Šta je novo?

Orion Telekom

Bio je neki apdejt pre 2-3 dana. Proveri u meniju tv aplikacije da li ima apdejt:
podešavanja>informacije

Meni radi dobro i na tv i na Laki boksu
 
Koristim samo Orion TV aplikaciju, ne i Orion net. Aplikacija od sinoć baguje. Slika zamrznuta, dok na telefonu radi normalno.
Da li još neko ima sličan problem?
Ni meni ne radi vec 2 dana, uradio update al nece da pusti nista, slika zamrznuta. Imam apk na 2 tv sa razlicitim acc ni na jednom ne radi.
 
Aplikacija na tv-u radi normalno. Orion net. Probaj da isključiš tv iz struje na minut i onda probaj ponovo (ako ti je na tv-u problem). Ili reinstaliraj app.
 
Probao sve ne radi... reinstalirao apk, vadio tv iz struje i nista. Zamrznuta slika pusti posle 20sekundi sliku al zamrze posle selund i tako u krug. Nemam orion net, na yettelu sam al radilo sve do pre 2 dana.
 
Imam apk na 2 tv sa razlicitim acc ni na jednom ne radi.
Ako ta 2 TV-a imaju 2 stvari zajedničke (1 = istu internet konekciju, 2 = ista verzija OrionTV app) onda će metoda eliminacije lepo da ti kaže da li je problem tvoj internet provajder ili je problem OrionTV aplikacija.

U prevodu: testiraj na brzinu sa drugim internet prevajderom (tipa hotspot sa mobilnog telefona, komšijski WiFi ili TV pod mišku pa u komšiluk 🤣🤣) . Ako na tom drugom netu radi imaš odgovor ko je kriv i čiju podršku treba da cimaš.
 
Radi na hotspotu izgleda da je orion zabranio yettel ili mozda obrnuto ko ce sad to znati, al ne smem da ih zovem acc je pozajmljen😀
 
Kod mene radi sve normalno, i ažurirao aplikaciju, koristim na beotelnet vdsl
 

Prilozi

  • IMG_20230806_150001.jpg
    IMG_20230806_150001.jpg
    131.2 KB · Pregleda: 33
Dolazi popodne na pivo pa cemo ih zvati😉
 
Prijavio sam ja Yetrelu da ne radi, sad dal su oni nesto sredili ili neko sa foruma nemam pojma ko god da je fala mu😉
 
ima li neko packet loss na orionu?

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
1182 packets transmitted, 1020 packets received, 13.7% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 9.621/16.457/99.389/5.026 ms
 
Imam i ja, vidim nesto mi laguje dok igram Diablo 4, ping skace na 1200ms
Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 100, Received = 88, Lost = 12 (12% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 13ms, Average = 10ms
 
--- 8.8.8.8 ping statistics ---
100 packets transmitted, 91 received, 9% packet loss, time 674ms
rtt min/avg/max/mdev = 9.610/13.160/23.811/2.455 ms



--- youtube.com ping statistics ---
100 packets transmitted, 90 received, 10% packet loss, time 727ms
rtt min/avg/max/mdev = 28.735/31.950/40.772/2.172 ms


--- 1.1.1.1 ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 250ms
rtt min/avg/max/mdev = 15.592/18.883/99.893/8.362 ms


(Eon CDN server)
--- 5.22.186.169 ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 262ms
rtt min/avg/max/mdev = 4.787/7.902/20.632/2.208 ms

A speedtest buć:
Screenshot_2023-08-07-22-15-04-099_com.android.chrome~2.jpg
 
Poslednja izmena:
da, nesto nije u redu sa njihovim linkovima od subote i onog nevremena...
 
I meni sad laguje fifa na soniju, danas radilo sve super
 
Ništa pametno se ne vidi u traceroute kod mene.

A trenutno ni nema packet loss-a. Biće verovatno ponovo uveče...
 
