ga raskačim i dignem gore.
Ma kakvi do tebe druže, njihove brzine su samo na papiru... Jel ti se IP vodi na Srbiju ili neku drugu zemlju? Posto i to imaju... Meni je US, nekome je bila Turska itd itd...
 
Da li ih je neko zvao telefonom da mu promene IP pool, da ne bude IP iz US? Ne radi mi pola streaming servisa zbog IP adrese. Mrzi me da ih zovem, na tiketu rekli kao znamo za problem resavamo :D
 
Zvao objasnio šta je problem, rešili odmah. Mada je i operater bio zbunjen što je rešio problem 🤣. Resetom rutera sam dobio Tursku ip adresu.
 
Malo večernjih testova Orion optike na paketu 1.5/0.5Gbps:

Orion server Beograd:
c915cc11-8262-4bdc-bf51-89960f52c6b7.png

mts server Beograd:
2f908ad6-4357-4196-a1ff-6a0bfbed2db4.png

SBB server Beograd:
fcf90d48-ee49-40b1-8a77-9c41dfb25926.png

Frankfurt, Verizon:
80c97888-955c-40f9-9936-14b1a6f6773b.png


Što će reći, Orionu je SOX link izuzetno veliki problem, čak linkovi ka stranim destinacijama budu slobodniji od onih ka SOX-u.
 
Eh da je samo uveče... Kod mene pad brzine kreće od 8 ujutro. Pa od 20h i krene da se vraća u normalu.
 
Ma kakvi do tebe druže, njihove brzine su samo na papiru... Jel ti se IP vodi na Srbiju ili neku drugu zemlju? Posto i to imaju... Meni je US, nekome je bila Turska itd itd...

Sad sam proverio, Beograd, Srbija.
Mada EON svakako koristim kroz VPN na SBB, pa mi IP adresa i ne znači mnogo. Bitno da je javna.

I kada radim od kuće, opet sam na VPN, koji je svakako sporiji od ove brzine koju imam.

Sumirano, OK je meni ovo, ali bio bi mi OK i onaj prvi paket, jer bi verujem sve radilo identično.
 
Što bih lagao? Suviše cenim sebe da bih se bavio zamajavanjem ljudi po forumu... Inače meni je uvek preko 1100/1024 :cool:
 
Na Orionu sam 8 dana, lokacija Zemun, optika, nova mreža, postavljena pre mesec dva dana, ali da, dešavaju se takve fantomske situacije. Recimo, notebook mi je povezan kablom, ali je uključen i WiFi i nekoliko puta se desilo da nemam internet preko kabla i da prebaci na WiFi, tako da ja i ne primetim, osim ako slučajno ne vidim ikonicu dole. Realno, baš me briga preko čega radi, ali...

Malopre jedan telefon na WiFi (WiFi je preko TP-Link rutera, kablom vezanog na Orionov Huawei) samo izbaci uzvicnik, nema pristup internetu i prebaci na 4G, drugi telefon OK radi i gledamo EON preko TVa na istom Hotspot, gledam graf od VPN, 3.2mb/s je average per minute, pikovi udaraju u 8mbps, povremeno grune 14-16, pa čak i 80+, ali na deo sekunde. Nema prekida televizije. I nekoliko minuta kasnije WiFi na telefon proradi sam od sebe.
sad sam video ovu poruku, ne znam da li si resio to sa telefonom, imao sam isti problem na androidu, malo malo pa se pojavi uzvicnik i prebaci na data net...na kraju je izgleda bilo do private dns na telefonu sto sam postavio, konkretno adguard koristim i bez toga wifi radi konstantno ali sad imam milijardu nepotrebnih reklama svuda :) tako da probacu neki drugi dns
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Moguće da je bilo do toga, jer mi povremeno izbaci poruku da ne može da radi kroz private DNS. Isključim ga i kasnije uključim, kad se setim. I opet radi nekoliko dana.

Taj problem nisam imao na Yettel mreži. Možda 1-2, ali to je bilo zbog pada konkretnog DNS-a, pa smo svi imali problem, bez obzira na provajdera.
 
Da li je neko mozda koristi Orionov HALNy HL-GSFP modul u kombinaciji sa Mikrotik ruterom?
 
da li kojim slucajem neko igra world of tanks na ps5? Kada sam na orionovom netu, igra bira USA region i ne dozvoljava mi da se konektujem.

Ako se prebacim na hotspot sa telefona (telenor), bira evropu i radi normalno.
 
Znam za te postove, ali ja imam adresu koja je registovana na Srbiju: 79.175.72.xxx

iste rezultate dobijam kada citam geolokacijski info sa Yettel adrese 109.245.38.145
 
@shamanNS isto i ja vidim. Moram da napravim neku automatizaciju na NAS mašini da pravim grafike speedtesta.
 
Ako uspes da napravis nesto javi kako, postavio bih i ja. Imam Synology NAS ako je bitno.
 
Da li je neko mozda koristi Orionov HALNy HL-GSFP modul u kombinaciji sa Mikrotik ruterom?
Da odgovorim sebi a mozda i jos nekom pomogne: problem sa padanjem interfejsa vise puta dnevno je resen gasenjem "Auto Negotiation" opcije i manuelno izabranom "2.5G baseX" brzinom na SFP+ portu. Ruter je RB5009 sa poslednjim beta fw.
 
Jeste, ali ne ovih kod krajnjih korisnika nego onih koji rade peering sa drugim provajderima.
Bilo je i kod mene tako, ali sam doterao postavljanjem ripitera sa wifi6 i sada non stop imam punu brzinu u celom stanu. Desi se pad do 2-3% max. Takodje se ne pojavljuje vise ni onaj usklicnik na mob. telefonu na koji se neki zale. Orionovi ruteri jednostavno ne valjaju i drasticno im se menja jacina signala i uredjaji ispadaju iz mreze. Ja sam to eliminisao i svoj problem resio, a ko ne veruje njegov problem.
 
Nazad
Vrh Dno