Šta je novo?

Orion Telekom

Ne mogu da je zamenim,jer ne može na mom laptopu da se menja.
 
Pa imas externe
 
Imam problem sa stanarima zgrade (predsednikom kucnog saveta) da bi se uvela optika u zgradu, ne znam sta da radim. Kako da bilo sta da se radi u ovoj zemlji kad su svi toliko odbojni prema svemu. Jel moze neko da me posavetuje? Kako mts, kad bude uvodio optiku, nece pitati ni predsednike ni stanare, samo ce uvesti i prokopati tamo gde njima treba, a orion-u treba hiljadu dozvola
 
Jel' imas problem sa stanarima ili sa predsednikom, ili sa oboje?
Predsednik sam po sebi nema nikakva posebna prava, on treba da radi ono što se usvoji na skupstini zgrade.
A to da MTS-u ne trebaju dozvole, tu se grdno varas...
Pozdrav
 
Jel' imas problem sa stanarima ili sa predsednikom, ili sa oboje?
Predsednik sam po sebi nema nikakva posebna prava, on treba da radi ono što se usvoji na skupstini zgrade.
A to da MTS-u ne trebaju dozvole, tu se grdno varas...
Pozdrav

Sa predsednikom imam problem, nece da snosi nikakavu odgovornost, a stanari... oni su svi stariji ljudi, niti ih zanima niti znaju sta je internet, a kamoli neka opticka mreza :)
 
Sa predsednikom imam problem, nece da snosi nikakavu odgovornost, a stanari... oni su svi stariji ljudi, niti ih zanima niti znaju sta je internet, a kamoli neka opticka mreza :)
Tako je svuda ako ti je za utehu, b*dale caruju. Jadino da taj koji uvodi ili ti sam uzmes i ides od stana do stana i skupis saglasnost sa potpisima i br.lk. Treba ti 51% vlasnika stanova. Onda predsednik mora da lupi pecat na taj papir. Od nove godine mozda ce uspeti da se stane na put dim b*dala, ako ne funkcionise predsednik i skupstna stanara uvodi se prinudna uprava i postavlja covek sa strane kojeg ce stanar morai da placaju i koji ce poksati da uvede neki red u zgradu. Narod je toliko za*lupio da je to stransto, rijalitiji im ispiraju mozak...
 
Pokusao sam da dobijem odgovor od Orion telekoma ali bez uspeha, operateri prodaje me prebacuju na tehnicku podrsku i obrnuto a niko mi ne odgovara na postavljena pitanja elektronskom postom.

Ako uzmem Orion wifi. Da li dobijam dinamicku javnu ip adresu ili se moze deseti da bude lokalna natovana adresa. Ako hocu da uradim port forward da li cu to moci posto sam procitao da dele zakljucane rutere?

Kakav je kvalitet slike na Orion IPTV u odnosu na MTS IPTV? Navodno telekom ima 4Mbit/s u stram-u a Orion samo 1,5 ili 3 Mbit/s.

Da li neko koristi njihov IPTV i kakva su iskustva?
 
Pre par dana sam uveo njihovu optiku, najslabiji paket je 100Mb/s, za 1500 rsd. IPTV nisam, jer im je loš izbor kanala, naročito sportskih, tj imaju samo Arenu 1, bez mogućnosti doplate za ostale. Optika za sad radi bez problema, mreža je stabilna, maksimalno su ljubazni, čak me je nakon aktiviranja zvala teta iz korisničkog servisa da me pita da li sam zadovoljan i da li je sve ok. Na korišćenje sam dobio ruski (??!!) modem, koji ima 4 lan porta i može da širi istovremeno 2 wifi signala (2,4 i 5 ghz). Sve u svemu, za sad su ok, videćemo u budućnosti.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
I mene interesuje da li su adrese iza NAT-a. Trebao bi mi i video nadzor i no-ip (DDNS). I koliko je upload na najmanjem paketu od 100Mbps i da li stvarno radi sve vreme na 100?
Jeste malo vise pitanja, ali mislim da bi svima znacilo iz "prve ruke", posto izgleda da im je tehnicka podrska slabija strana...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
I mene interesuje da li su adrese iza NAT-a. Trebao bi mi i video nadzor i no-ip (DDNS). I koliko je upload na najmanjem paketu od 100Mbps i da li stvarno radi sve vreme na 100?
Jeste malo vise pitanja, ali mislim da bi svima znacilo iz "prve ruke", posto izgleda da im je tehnicka podrska slabija strana...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
Što se tiče uploada, odnos je 10/1, znači na 100Mb/s downloada ide 10MB/s uploada. Danas sam merio brzinu nekoliko puta u periodu od 3-4 sata. Down je od 95-98 a up konstantno oko 9.7. Nisam primetio padove brzine ni prethodnih dana