Koji je najjednostavniji način da se iskomunicira išta sa Orionovom podrškom? Bukvalno svaki način komunikacije je dizajniran da spriječi da se dođe do njih, bar mi tako djeluje.
 
Pisao sam im, ali još nema ničeg pod tiketima. Hvala.
 
To sigurno zbog Telekoma.... Not 😂
Ne ironicno bukvalno jeste Telekom ima uzasne rute za vecinu gaming servisa kod nas, Orion je bio 100x bolji po tom pitanju

Radio upravo tracert ne ide preko telekoma (trenutno)
 
Nikakvih problema, na optici sam trenutno.. na optici imate ove probleme trenutno? Inace je gaming glavni
 
Поздрав народе, да ли ово неко користи и овај нов рутер и каква су искуства??? Хвала на одговору!!!IMG_20230810_204512.jpg
 
Поздрав народе, да ли ово неко користи и овај нов рутер и каква су искуства??? Хвала на одговору!!!Pogledajte prilog 399960
Ja imam taj paket, odnosno imam onaj od 2/0.5 ali su mi kad sam produžio ugovor dali kao poklon tih 2.5/0.75 Gb/s. Naravno i cena mi je veća nego ova koju sada nude. Dobio sam i taj wifi 6 ruter i to je jedino što vredi jer je wifi znatno bolji na uređajima koji podržavaju wifi 6, mada ja na laptopu retko kada izvučem više od 700 MB/s download a upload max 450. I na kablu ne može više od 940 download, a upload takođe nikad ne dobaci 500 Mb iako bi kao trebalo 750. Nisam neki stručnjak a ni zahtevan korisnik ali ovde su već pisali da može na kablu istovremeno na tri povezana uređaja da se nekako dođe do tih 2.5 Gb. Ova cena koju sada nude je atraktivna ali sa njima treba računati na stalna poskupljenja jer se ne pridržavaju ugovorene cene. Pisano je ovde o tome mnogo puta, mada zaista nema jeftinijih od njih.
 
Ja imam taj paket, odnosno imam onaj od 2/0.5 ali su mi kad sam produžio ugovor dali kao poklon tih 2.5/0.75 Gb/s. Naravno i cena mi je veća nego ova koju sada nude. Dobio sam i taj wifi 6 ruter i to je jedino što vredi jer je wifi znatno bolji na uređajima koji podržavaju wifi 6, mada ja na laptopu retko kada izvučem više od 700 MB/s download a upload max 450. I na kablu ne može više od 940 download, a upload takođe nikad ne dobaci 500 Mb iako bi kao trebalo 750. Nisam neki stručnjak a ni zahtevan korisnik ali ovde su već pisali da može na kablu istovremeno na tri povezana uređaja da se nekako dođe do tih 2.5 Gb. Ova cena koju sada nude je atraktivna ali sa njima treba računati na stalna poskupljenja jer se ne pridržavaju ugovorene cene. Pisano je ovde o tome mnogo puta, mada zaista nema jeftinijih od njih.
Хвала на одговору, да знам за та честа поскупљења код њих, нисам ни ја неки велики захтеван корисник, али ово ми је јако примамљиво, хвала на одговору жив био!!!
 
Поздрав народе, да ли ово неко користи и овај нов рутер и каква су искуства??? Хвала на одговору!!!Pogledajte prilog 399960
Imam ovaj paket, odlicno za sada.. trebalo mi je i premestanje optike pre neki dan zbog renoviranja stana, dosli su u roku od jednog dana.. u odnosu na MTS za sada meni 10x bolji :) Inace kako su oni zamislili taj paket je ovako, ti mozes da povuces po giga na 2 kompa i tih dodatnih 50 na trecem teoretski ako se ne varam. Wifi i ne koristim, al optika ko optika nizak ping i to sve a 1gb vise nego dovoljan za skidanje igrica/filmova itd.
 
Nazad
Vrh Dno