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Tako je svuda ako ti je za utehu, b*dale caruju.
Без претеривања, није баш свуда. Проблем је што нико неће да се прихвати те обавезе да буде друг преЦедник и то на крају постане неки пензионер који има времена да се бакће тим глупостима. После он одлучује и углавном не прихвата непознато.
Мени није био проблем да то прихватим, али зато је још мањи проблем да се добије дозвола за улаз оптике у зграду. ;)
 
Što se tiče uploada, odnos je 10/1, znači na 100Mb/s downloada ide 10MB/s uploada. Danas sam merio brzinu nekoliko puta u periodu od 3-4 sata. Down je od 95-98 a up konstantno oko 9.7. Nisam primetio padove brzine ni prethodnih dana

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Hvala na odgovoru...
Jos samo neko da javi za NAT..

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
@nikolaxxx što se tiče NAT-a, svaki korisnik dobija javnu dinamičku adresu(ima i doplata oko 600 din za statičku), ako si na wifi tehnologije nećeš moći sam da puštaš portove na ruteru, nego ćeš morati da im šalješ mail/ zoveš podršku i da im kažeš koji portovi ka kojoj lokalnoj adresi treba da se puste pošto se pušta sa interfejsa antene koja se nalazi kod tebe na krovu a ne sa rutera, dok kod adsl-a možeš sam pustiti portove.
 
Hvala na odgovoru, ali interesovao sam se za optiku, ne za wifi ili adsl... pretpostavljam da je ista procedura za optiku i adsl, posto nema antene...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Odlicno radi na optici...

6735818690.png
 
Ping ti je visok.RV ping je 0 ms[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Pinguj nesto van lokalne mreze pa ces videti da je i na RV veci od 1ms - Recimo izaberi Telekomov server. A mozda i NorthGate nije izabrao Orionov, vec neki levi :) Ne verujem da u "lokalu" ping veci od 1ms. Osim ako ne prolazi kroz 20 rutera/switcha u kuci.

Sada dok sam pisao, setih se da njegov laptop ima 100/100Mbps mreznu, i da su mu savetovali da kupi gigabitnu USB mreznu, vrlo moguce da i ona unosi koju ms viska.. Ako pak nije mereno na nekoj drugoj masini :)
 
Uzeo sam kako mi je Ninoslav1983 preporucio externi USB mrezni adapter i sad sljaka kao lud.

EDIT: Evo sa Telekomovog servera

 

Prilozi

  • 6737369278.png
    6737369278.png
    32.2 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
hajde uradi neki speedtest na server u frankfurtu, i server u amsterdamu, cisto da vidim koliko upada upload.. thx

Radio sam i jako su slabi rezultati,pa cak i neki server u Novom Sadu mi daje jako slab Download,dok je upload ok.
 
Uglavnom da,par mega gore-dole.
Bar ovde gde sam ja merio.
 
evo ti neki moj od pre par meseci


6283928472.png


6283922317.png
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li je moguce instalirati Netfllix na Orionov STB ?
 
A mene zanima da li je neko instalirao KODI?
 
Meni je Kodi ver. 15.2 vec instalirana ali ne znam kako da je updatujem.
 
Je li neko stavljao orion internet u vikendici ili nekom mestu van grada, koji je najbolji provajder po tom pitanju ?
 
Nazad
Vrh Dno